Chór szkolny zaprosił wszystkich kochających śpiew i piosenkę na koncert w dniu 16 czerwca do Oranżerii Muzeum Romantyzmu.
Powody do tego radosnego wspólnego śpiewania były dwa. Pierwszy, to Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Kościołach Fundacji Krasińskich, a drugi to - tradycyjne już w naszej szkole, Święto Piosenki, które realizowane jest w ramach innowacji pedagogicznej „Piosenka jest dobra na wszystko”.
Zaproszenie na koncert przyjęło liczne grono naszych sympatyków. Byli niezawodni rodzice, pani dyrektor, pan wójt, dyrektor Muzeum Romantyzmu, pracownicy urzędu gminy i szkoły oraz inni mieszkańcy Opinogóry i okolic.
Koncert składał się z dwóch części. W pierwszej pn. „Chrześcijaństwo w słowach księdza Twardowskiego” chórzyści zaprezentowali program oparty na tekstach mistrza pióra, księdza Twardowskiego, połączonych z piosenką chrześcijańską.
W drugiej części dzieci sprawiły radość swoim rodzicom i dziadkom, śpiewając ich ulubione utwory. Na top liście znalazły się m.in. takie piosenki jak: Przybyli ułani, Białe róże, W zielonym gaju, Hej sokoły, Szła dzieweczka - to główne wybory dziadków, a ulubione piosenki rodziców to np. Małgośka, Za każdy uśmiech twój, Dzień wspomnienie lata, Zamiast, Wehikuł czasu, czy Dzikie plaże, Sen o Warszawie.
Chórzyści śpiewali przy akompaniamencie gitary, akordeonu, fortepianu oraz korzystając z instrumentalnych podkładów.
W przerwie koncertu można było raczyć podniebienia kawą, herbatą i ciastami upieczonymi przez rodziców. Towarzyszyła temu muzyka instrumentalna w wykonaniu Huberta Podlasiaka i Kacpra Franckiewicza.
Chórzyści w każdej części zaprezentowali się w innych strojach, na razie wypożyczonych, ale mamy nadzieję, że niedługo podobne uda nam się zakupić na własność.
Występ bardzo podobał się naszym gościom, bo śpiewali i bawili się wspólnie z nami. Na koniec otrzymaliśmy owacje na stojąco, co baaardzo nas ucieszyło.
Jan Paweł II powiedział, że „kultura jest wyrazem człowieka”. My chcieliśmy wyrazić siebie poprzez muzykę, która jest „ początkiem i końcem wszelkiej mowy” i „budzi w sercu pragnienie dobrych czynów”.
Mamy nadzieję, że udało nam się przez nasz śpiew sprawić, że świat wokół stał się piękniejszy i już cieszymy się na kolejne spotkania.
Elżbieta Grzejda