• Przedmioty humanistyczne od 2023/24

• Europejski Dzień Języków Obcych

Dnia 26 września 2023 roku w naszej szkole odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Celem tego święta są przede wszystkim:

• ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków;
          • propagowanie nauki języków obcych przez całe życie;
          • propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

Z tej okazji uczniowie klas IV – VIII przygotowali prace plastyczne wykonane różnymi technikami,  dotyczące różnych krajów europejskich. Na plakatach przygotowanych przez uczniów znalazły się flagi i symbole krajów europejskich oraz ciekawostki z nimi związane. Dzięki pracom uczniów mogliśmy się przenieść do różnych krajów, poznać ich kulturę i zwyczaje. Było to dla nas bardzo interesujące doświadczenie. Za najpiękniejsze plakaty zostały przyznane uczniom dyplomy oraz upominki w postaci długopisów.

Anna Szymańska

Ewelina Zamielska

Odwiedzamy planetę Małego Księcia

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.

Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.

Mały Książę A. de Saint-Exupèry'ego to jedna z tych lektur szkolnych, które zapamiętuje się na długo. Można ją czytać w różnym wieku i wiele razy... i zawsze znaleźć coś cennego.

Chętni uczniowie klas siódmych przenieśli się w świat lektury i zaprojektowali planetę, na której mieszkał tytułowy bohater – asteroidę B-612. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością, wiedzą, a także bogatą wyobraźnią.

Gratuluję pomysłów.

Beata Kołakowska-Nowacka

Wędrujemy ze Stasiem i Nel

Uczniowie klasy VIa po omówieniu lektury Henryka Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy” podróżowali razem z bohaterami powieści i przygotowali projekty na podane tematy:

- Fauna i flora Afryki.

- Nieznane nam zjawiska przyrody.

- Wioski murzyńskie – ludzie, ich zwyczaje i obrzędy.

- Wędrówka bohaterów – gra planszowa.

Powstały bardzo ciekawe prace. Gratuluję pomysłów.

Beata Kołakowska-Nowacka

kartki bożonarodzeniowe

W związku z obchodzonymi świętami Bożego Narodzenia, uczniowie klas IV-VIII przygotowali kartki świąteczne z życzeniami w j. angielskim.