• ŻEGNAMY  PRZEDSZKOLE  - IDZIEMY   DO  SZKOŁY.
          • ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE - IDZIEMY DO SZKOŁY.

          •   Zgodnie ze szkolną tradycją, również dzieci z oddziału przedszkolnego uroczyście zakończyły ostatni przedszkolny rok. W dniu 22 czerwca o godz.9.00 wspólnie z rodzicami żegnały panią wychowawczynię i innych uczących je pedagogów. Wierszami, piosenkami wspominały przedszkolne zabawy z kolegami, wspólne spacery i wycieczki, śmieszne sytuacje. Podczas uroczystości panował mieszany nastrój, smutek z powodu rozstania, radość z nadchodzących wakacji.  Pani dyrektor Teresa Grzeszczak i   wychowawczyni gratulowały dzieciom osiągnięcia gotowości szkolnej i życzyły dalszych sukcesów w edukacji. Rodzicom zaś, wielu powodów do dumy w wychowywaniu swoich pociech oraz radosnych i słonecznych wspólnie spędzonych wakacyjnych dni. Na pamiątkę uczęszczania do oddziału przedszkolnego każde dziecko otrzymało dyplom i książeczkę. Nasi najmłodsi uczniowie obiecali, że odwiedzą swoją salę przedszkolną.

            „ Żegnamy cię dziś przedszkole, szkoła już woła nas!

            Nie martw się tylko bardzo, bo wpadniemy tu jeszcze nie raz!”

             

             K. Mitkowska

        • SPOTKANIE CZYTELNICZE
          • SPOTKANIE CZYTELNICZE

          •      16 czerwca w opinogórskim „Folwarku” odbyło się spotkanie czytelnicze, na które zostali zaproszeni wyjątkowi Goście. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w naszej szkole programu czytelniczego, którego głównym celem jest rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów.

                 W roli lektorów wystąpili: pani Bożena Królik, ks. Jarosław Arbat – proboszcz opinogórski, pan Roman Kochanowicz – dyrektor Muzeum Romantyzmu w Opinogórze oraz pan Piotr Czyżyk – wójt gminy Opinogóra Górna. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów czytanych utworów,  ulubionych książek naszych Gości, którzy podkreślali, iż otwarcie na literaturę, pokochanie książek jest najlepszą drogą do poznania świata, gdyż czytanie rozbudza wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, a także uczy nas wyrażać myśli i rozumieć innych.

             Beata Kołakowska-Nowacka

             

             

        • KONKURS PLASTYCZNY "WIOSNA W OPINOGÓRZE"
          • KONKURS PLASTYCZNY "WIOSNA W OPINOGÓRZE"

          •      I miejsce w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Muzeum Romantyzmu w Opinogórze – „Wiosna w Opinogórze” zdobył Łukasz Gostkowski, uczeń klasy Vb. Gratuluję sukcesu i jednocześnie zachęcam wszystkich uczniów do aktywności w konkursach.

                                                                                              Grażyna Bajgier

        • ŚWIĘTO RODZINY W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH.
          • ŚWIĘTO RODZINY W GRUPACH PRZEDSZKOLNYCH.

          •     Rodzice, to najważniejsze osoby w życiu każdego dziecka. Dlatego też 12, 13 i 14 czerwca w naszych trzech grupach przedszkolnych spotykali się zarówno mamy jak i tatusiowie, by wspólnie świętować, by spędzić razem z dzieckiem kilka niezapomnianych chwil. Dla dzieci to dobra okazja, by wyrazić rodzicom swoją miłość, wdzięczność za dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i wspaniałomyślnie wybacza. Dzieci długo przygotowywały się do tego dnia. Wszystko z myślą o swoich rodzicach. Po części artystycznej i wręczeniu upominków dzieci ze swoją wychowawczynią i rodzicami udawali się do pobliskiego Happy Parku w Ciechanowie, aby dalej , w innej formie świętować Dzień Rodziny.

