• Regulamin II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki

1. Konkurs dedykowany jest wszystkim uczniom z gminy Opinogóra Górna, Regimin, Gołymin, Ciechanów, Krasne, Grudusk
          2. Konkurs składa się z trzech etapów.

Etap I- piosenka patriotyczna- listopad 2019

Etap II- hej kolęda, kolęda- polskie kolędy- styczeń 2020

Etap III- piosenka ekologiczna - kwiecień 2020.

1. Konkurs dzielony jest na dwie kategorie wiekowe: klasy I-III i IV- VIII.
          2. Każdy uczestnik wykonuje solo jedną piosenkę w języku polskim.
          3. Do kolejnych etapów przechodzą najlepsi wykonawcy z etapu poprzedniego, z danej kategorii wiekowej, wyłonieni przez jury.
          4. Uczestnik konkursu dostarcza tytuł i podkład, do śpiewanego utworu, organizatorowi pani Elżbiecie Grzejdzie na tydzień przed terminem przeglądu konkursowego. Można go też złożyć w sekretariacie Szkoły Podstawowej im. Z. Krasińskiego w Opinogórze Górnej.
          5. Dokładny termin przesłuchań konkursowych na każdym etapie podawany będzie na dwa tygodnie wcześniej.
          6. Wykonywany utwór powinien mieć minimum 2 zwrotki.
          7. Ocenie podlegać będą:
          • Znajomość tekstu
          • Poprawność melodyczna
          • Spójność z podkładem
          • Dykcja i artykulacja
          • Dynamika
          • Prezentacja wykonawcy (strój, ruch, elementy scenografii, rekwizyty)
          • Ogólny wyraz artystyczny
          1. Członkowie jury przyznają punkty za poszczególne elementy występu, których suma decyduje o ogólnym wyniku.
          2. Nagrodą główną jest Złota Nuta dla najlepszego wykonawcy, zwycięzcy Bitwy na Głosy o Złotą Nutę.
          3. Decyzja jury na każdym etapie jest ostateczna.

Zapraszamy!!!!!!

Pierwszy  etap patriotyczny odbędzie się 27 listopada.

I etap II Międzyszkolnego Konkursu Piosenki „Bitwa na głosy o Złotą Nutę” za nami.

W etapie tym uczestnicy śpiewali piosenki patriotyczne. Wysłuchaliśmy ich w wykonaniu uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Z. Krasińskiego w Opinogórze i gości ze Szkoły Podstawowej w Regiminie, którym bardzo dziękujemy za przyjęcie zaproszenia.

Jak poprzednio konkurs odbywał się w dwóch kategoriach: klasy 1-3 i klasy 4-8.

Jury składające się z zaproszonych gości i członków chóru oceniało uczestników w siedmiu kategoriach. Wszyscy byli świetnie przygotowani. Jury miało więc bardzo trudne zadanie. Niestety takie są prawa konkursu, że ktoś przechodzi dalej a ktoś inny nie. Dlatego gratulujemy wszystkim uczestnikom.

Bardzo dziękujemy rodzicom, którzy zasiedli na widowni i bawili się razem z nami.

Gratulujemy osobom, które przeszły dalej i dziękujemy za wspólne śpiewanie. Teraz uczestnicy mają do przygotowania kolędę lub pastorałkę, którą zaprezentują w II styczniowym etapie.

Muzyka łączy pokolenia, łagodzi obyczaje i powoduje, że świat wokół staje się lepszy, bardziej kolorowy i piękniejszy.

Św. Augustyn powiedział ,że „śpiew to wyraz radości, a ściśle mówiąc- wyraz miłości”, dlatego śpiewajmy zawsze i wszędzie J „głosem, sercem, ustami i swoim życiem”.

Elżbieta Grzejda

II etap konkursowych zmagań

Za nami już przedostatnie przesłuchania konkursowe II Międzyszkolnego Konkursu „Bitwa na głosy o Złota Nutę”.

Tym razem jury oraz widownia wysłuchali kolęd w wykonaniu uczestników. Repertuar był bardzo zróżnicowany. Uczestnicy śpiewali kolędy te bardzo znane i te, które dopiero niedawno zostały skomponowane i weszły do repertuaru kolędowego.

Wszyscy uczestnicy włożyli w przygotowanie dużo wysiłku i dlatego z przyjemnością słuchaliśmy ich zmagań konkursowych. Niestety prawa konkursu są niezmienne i ktoś przechodzi dalej a ktoś, musi odejść. Jak zaznaczyła w podsumowaniu przewodnicząca jury pani Joanna Mosakowska, ważne jest żeby próbować i śpiewać, bo świat staje się wtedy lepszy i piękniejszy. Zwróciła ona także uwagę, żeby bardzo starannie dobierać piosenki stosownie do swoich predyspozycji bo efekt będzie wtedy ciekawszy.

Skoro kolędy, to wspomnienie świąt i małe upominki od organizatorów, które pomogą wesprzeć organizm,  pyszna herbatką w trakcie przygotowań do finału.

Podczas finału uczestnicy zaprezentują się w repertuarze ekologicznym. Dziękujemy uczestnikom, członkom jury, pani dyrektor za ufundowanie nagród,  naszej widowni i wszystkim, którzy zaangażowani są w nasze wspólne śpiewanie.

Do usłyszenia w kwietniu.

Elżbieta Grzejda