• ZDZ CIECHANÓW

• 11 kwietnia 2022 r. odwiedziła uczniów klas VIII dyrektor ZDZ w Ciechanowie p.  Iwona Romanowska oraz p. Marcin Talarek nauczyciel języka niemieckiego. Zapoznali uczniów z ofertą edukacyjną szkoły na rok 2022/2023. Omówili zalety nauki w Liceum Ogólnokształcącym oraz Technikum. Jako nowość od września będzie dostępny kierunek Technika Usług Fryzjerskich.

• WYJAZD UCZNIÓW KLAS VIII DO ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM  KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO

• 7 kwietnia 2022 r. uczniowie klas VIII pojechali   do ZSCKR w Gołotczyźnie, by zapoznać się z ofertą edukacyjną szkoły oraz bazą dydaktyczną. Uczniowie  wysłuchali dyrektora p. Marka Rutkowskiego, który  ciekawie opowiedział o szkole i jej możliwościach, następnie już podzieleni na dwie grupy oglądali placówkę.  Pod opieką Róży i Matyldy zwiedzali kolejno pracownie, warsztaty, pawilon weterynaryjny, wzięli udział w konkursach, obejrzeli sprzęt rolniczy, byli na poczęstunku przygotowanym przez uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz obejrzeli pobliski internat szkoły. Ósmoklasiści wrócili zadowoleni i kilkoro z nich zadeklarowało, że podejmie naukę w szkole.

• FAJNIE JEST WSPÓŁPRACOWAĆ

• Uczniowie klas V 5 kwietnia 2022 r. uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez p. Martę Sychowską pedagoga i p. Anetę Tucholską psychologa z PP- P w Ciechanowie. Umiejętność współpracy w grupie, klasie czy parze to kluczowa kompetencja, która jest niezbędna w codziennym życiu każdego z nas. Warsztaty były  bardzo ciekawe i podobały się dzieciom.

• WIEM JAK SIĘ UCZYĆ

• 5 kwietnia 2022 r. w naszej szkole uczniowie klas IV brali udział w warsztatach „Wiem jak się uczyć”. Dla każdego ucznia nauka bywa czasem trudna i kojarzy się tylko i wyłącznie z obowiązkiem.  Panie Milena Załuska i Emilia Górczyk, psycholożki z PP- P w Ciechanowie  pokazały dzieciom  jak należy organizować sobie miejsce i czas na naukę, by była efektywna,  przyjemna i sprawiała satysfakcję.

Elżbieta Bońkowska –pedagog szkolny

• ZAJĘCIA UCZNIÓW KLAS VIII W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH W CIECHANOWIE

• W piątek 1 kwietnia 2022 r.  uczniowie klas VIII uczestniczyli w zajęciach w Zespole Szkół Technicznych w Ciechanowie. Po spotkaniu ogólnym, gdzie  p. Dyrektor Ewa Krajza  opowiedziała o zaletach nauki w szkole, uczniowie podzieleni już  na grupy uczestniczyli w ciekawych zajęciach w pracowniach zawodowych, pod opieką nauczycieli zawodu. Zajęcia bardzo podobały się uczniom.  Z pewnością ułatwią  im wybór  szkoły średniej. Dziękujemy za zaproszenie.

Elżbieta Bońkowska-pedagog szkolny

• HEJT-MOWA NIENAWIŚCI

• 28 marca 2022 r. uczniowie klas VIII mieli spotkanie z dzielnicowym p. Arturem Karwowskim na temat hejtu i jego konsekwencji.

Hejt to najprościej mówiąc   celowe obrażanie, ośmieszanie i poniżanie w sieci.  Hejt wywołuje takie same reakcje i konsekwencje jak przemoc fizyczna.  Hejt jest przemocą psychiczną i tak samo jak w przypadku każdej innej formy przemocy należy się przed nią bronić. Każdy z nas ma prawo do obrony siebie, swoich praw czyli swojej godności jako człowieka. Każdy człowiek  zasługuje na szacunek i nikt nie ma prawa wyśmiewać z jakiegokolwiek powodu lub poniżać drugiej osoby.

Niestety hejtu doświadcza coraz więcej dzieci, młodzieży i dorosłych. Każdy z nas powinien wiedzieć jak się przed nim bronić.

Dziękujemy KP Policji za współpracę i p. Arturowi Karwowskiemu za ciekawe i pouczające spotkanie z młodzieżą.

Elżbieta Bońkowska –pedagog szkolny

• Ósmoklasisto a może  szkoła mundurowa?

• Uczniowie klas VIII stoją przed wyborem  szkoły średniej.  By im ułatwić ten  niełatwy wybór na zajęciach z doradztwa zawodowego oraz zajęciach wychowawczych omawiamy różne możliwości kształcenia  jakie mają w naszym powiecie.

Od kilku lat  szkoły mundurowe cieszą się popularnością wśród młodzieży.

4 marca 2022 r. odwiedzili nas przedstawiciele  I LO CN- B im. Polskich Spadochroniarzy w Ciechanowie, Feniks. Plutonowy Adam Pytel omówił szczegółowo ofertę edukacyjną szkoły oraz pokazał wraz z uczniami sprzęt wojskowy jakim posługują się podczas ćwiczeń uczniowie tejże szkoły. Zachęcił również do odwiedzenia szkoły podczas  Wojskowego  Dnia Sportu, który odbędzie się 27.04.2022r., od godz. 10 do 14  na  terenie Miejskiego Ośrodka Sportu  i Rekreacji  przed halą sportową.

22 marca natomiast odwiedzili naszych uczniów przedstawiciele  Mundurowej Szkoły Technicznej i  V Liceum Ogólnokształcącego.  Pułkownik Krzysztof Groch omówił specyfikę nauki w ich placówce i zachęcił młodzież do przybycia na dzień otwarty, który odbędzie się 22.04. 2022 r.od godziny 10.30 w  szkole przy ul. Płockiej 100.

25 marca do szkoły przyjechali przedstawiciele I Liceum Ogólnokształcącego PUL im. 11 Pułku Ułanów Legionowych  w Ciechanowie. Pan Kamil Kowalski  wraz z uczniami swojej szkoły  omówił specyfikę kształcenie w ich szkole i zachęcał uczniów klas VIII do przybycia na dzień otwarty, który zaplanowany jest na 28.04. 2022 r. od godziny 14.w budynku szkoły przy ul. Orylskiej 3 w Ciechanowie.