                                                                                                                      K. Mitkowska

                                                                                                                    W. Kijewska

                                                                                                                       B. Pawlak

             

        • KLASA VB NA WYCIECZCE W CIECHANOWIE
          • KLASA VB NA WYCIECZCE W CIECHANOWIE

          •      Zwiedziliśmy Zamek Książąt Mazowieckich, gdzie wzięliśmy udział w lekcji muzealnej na temat – „Życie codzienne w średniowiecznym zamku”. Ideą tej lekcji było uzmysłowienie, jak wyglądało życie codzienne w zamku, jak żyli oraz czym się trudnili jego mieszkańcy, zapoznanie z powszechnymi zawodami wykonywanymi w średniowieczu, takimi jak bednarz, rymarz, płatnerz.  Zwiedziliśmy z panem przewodnikiem baszty, który bardzo interesująco opowiadał o historii związanej z zamkiem. Zwiedzanie zostało zakończone wybiciem własnej monety na dziedzińcu zamku.  Otrzymaliśmy pamiątki.

                 Po zwiedzaniu Zamku  Książąt Mazowieckich udaliśmy się do kręgielni oraz na pizzę. Wycieczka była fantastyczna.

                                                                       Wychowawca klasy Vb - Grażyna Bajgier

        • „Podróż dookoła świata” w przedszkolu.
          • „Podróż dookoła świata” w przedszkolu.

          • „ Podróż dookoła świata”, to tytuł projektu programu edukacyjnego z zakresu wychowania artystycznego, do którego w ramach realizacji Powiatowe Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie zaprosiło do udziału naszych przedszkolaków. Dwie grupy przedszkolne ( 5 i 6-latki) odbyły dziewięć spotkań ( jedno spotkanie w miesiącu).

            Zajęcia miały na celu przybliżenie dzieciom ciekawych zakątków ziemi, jej różnorodności kulturowej, obyczajowej i twórczej za pomocą kreatywnych działań artystycznych, których tłem była muzyka etniczna, folkowa i relaksacyjna. Na zajęciach dzieci wykonywały prace plastyczne będące symbolami różnych kultur.

            Poprzez plastykę i muzykę dzieci pobudzały wyobraźnię i twórcze myślenie, rozwiały wrażliwość plastyczną i poczucie estetyki.

            „Zwiedziły” następujące miejsca i kontynenty na ziemi: Arktykę, Amerykę Północną, Amerykę Południową, Antarktydę, Australię, Afrykę, Bliski wschód – półwysep arabski, Azję i Europę.

              Dziękujemy organizatorom i paniom prowadzącym za duże zaangażowanie w przygotowanie zajęć. Dzieci słuchały informacji o odmiennych kulturach, obyczajach i środowiskach przyrodniczych odległych od nas kontynentów. Wskazywały omawiane miejsca na mapie, oglądały bogate w odmienność krajobrazów plakaty. Wykonywały prace plastyczne różnymi technikami, zawsze angażując się i doprowadzając je do końca. Świetnie też włączali się do nauki różnych regionalnych tańców. Zajęcia prowadzono dynamicznie, ciekawie a co najważniejsze dla dzieci, z dużą dawką humoru. Dzieci wykazywały się dużą kreatywnością i obyciem w nowym dla siebie otoczeniu. Uczyły się współdziałania, tolerancji i przestrzegania zasad bezpieczeństwa, z uwagi na wspólne przejazdy autobusem.

            Dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi.

                                                                             K. Mitkowska

                                                                             W. Kijewska

             

        • PRZEDSZKOLACY  NA  WSPÓLNEJ WYCIECZCE
          • PRZEDSZKOLACY NA WSPÓLNEJ WYCIECZCE

          • Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PRZEDSZKOLACY NA WSPÓLNEJ WYCIECZCE.

