
Chór szkolny zaprosił wszystkich kochających śpiew i piosenkę na koncert w dniu 14 czerwca do Oranżerii Muzeum Romantyzmu. Powody do tego radosnego wspólnego śpiewania były dwa. Pierwszy to Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Kościołach Fundacji Krasińskich, a drugi to, tradycyjne już w naszej szkole, Święto Piosenki, które realizowane jest w ramach innowacji pedagogicznej „Piosenka jest dobra na wszystko”. Tym razem było to podsumowanie trwającej już 3 lata pracy.
Zaproszenie na koncert przyjęło liczne grono naszych sympatyków. Byli niezawodni rodzice, pani dyrektor, ksiądz proboszcz, dyrektorzy szkół z naszej gminy, dyrektor Muzeum Romantyzmu, przedstawiciele Mazowieckiego kuratora oświaty, pracownicy urzędu gminy i szkoły oraz inni mieszkańcy Opinogóry i okolic.
Koncert, na który w tym roku złożyły się ulubione piosenki nauczycieli, składał się z trzech części.
Pierwsza zawierała utwory żołnierskie i patriotyczne np. Przybyli ułani, Białe róże, Czerwone maki, Kocham Cię Polsko, Warszawskie Dzieci, Pierwsza Kadrowa....
W drugiej części dzieciaki zaśpiewały piosenki ludowe Sokoły, Prząśniczka, Głęboka Studzienka, Siadła pszczółka, Czerwone jagody, Ej stary, jo se stary, tym utworem Daria i Kacper bardzo rozbawili naszych gości.
Część trzecia, to rozrywkowe piosenki lubiane i wybrane przez nauczycieli. Ich różnorodność była wielka od Bałkanicy przez Przeżyj to sam aż po piosenki z musicalu MMMMA MIA.
W czasie koncertu chór zaśpiewał 29 utworów.
Chórzyści śpiewali przy akompaniamencie pana Tomasza na nowym keyboardzie YAMAHA. Chórzyści w każdej części zaprezentowali się w nieco innych strojach, które dzięki zbiórce makulatury, wyjeździe do filharmonii i oczywiście życzliwości pani dyrektor udało nam się zakupić.J.
Występ bardzo podobał się naszym gościom, bo śpiewali i bawili się wspólnie z nami. Na koniec otrzymaliśmy gromkie brawa, co baaardzo nas ucieszyło.
Jan Paweł II powiedział, że „kultura jest wyrazem człowieka”. My chcieliśmy wyrazić siebie poprzez muzykę, która jest „ początkiem i końcem wszelkiej mowy” i „budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”.
Mamy nadzieję, że udało nam przez nasz śpiew sprawić, że świat wokół stał się piękniejszy i już cieszymy się na kolejne spotkania.
Elżbieta Grzejda
