• ODPOWIEDZIALNOŚĆ KARNA NIELETNICH I ZAGROŻENIE CYBRPRZEMOCĄ

• 29 października 2021 roku odbyło się spotkanie uczniów klas VII oraz VIII z przedstawicielem KP Policji w Ciechanowie, mł. aspirant Małgorzatą Listkowską, która w zrozumiały i ciekawy sposób przedstawiła młodzieży   konsekwencje prawne zachowań ryzykownych.

Prowadząca spotkanie poinformowała  uczniów jak powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo w życiu realnym jak i  w cyberprzestrzeni, do kogo można się zwrócić jeśli  nas coś niepokoi lub mamy obawy, że doszło do kradzieży danych, przejęcia konta w mediach społecznościowych  lub użycia wizerunku bez naszej zgody. Uświadomiła uczniom konsekwencje  palenia tytoniu, picia alkoholu, zażywania dopalaczy i łamania norm społecznych oraz prawa w aspekcie zdrowotnym i społecznym.

Dziękujemy za wspieranie szkoły w wychowaniu młodzieży.

Elżbieta Bońkowska- pedagog szkolny .

• BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

• 27 października 2021 roku odbyły się zajęcia uczniów klas I-III z  mł. aspirantem Arturem Karwowskim oraz p. Kamilą Nosarzewską z KP Policji w Ciechanowie na temat zasad bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły.  Prelegenci w sposób ciekawy i zrozumiały dla dzieci  omówili  wszystkie zasady bezpiecznego korzystania pieszego z drogi, ze zwróceniem uwagi na obowiązek noszenia odblasków, które zwiększają naszą widoczność i bezpieczeństwo.

Elżbieta Bońkowska- pedagog szkolny