               W dniu 30 maja o godz. 9.30, wszystkie dzieci z dwóch grup przedszkolnych ( prawie wszystkie), wyruszyły autokarem poza Opinogórę. aż do...Płocka. Radośnie rozstały się z rodzicami, czując, że ten dzień spędzą poza domem w sposób wyjątkowy. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwały panie wychowawczynie oraz kilkoro rodziców, którym bardzo dziękujemy. W autokarze panowała życzliwa atmosfera. Podróżując, dzieci podziwiały różnorodność krajobrazów, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami z siedzącymi obok kolegami i koleżankami. W Płocku dzieci obejrzały spektakl teatralny pt. „ Kopciuszek” w Teatrze Dramatycznym, w nieco unowocześnionej wersji. Następnie podróżując Ciuchcią Tumską wzdłuż Wisły, obejrzały panoramę miasta i wysłuchały historycznych ciekawostek o jego ważniejszych obiektach. Ciekawą atrakcją był spacer po ZOO. Dzieci mogły wzbogacić swoje zainteresowania o różnorodnym świecie zwierząt. W każdej sytuacji towarzyszył nam pan przewodnik. Jego rola była niezbędna, gdyż swoimi uwagami i informacjami uzupełniał ciekawość dzieci. Przed powrotną podróżą dzieci mogły samodzielnie dokonać zakupu pamiątek.

            Mimo zmęczenia w drodze powrotnej nadal panowała ożywiona atmosfera. Zasnęli tylko nieliczni.

            Wieczorne powitanie rodziców przed szkołą zakończyło etap

            wycieczki. W przyszłym roku…wyruszymy w inną ciekawą stronę…

                                                                                                     W. Kijewska

                                                                                                       K. Mitkowska

             

             

             

             

             

        •  „ ŁAMIGŁÓWKI  MAŁEJ  GŁÓWKI”
          • „ ŁAMIGŁÓWKI MAŁEJ GŁÓWKI”

          •    W dniu 8 czerwca 2017r. dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej zaprosiły do swojej Sali młodszych kolegów na udział w konkursie matematycznym „ Łamigłówki małej główki”. Do konkursu przystąpiło siedmioro dzieci- czworo siedmiolatków i troje sześciolatków. Uczestnikami z grupy starszej były dzieci uczęszczające na zajęcia rozwijające  z matematyki- Szymon Jaroszewski, Staś Góralczyk, Franek Kołakowski i Mikołaj Kaczorek. Z grupy młodszej ( wybrane przez wychowawcę) -  Łukasz Sztejnert, Lena Stochmiałek i Karol Pszczółkowski. Głównymi celami konkursu było : wspieranie uzdolnień matematycznych, promowanie osiągnięć dzieci oraz doskonalenie umiejętności zdrowej rywalizacji. Przedszkolacy zmierzyli się z ciekawymi matematycznymi łamigłówkami dostosowanymi stopniem trudności do dwóch grup wiekowych. Mali matematycy liczyli, dodawali i odejmowali z przekroczeniem dziesiątki ( w pamięci), klasyfikowali przedmioty, figury geometryczne, porównywali zbiory.

                  Nad całością czuwało jury w składzie: pani K. Walczak i pani B. Pawlak. Liczyło się bezbłędne wykonywanie zadań i czas ich wykonania. Konkurs przebiegał w przyjaznej i miłej atmosferze.

            Najwięcej punktów i pierwsze miejsce zdobyli: Staś Góralczyk i Łukasz Sztejnert. Pozostałe dzieci prawidłowo wykonywali zadania lecz potrzebowali na nie dłuższego czasu. Wszyscy otrzymali dyplomy i nagrody. Mamy nadzieję, iż wspólne zmagania w konkursie zaowocują bardzo dobrymi ocenami w szkole. Matematyka jest nieodzownym elementem naszego życia, nawet wieku przedszkolnego. Warto więc ją rozwijać i popularyzować w otoczeniu. Dziękujemy uczestnikom, a rodziców zachęcamy do wzbogacania pasji matematycznych swoich pociech.

             

                                                                                     K. Mitkowska

             

             

        • DZIEŃ   DZIECKA
          • DZIEŃ DZIECKA

          • DZIEŃ   DZIECKA

            2 czerwca, to dzień, w którym uczniowie zapomnieli o obowiązkach szkolnych. Szkolna Rada Rodziców w porozumieniu z panią Dyrektor zadbała o to, aby w pełni uprzyjemnić dzieciom ten dzień z okazji ich święta. Już od samego ranka przedszkolacy opanowali „plac zabaw”.

