• Pamiętamy! 160. rocznica POWSTANIA STYCZNIOWEGO

• Z okazji 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego uczniowie klasy 8 a na godzinie wychowawczej obejrzeli prezentację multimedialną. Zawarte w niej informacje przybliżyły uczniom to ważne dla wszystkich Polaków wydarzenie historyczne.

Uczniowie klasy VIa uczcili powstanie styczniowe

Uczniowie klasy VIa na godzinie wychowawczej (27 stycznia) uczcili 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego – największego i najdłużej trwającego polskiego powstania narodowego. Obejrzeli film edukacyjny, dotyczący ogólnych wiadomości o przyczynach i przebiegu powstania. Wykonali również gazetkę tematyczną.

Beata Kołakowska-Nowacka

Uczniowie klasy 7, aby upamiętnić 160. rocznicę wybuchu Powstania styczniowego obejrzeli film przypominający przyczyny i skutki tego wydarzenia.

Klasa 5a na godzinie wychowawczej 26 stycznia 2023 roku obejrzała film z okazji 160 rocznicy powstania styczniowego.

Uczniowie klasy Vb na godzinie wychowawczej upamiętnili 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Obejrzeli film edukacyjny przypominający przyczyny, przebieg i skutki wydarzenia.

Pamięć bohaterom powstania styczniowego

Dla uczczenia 160. rocznicy wybuchu powstania styczniowego uczniowie klasy VI b przygotowali gazetkę okolicznościową  ,,Pamięć bohaterom powstania styczniowego” oraz obejrzeli film o bohaterskiej postawie walczących  oddziałów powstańczych, które w ogromnym stopniu wpłynęły na dążenia niepodległościowe następnych pokoleń.

Mariola Chojnowska

POWSTANIE STYCZNIOWE

W związku ze 160. rocznicą wybuchu powstania styczniowego uczniowie klasy 4a na godzinie wychowawczej 30 stycznia 2023 r. obejrzeli prezentację na temat wybuchu i przebiegu powstania.

Wychowawca kl. 4a