• Wycieczka do Łodzi

19 października uczniowie klas IV-VI wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Łodzi.

Pierwszym punktem naszej wyprawy był spacer ulicą Piotrkowską – najbardziej znaną i reprezentacyjną ulicą Łodzi, która mieści się w samym centrum miasta. To jedna z najdłuższych ulic handlowych Europy. Do dziś stoją przy niej efektowne kamienice, które warto zobaczyć oraz pomniki sławnych osób związanych z miastem, m.in. poety Juliana Tuwima czy Artura Rubinsteina.

Na ulicy Piotrkowskiej znajduje się również Aleja Gwiazd, czyli metalowe gwiazdy z nazwiskami polskich aktorów oraz twórców filmowych, wmontowane w chodnik oraz szlak turystyczny, na którym ustawiono pomniki przedstawiające postacie z bajek, np. pomnik Misia Uszatka.

Po długim spacerze ulicą Piotrkowską udaliśmy się do Manufaktury, czyli dawnego kompleksu fabrycznego, który został zamieniony na centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe. Odwiedziliśmy Centrum Nauki „Experymentarium”, gdzie dzieci miały możliwość poznania najbardziej skomplikowanych zagadnień z różnych dziedzin nauki poprzez zabawę. Najbardziej spodobało im się obserwowanie zjawisk dotyczących magnetyzmu, elektryczności, dynamiki, optyki, mechaniki i akustyki.

Na koniec udaliśmy się do centrum rozrywki, gdzie dzieciaki, wyposażone w lasery i specjalne kamizelki, wzięły udział w grze w elektroniczny paintball, która niewątpliwie wymaga od zawodników refleksu, sprytu i dobrej strategii.

Uczniowie zadowoleni i wzbogaceni o nowe doświadczenia wrócili do domu.

Beata Kołakowska-Nowacka