            Dmuchane zjeżdżalnie ( bez bariery płatniczej) oblegane były zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Innymi atrakcjami były zabawy w puszczanie baniek wodnych oraz malowanie twarzy. Dzieci wykazywały się dużym sprytem i aktywnością ruchową. Nad bezpieczeństwem czuwali wychowawcy oraz rodzice .Na każdego uczestnika wesołej zabawy czekał zdrowy poczęstunek.

                                                                                                                          B. Pawlak

                                                                                                                       W. Kijewska

                                                                                                                     K. Mitkowska

        • DZIEŃ MAMY I TATY W ORANŻERII.
          • DZIEŃ MAMY I TATY W ORANŻERII.

          •  Dzień Mamy i Taty.

                  Jak co roku z okazji Dnia Mamy i Taty uczniowie klas drugich wspólnie przygotowali pod bacznym okiem wychowawców uroczystość dla swoich kochanych rodziców.

                Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, szczęścia i ciepła rodzinnego. Dla każdego dziecka- rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu.

               Był to wielki dzień, ponieważ uroczystość odbyła się na prawdziwej scenie w pięknej Oranżerii w kompleksie Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

               Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania gości: panią dyrektor i rodziców. Dzieci w pięknych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Recytowały wiersze, śpiewały piosenki tematycznie związane ze świętem a następnym punktem programu było przedstawienie „ Mój komputer i bajki”.

               Rodzice też mogli zobaczyć prezentację multimedialną „Najpiękniejsze kwiaty dla mamy i taty.

               Na koniec grupa dziewcząt w pięknych, białych sukniach z chłopcami zatańczyła poloneza. Po wspaniałych występach na twarzach rodziców malowało się wzruszenie i duma z własnych pociech.         Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom czerwone róże oraz własnoręcznie wykonane breloczki i pachnące mydełka. Następnie wszyscy usiedli do wspólnego poczęstunku. Atmosfera tej uroczystości była podniosła i przebiegała w miłej, rodzinnej atmosferze.

                Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

            Panu R. Kochanowiczowi -dyrektorowi Muzeum Romantyzmu w Opinogórze składamy serdeczne podziękowania za udostępnienie tak urokliwego miejsca a pani A. Łyszkowskiej za współpracę i pomoc w organizacji tego rodzinnego dnia.

                                                                                                          Wych. kl.IIb K.Walczak i kl.IIa B.Groszek

             

              

               

             

        • Pierwszaki i drugoklasiści w Płocku.
          • Pierwszaki i drugoklasiści w Płocku.

          •  Wycieczka do Płocka.

            W dniu 31.05.2017r. uczniowie klasy I, IIa  i IIb wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do urokliwego miasta położonego na Pojezierzu Dobrzyńskim i w Kotlinie Płockiej – Płocka. Dzień wycieczki wypełniony był licznymi atrakcjami. W planach mieliśmy przedstawienie w płockim Teatrze Dramatycznym, wizytę w płockim ZOO jak również w Centrum Zabawy – Happy Park.

                        Przedstawienie pt. „Kopciuszek” było kostiumowym występem aktorów w nieco unowocześnionej wizji reżysera tej wszystkim znanej bajki.  Przedstawienie dzięki temu mogło podobać się nie tylko najmłodszym, ale również nieco starszym widzom.

                        Podczas naszej wyprawy odwiedziliśmy Płocki Ogród Zoologiczny położony na unikalnym i malowniczym terenie. Uczniowie podczas spaceru mogli z bliska podziwiać dzikie zwierzęta w tym najrzadsze gatunki zwierząt prezentowane tylko w nielicznych ogrodach zoologicznych.

