• INFORMACJA OD DYREKTORA SZKOŁY

• Szanowni Państwo

uprzejmie informuję, że od jutra (środa 24.04) zajęcia dla uczniów odbywać się będą w zdecydowanej większości zgodnie z planem. Za nauczycieli kontynuujących akcję strajkową zorganiozwane zostaną zastępstwa.

Teresa Kudlak

• 4 marca 2019 (poniedziałek) o 15.00

w sali 70, odbędzie się druga debata rodzicielska.

Zapraszamy serdecznie rodziców do udziału.

• Spotkanie z przedstawicielami Technikum Lotniczego  w  Ciechanowie

•      20 lutego  2019 r. odwiedzili nas przedstawiciele  Technikum Lotniczego mieszczącego się w ZDZ w Ciechanowie oraz pracownicy  LOT AMS Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. W spotkaniu brali udział uczniowie VIII oraz  III klas gimnazjalnych.

Dyrektor szkoły  p. Iwona Romanowska oraz jej  uczniowie omówili rekrutację do szkoły i   promowali   wśród uczniów branżę lotniczą na terenie powiatu ciechanowskiego.
            Eksperci  z firmy LOT AMS opowiadali o prężnie rozwijającej się branży lotniczej, zapotrzebowaniu na pracowników nie tylko obsługi mechanicznej, ale i naziemnej.

Spotkanie było ciekawe. Nasi uczniowie słuchali z uwaga, ponieważ już niebawem czeka ich wybór szkoły średniej.

Elżbieta Bońkowska -pedagog

• PEDAGOGIZACJA

Prelekcja kurator zawodowej z Sądu Rodzinnego

24 stycznia 2019 roku kurator  zawodowy Sądu Rodzinnego w  Ciechanowie  Pani Elżbieta Tokłowicz  wygłosiła  dla rodziców prelekcję   na temat „Konsekwencje prawne zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, w tym lekceważenie  obowiązków szkolnych.”

Spotkanie dotyczyło istotnych kwestii związanych z obowiązkami rodziców w wychowywaniu dzieci, praw i obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej oraz konsekwencji zachowań niepożądanych dzieci i młodzieży, z którymi coraz częściej mamy do czynienia.
            Pani kurator w sposób przystępny i ciekawy omówiła zagadnienia.   Pedagogizacja to ważne i odpowiedzialne  zadanie szkoły, dlatego   dziękujemy  za wspieranie szkoły w tej misji.

Elżbieta Bońkowska –pedagog szkolny

• Szanowni Rodzice. Opinogórski GOK organizuje w czasie ferii zimowych zajęcia bezpłatne dla Państwa Pociech.

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod numerem 23 671 70 38 lub osobiście w siedzibie GOK.   Zachęcamy do aktywnego spędzania ferii.

Ferie_Zimowe_2019_plakat.pdf

• ,,Zrozumieć statystykę”

10 grudnia uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pracownika Urzędu Statystycznego w Warszawie oddział w Ciechanowie panią Wiolettę Kowalską w ramach akcji ,,Zrozumieć statystykę”. To już kolejna edycja akcji, w której uczniowie niektórych klas za sprawą pani Agnieszki Wilińskiej biorą udział. Temat zajęć to: ,,Podstawowe pojęcia demograficzne na przykładzie województwa mazowieckiego i Warszawy”. Zajęcia przybliżają demograficzny portret regionu, wiedzę z zakresu migracji, przyrostu naturalnego, piramidy wieku i płci, a także przyczyn i skutków małego przyrostu naturalnego. Zajęcia prowadzone były ciekawie, informacje podparte prezentacją i wykresami związanymi z różnymi aspektami tematu, dodatkowo szczegółowo wyjaśnione. Prowadząca zajęcia pani Wioletta stworzyła miłą i przyjazną atmosferę, uczniowie chętnie angażowali się w tok zajęć, poznając różne sformułowania i definicje tematyczne.

AW

• OBÓZ SPORTOWY DLA KLASY VI

• OBÓZ SPORTOWY ODBEDZIE SIĘ W DNIACH 20-27 SIERPNIA 2018R.

MIEJSCE POBYTU: JANTAR, UL. RYBACKA 12, OŚRODEK WYPOCZYNKOWY WIKING

WYJAZD 20 SIERPNIA 2018 O GODZINIE 8.00

MIEJSCE ZBIÓRKI:  OPINOGÓRA GÓRNA, PARKING PRZY OŚRODKU ZDROWIA

POWRÓT 27 SIERPNIA 2018 – WYJAZD PO ŚNIADANIU, OKOŁO GODZINY 13.00 PRZYJAZD NA PARKING PRZY OŚRODKU ZDROWIA W OPINOGÓRZE.

OBÓZ JEST BEZPŁATNY.

PROSIMY, ABY KAŻDY UCZESTNIK DYSPONOWAŁ KWOTĄ 50 ZŁ NA DODATKOWE ATRAKCJE (KINO, BASEN, EWENTUALNIE ATRAKCJE ZGODNE Z POTRZEBAMI UCZESTNIKÓW WYPOCZYNKU)

• Próba do konkursu

• Próba zbiorowego śpiewania pieśni  rozdanych

na zakończeniu roku szkolnego odbędzie się

23 i 24 sierpnia 2018r. o godz. 10.00.

Zapraszamy wszystkich uczniów

od klas I SP do III Gimnazjum.

• Konkurs

•          W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskim konkursie dla szkół podstawowych DO HYMNU organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zadaniem konkursowym jest wspólne wykonanie przez uczniów Szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych. Przesłuchanie konkursowe odbędzie się 19 października 2018 o godz. 13.30.