- Plotka - scenariusz g. wychowawczej
- Lekcja wychowawcza
- Techniki TOC
- „Gala Mikserów”
- Scenariusz projektu pt. ,,Japonia- jej kultura i symbole”.
- „Co by było, gdyby Mickiewicz żył wśród nas?”
- „Dziady Adama Mickiewicza na wesoło”
- Wzór karty projektu
- Metoda Walta Disney’a
- „Wielka gra”
- Biologia - zapamiętywanie terminów
- Best wishes
- Mini -food book
- Lekcja angielskiego
- WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II
- ZANIM POWSTAŁA POLSKA…
- Lekcja otwarta z matematyki w klasie VI.
- OTWARTA LEKCJA HISTORII W KLASIE IV
- OTWARTA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE V a
- Poezja liczby pi
- OTWARTA LEKCJA CHEMII W KLASIE VII a
- ,,Japonia – symbol nowoczesnej gospodarki”
- Aktywna tablica
- ZASADY ZACHOWANIA NA TEAMS
- Krystalizacja soli kuchennej – doświadczenie
- Rozpuszczanie substancji w wodzie – doświadczenie
- Ekosystem w słoiku
- Gra terenowa Deszyfranci
- Zrób coś z niczego…
- LEKTUROWE PUZZLE
Scenariusz projektu pt. ,,Japonia- jej kultura i symbole”.
Geografia klasa VIII
1.Cel projektu:
Rozwijanie wyobraźni, kreatywności i ekspresji twórczej dzieci.
2.Cele szczegółowe projektu:
> kreowanie postawy tolerancji i otwartości na świat i ludzi,
> zapoznanie uczniów z kulturą i zwyczajami Japonii,> rozbudzenie zainteresowania życiem rówieśników zamieszkujących Japonię,
> poznanie elementarnych podstaw sztuki pisma kenji (Kendżi),
> nauka posługiwaniem się pałeczkami,
> poznawanie sztuki kulinarnej-kosztowanie sushi
> omawianie stroju narodowego – wykonanie kimona, pokaz ubrań
> rozbudzanie ciekawości poznawczej,
> rozwijanie wyobraźni twórczej,
3.Metody:
< słowne: rozmowa, objaśnienie, instrukcja, omówienie,
< oglądowa: pokaz, obserwacja,
4.Środki dydaktyczne:
- mapa świata,
- płyta CD z nagraniami muzyki Japonii,- pokaz sztuki jedzenia pałeczkami,
- samodzielne uszycie kimona,
- film i pokaz przedstawiający kulturę japońską,- pokaz, prezentacja i omówienie elementów stroju japońskiego,
- pokaz, prezentacja i omówienie tradycyjnego picia herbaty,
- pałeczki i sushi,
- obrazki przedstawiające pismo japońskie - kenji;
5.Tok zajęć:
1.Odszukanie Japonii na mapie świata.
2. Wysłuchanie tradycyjnej muzyki japońskiej.
3.Powitanie w języku japońskim.
4.Pokaz tradycyjnego ubioru kobiety – kimona,
5.Pokaz i kultura picia herbaty.6. Nauka pałeczkami jedzenia sushi.
7.Oglądanie prezentacji i filmu przedstawiających charakterystyczne elementy kultury i sztuki japońskiej:
•walki sumo
•bonsai – miniaturki drzew
•charakterystyczne budowle japońskie
•kolorowe wachlarze japońskie
•pokemony – bajkowe stwory z kreskówek japońskich
•pismo – kenji,
6.Prezentacja oryginalnego stroju japońskiego - omówienie jego elementów, kenji,.
7.Pismo japońskie:
-prezentacja wzorów wybranych wyrazów w jęz. japońskim,
-próba samodzielnego odwzorowanie przez dzieci wybranych wyrazów.
8.Omówienie sposobu uprawy ryżu, stanowiącego podstawą kuchni japońskiej.
- omówienie techniki posługiwania się pałeczkami podczas jedzenia,
- próba samodzielnego jedzenia pałeczkami sushi.
12.Zakończenie zajęć: podziękowanie za wspólną pracę - japoński ukłon.Podziękowanie za realizację projektu.
Ocena prac uczniów. J