                      Najradośniejszym punktem wycieczki dla naszych uczniów okazał się Happy Park znajdujący się w miejscowości Stróżewko koło Płocka. W tym miejscu dzieci mogły aktywnie i zdrowo spożytkować swoją nieskończoną energię, wyćwiczyć umiejętności manualne jak również koordynację wzrokowo-ruchową. Mimo, że zabawom nie było końca i dzieciom trudno było oderwać się od zabawy musieliśmy udać się w drogę powrotną. Podczas powrotu w autokarze wszyscy uczestnicy wycieczki w pełni ekscytacji wspominali jakże miły i atrakcyjnie spędzony dzień.

             

                                                                                                                             K.Walczak

        • Klasa IIb z wizytą w Muzeum w Opinogórze.
          • Klasa IIb z wizytą w Muzeum w Opinogórze.

          •  Warsztaty plastyczne.

            W dniu 29 maja uczniowie klasy IIb brali udział w warsztatach plastycznych w Muzeum w Opinogórze. Głównym tematem odbytych warsztatów był Dzień Mamy i Taty i związane z tym przygotowanie własnoręcznych upominków.

                        Dzieci po wstępnej prezentacji przez prowadzącą jak wykonać upominki przystąpili do własnoręcznego ich wykonania.

                      Dla swoich ukochanych mam uczniowie mieli za zadanie wykonać pachnące mydełka z zatopionym w nim listkiem mięty. Wcześniej przygotowaną masę dzieci wlewały do foremek a po jej zastygnięciu mydełka były gotowe do użycia. Każdy tata naszych uczniów miał zaś otrzymać breloczek w formie miniaturki samochodu. Także z tym zadaniem dzieci poradziły sobie bez zarzutu.

                     Upominki przygotowane z niezwykłą precyzją przez uczniów i osobiście wręczone przez nich rodzicom przyniosły im w dniu ich święta ogromną radość i wzruszenie.

                                                                                                     

                                                                                                                  Wych. kl. IIb K.Walczak

             

             

             

             

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          •  Dzień Dziecka.

            W dniu 2 czerwca w naszej szkole odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka, na którym zostały podsumowane działania profilaktyczne w ramach projektu „Nie palę, nie piję- nie biorę”. Za realizację projektu odpowiedzialni byli koordynatorzy programów zdrowotnych, pedagog szkolny, wychowawcy klas i nauczyciele. Program był realizowany od 1 lutego do 31 maja i miał charakter profilaktyczny.

               Głównym celem było zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu, zapobieganie spożywania alkoholu, promowanie zdrowego stylu życia, uczenie zachowań asertywnych.

                W tym dniu uczniowie klas I-III i dzieci z oddziałów przedszkolnych obejrzeli przedstawienie „Czerwony Kapturek- szlachetne zdrowie” a uczniowie klas IV-VI zobaczyli występ „Sąd nad papierosem” w wykonaniu uczniów klasy Vb. Celem tych spektakli było ukazanie szkodliwości palenia papierosów i negatywnego wpływu nikotyny na zdrowie człowieka. Cała społeczność szkolna z dużym zainteresowaniem obejrzała te przedstawienia. 

               Rodzice, uczniowie i nauczyciele obejrzeli prezentacje multimedialne na temat szkodliwości palenia tytoniu „Stop papierosom” przygotowane przez uczniów klasy VI( A. Baranowska, P. Purzycka, K.Goździewska, M. Rogalski i J. Łyszkowski).

                 Zorganizowano też galerię najciekawszych prac plastycznych o tematyce antytytoniowej gdzie rodzice i uczniowie mogli podziwiać wyeksponowane prace. We wszystkich zaprezentowanych pracach dzieci i uczniowie wykazali dużą pomysłowość, ciekawe rozwiązania i twórczą ekspresję.

                  Na szkolnej imprezie gościliśmy pracownika z promocji zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie, u którego można było dokonać pomiaru pojemności płuc i ciśnienia krwi.  Każdy z uczestników miał również możliwość założenia specjalnych gogli, dzięki którym mógł zobaczyć jak człowiek odbiera otoczenie po spożyciu alkoholu i środków odurzających. To doświadczenie było jednocześnie cenną nauką jak i przestrogą dla nas wszystkich.

                Rozdawane były też ulotki na temat skutków palenia papierosów. Podjęte działania służyły propagowaniu zdrowego stylu życia oraz walce z nałogiem palenia papierosów.

            Kolejnym akcentem festynu były zabawy na trampolinie i„dmuchańcach”oraz słodki poczęstunek.

                Festyn, który odbył się w naszej szkole był niezwykle pouczający dla wszystkich jego uczestników.  Dzięki tej akcji mieliśmy okazję w przyjaznej atmosferze ostrzec i pokazać naocznie naszym uczniom jak może skończyć się kontakt z dymem tytoniowym i alkoholem. Pokazaliśmy również, że życie wolne od papierosów, alkoholu i innych nałogów może nie tylko nas uchronić od chorób, ale również osoby przebywające w naszym otoczeniu. Pozostaje nam mieć nadzieję, że dzięki tego typu akcjom spowodujemy, że nasi uczniowie w przyszłości nie będą mieli styczności z uzależniającymi substancjami i będą dzięki temu długo żyły w zdrowiu.

                                                                                                                               ped. K. Walczak

        • PAN TWARDOWSKI
          • PAN TWARDOWSKI

          •      Dnia 30 maja 2017r. uczniowie klas I-III  oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych udały się do Urzędu Gminy  w Opinogórze na spektakl „Pan Twardowski” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa.

                 Spektakl z dużą dozą humoru pokazał barwne perypetie Pana Twardowskiego, jego znajomość i potyczki z Diabłem oraz samą Panią Twardowską. To pouczająca, zabawna opowieść, pełna magi, ale i prawd o życiu. Zrealizowana została z wykorzystaniem różnych efektów specjalnych. Niesamowicie wciągnęła najmłodszą widownię w atmosferę tajemniczych legend osnuwających Kraków. 

            Małgorzata Materska

        • MIĘDZYGMINNY KONKURS CZYTELNICZY
          • MIĘDZYGMINNY KONKURS CZYTELNICZY

          •      31 maja sześcioro uczniów z naszej szkoły wzięło udział

            w Międzygminnym Konkursie Czytelniczym „Lubimy czytać”, który odbył się w Szkole Filialnej w Gostkowie. Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie pasji czytania i świadomości czytelniczej, zachęcanie do korzystania z bibliotek, propagowanie czytelnictwa jako formy rozwoju osobowości ucznia oraz kształcenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, wykorzystywania i refleksyjnego przetwarzania tekstów. Konkurs, który był adresowany do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: I poziom – klasy II i III, poziom II – klasy IV-VI, miał formę testu (różne typy zadań) ze znajomości treści utworów.       

                 Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Gabriela Brzozowska, Julia Nałęcz, Zuzanna Osiecka, Patryk Mosakowski z klasy IIIA (opiekun: p. Bożena Makowska), Mateusz Łuczkowski i Piotr Szwejkowski z klasy IIIB (opiekun: p. Małgorzata Materska) oraz Aleksandra Baranowska i Patrycja Purzycka z klasy VI

            (opiekun: p. Beata Kołakowska-Nowacka).

                 W zmaganiach czyteleniczych I miejsce zajął Patryk Mosakowski, III miejsce zajęła Julia Nałęcz, a Zuzanna Osiecka otrzymała wyróżnienie. Wszyscy uczniowie dostali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe.

                 Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów, a Organizatorom konkursu serdecznie dziękujemy.

            Beata Kołakowska-Nowacka

        • "BAJKOWY AMBARAS"
          • "BAJKOWY AMBARAS"

          •  

                 22 maja uczniowie obejrzeli przedstawienie pt. „Bajkowy ambaras”. Przygotowały je dzieci  z kl. Vb, IV i I,  które doskonale  wcieliły się w postacie z bajek.  W dzisiejszych czasach dzieci wolą oglądać telewizję, grać w gry komputerowe, spędzać czas na portalach społecznościowych, niż czytać książki. W przedstawieniu zostało pokazane, że bajki umierają, Baba Jaga  nie mieszka już w chatce z piernika, na imię ma Jadwiga i jest szanowaną bizneswomen.  Krasnoludki również opuściły swoją chatkę, mieszkają w bloku i nie chcą pracować.  Sytuację ratuje Fantazja wezwana przez Wielkiego Baja. Uzdrawia bajki jednak pod warunkiem, że dzieci będą czytać baśnie.

                 Specjalnym gościem, który obejrzał przedstawienie była pani Anna Mieszkowska z Pedagogicznej Biblioteki w Ciechanowie, która wręczyła dyplomy uczniom biorącym udział w konkursie „Wydajemy własną książkę”.

            Joanna Jabłońska

                  

        • SUKCES W KONKURSIE "WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ"
          • SUKCES W KONKURSIE "WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ"

          •      Konkurs „Wydajemy własną książkę” jest organizowany od roku 1993 przez Młodzieżowy Dom Kultury „MURANÓW” im. C. K. Norwida, Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie oraz Wolskie Centrum Kultury. W tym roku  też odbyła się pierwsza edycja konkursu zorganizowana przez Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie. Celem  konkursu jest propagowanie czytelnictwa. Uczeń biorący udział w konkursie, rozwija swoje zainteresowania literackie, plastyczne, samodzielnie tworzy książkę. Staje  się pisarzem, ilustratorem, edytorem, drukarzem, musi się  zatem wykazać wieloma umiejętnościami,  a przede wszystkim być kreatywnym, mieć ciekawe pomysły,  aby efekt końcowy, czyli książka, cieszył i był zauważony i doceniony przez jury konkursu.

                 Uczniowie  Szkoły Podstawowej w Opinogórze,  wspierani przez  nauczycieli,  wzięli  udział w konkursie. Dzięki zaangażowaniu  powstały książki, które miały ciekawą treść i pomysłowe wykonanie.  16 marca 2017 roku  w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego odbyła się uroczystość finałowa I powiatowej edycji konkursu.

                 W kategorii wiekowej klas I- III Gabriela Brzozowska zdobyła wyróżnienie w trzech kategoriach – literackiej, plastycznej oraz  edytorskiej za książkę „Rymowanki”.  W kategorii wiekowej klas IV-VI Aleksandra Baranowska zdobyła wyróżnienie w kategorii edytorskiej za książkę „Przygody w kosmosie”, II miejsce w kategorii literackiej  zdobył Adam Goździewski  za książkę „Przeprowadzka”, II miejsce w kategorii literackiej i wyróżnienie w kategorii edytorskiej zdobył   Kacper Franckiewicz  za książkę „Wakacyjny luz”, I miejsce w kategorii literackiej oraz I miejsce w kategorii plastycznej i wyróżnienie w kategorii edytorskiej  zdobyły Aleksandra Łuczkowska i Klaudia Maciejewska  za książkę „Tajemnicze lustro”, która dodatkowo zdobyła tytuł „ZŁOTEJ KSIĄŻKI”. Nagrodzone prace zostały  wysłane do edycji wojewódzkiej konkursu do Domu Kultury „Muranów”. Pozostałe książki stały  się  własnością Biblioteki „Białych Kruków” przy Bibliotece Pedagogicznej w Ciechanowie.

                 W etapie wojewódzkim konkursu również uczniowie odnieśli sukces.  Nagrody w kategorii literackiej  otrzymali za swoje książki Kacper Franckiewicz i Adam Goździewski. Natomiast  Aleksandra Łuczkowska i Klaudia Maciejewska  wyróżnienie w kategorii plastycznej.  Chłopcy  otrzymali zaproszenie i wzięli udział w finałowej imprezie  podsumowującej  wojewódzki  etap konkursu, która odbyła się w  Stowarzyszeniu „Akademia Łucznica”.  Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się oraz pomoc. Gratulujemy  nagrodzonym i wyróżnionym.

            Joanna Jabłońska

          • IX Powiatowy Przegląd Piosenki Angielskiej ENGLISH SONG 2017

          •      W dniu 29 maja w sali widowiskowej Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki  odbył się IX Powiatowy Przegląd Piosenki Angielskiej ENGLISH SONG 2017. Impreza jak co roku cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wzięło w niej udział ponad 100 wykonawców (w tym zespoły i duety).
                 Honorowy patronat nad imprezą  objęła Szkoła Językowa ENGLISH SCHOOL, która ufundowała dla zwycięzców cenne nagrody. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności językowych dzieci i młodzieży oraz inspirowanie do świadomego i twórczego uczestnictwa w dorobku kultury europejskiej. Jury w składzie: Dorota Umińska - przewodnicząca, Szkoła Językowa „English School” w Ciechanowie, Edyta Szewczyk – wokalistka, redaktor KRDP, Dariusz Puchalski – muzyk, gitarzysta oraz Jarosław Nyckowski –gitarzysta, miało niezwykle trudne zadanie, gdyż poziom tegorocznego konkursu był na bardzo wysokim poziomie.  Jury oceniało: poprawność językową oraz stopień trudności wykonywanych utworów, poziom warsztatu techniczno-muzycznego wykonawców oraz ogólny wyraz artystyczny.

                 W tym roku naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Klaudia Dąbrowska z piosenką „Valerie” z repertuaru niezapomnianej Amy Winehouse oraz Daria Piotrowska, która zaśpiewała „Hey brother!” z repertuaru Avicii. Uczennica klasy V b Daria Piotrowska zdobyła wyróżnienie i na pewno zdobyła serca publiczności, którzy nie szczędzili jej gromkich braw.

                 Serdecznie gratuluję i życzę dziewczynkom dalszych sukcesów i wytrwałości w spełnianiu swoich artystycznych marzeń!

            Sylwia Zmysłowska

             

             

        • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
          • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

          •      Dnia 22 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski, którego celem była popularyzacja twórczości Jana Brzechwy oraz Juliana Tuwima, a także zainteresowanie uczniów poezją i rozwijanie zdolności recytatorskich. W konkursie wzięło udział 24 uczniów z klas IV-VI. Dzieci recytowały wybrany przez siebie wiersz, wspomagając się rekwizytami, stosowną mimiką, modulacją głosu, a także odpowiednim strojem.

                 Komisja konkursowa w składzie: Pani Dyrektor, Pani Sylwia Zmysłowska oraz Pani Wanda Wróblewska, wyłoniła następujących zwycięzców:

             W kategori kl. IV:

            I miejsce zajęła Oliwia Jaroszewska

             

            W kategorii kl. V:

            I miejsce zajęła Renata Szarlak

            II miejsce zajęła Agata Kowalska

            III miejsce zajęła Wiktoria Maćkowska

            wyróżnienia:

            Karolina Kowalska

            Daria Piotrowska

             

            W kategorii Kl. VI

            I miejsce zajęli: Kacper Franckiewicz, Jakub Łyszkowski, Maciej Orysiak

            II miejsce zajęła Wiktoria Cedler

            III miejsce zajęła Patrycja Purzycka

            wyróżnienia:

            Aleksandra Baranowska

            Kinga Goździewska

            Anastazja Mosakowska

                 Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, zwycięzcom sedrecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             Beata Kołakowska-Nowacka

             

        • VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”
          • VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa”

          •      W  VII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi to podstawa – środki chemiczne to nie zabawa” troje  uczniów zostało laureatami na etapie powiatowym.

            Aleksandra Baranowska - uczennica kl. VI - I miejsce

            Renata Szarlak – uczennica kl. V b - III miejsce

            Radosław Pingielski- uczeń kl. IV  otrzymał wyróżnienie

            W dniu 29 maja 2017 r. uczestniczyliśmy w Sesji Rady Powiatu w Starostwie Powiatowym w Ciechanowie, gdzie wszyscy  uczniowie otrzymali cenne nagrody.

             

                                                                                                               Grażyna Bajgier 

             KLASA II B NA WARSZTATACH WIELKANOCNYCH.