Linki do programów merytorycznych znajdują się poniżej:
Linki do programów merytorycznych znajdują się poniżej:
W tym roku szkolnym ze względu na zdalne nauczanie nie odbyła się uroczystość
Gali Mikserów.
Statuetki zostały rozdane 26.06.20 r. na zakończenie roku szkolnego.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Lista tegorocznych laureatów:
Redakcja Miksera
Uczniowie nominowani do Mikserów2020 w poszczególnych kategoriach.
MISS – Maria Bonisławska, Zuzanna Chojnacka Agata Kowalska, Aleksandra Łuczkowska, Wiktoria Maćkowska, Daria Piotrowska, Zuzanna Wiśniewska
MISTER - Adam Bałdyga, Radosław Gołąb, Adrian Kowalski, Konrad Szwarczewski
SPORTSMENKA – Zuzanna Chojnacka, Alicja Goździewska, Amelia Kijewska, Agata Kowalska, Wiktoria Maćkowska, Ewelina Ostafin
SPORTSMEN – Adam Bałdyga, Radosław Gołąb.
SUPER UCZENNICA – Zuzanna Chojnacka, Amelia Kijewska, Wiktoria Maćkowska, Renata Szarlak, Zuzanna Wiśniewska.
SUPER UCZEŃ – Szymon Cienkowski, Jakub Nałęcz, Konrad Szwarczewski
MISTRZ SŁOWA – Olga Chrabąszcz, Szymon Cienkowski, Alicja Goździewska, Adrian Kowalski, Jakub Nałęcz, Wiktoria Maćkowska.
FILANTROP – Maria Bonisławska, Alicja Goździewska, Agata Kowalska, Karolina Kowalska, Ewelina Ostafin, Zuzanna Wiśniewska.
WESOŁEK – Alicja Goździewska, Anastazja Jackowska, Aleksandra Kołakowska, Adrian Kowalski, Agata Kowalska, Karolina Kowalska, Dominika Leśnikowska, Aleksandra Łuczkowska, Ewelina Ostafin, Konrad Szwarczewski.
Lista tegorocznych laureatów zostanie przedstawiona 26 czerwca 2020 r.
Redakcja Miksera
Drodzy Uczniowie!
Corocznie społeczność szkolna wybiera - poprzez głosowanie - wyróżniających się, pełnych pasji i temperamentu absolwentów naszej szkoły, którym przyznajemy statuetki Miksera w różnych kategoriach.
W tym roku w związku ze zdalnym nauczaniem musimy zagłosować on-line, a statuetki zostaną rozdane na zakończenie roku szkolnego.
Waszym zadaniem jest oddać głos na swojego kandydata z klas VIII zgodnie z poniższymi 9 kategoriami: (po jednej osobie z każdej kategorii)
MISS i MISTER
(osoba taktowna, grzeczna i życzliwa, dbająca o kulturę języka, niosąca pomoc innym, wyróżniająca się wyglądem zewnętrznym)
SPORTSMEN i SPORTSMENKA
(osoba wszechstronna sportowo, osiągająca sukcesy sportowe na różnych szczeblach)
SUPER UCZEŃ i SUPER UCZENNICA
(osoba wszechstronna, dobrze się uczy, bierze udział w uroczystościach szkolnych i środowiskowych, konkursach, pracuje na rzecz klasy i szkoły pełniąc różne funkcje, rozwijająca swoje zainteresowania, wyróżnia się wysoką kulturą osobistą oraz dużą charyzmą)
MISTRZ SŁOWA
(osoba twórcza literacko, osiąga sukcesy literackie, recytatorskie i teatralne)
FILANTROP
(osoba bezinteresowna, pomocna, mistrz dobrego obyczaju, społecznik),
WESOŁEK
(osoba pogodna, radosna, pełna poczucia humoru, umiejąca rozbawić do łez)
Na zgłoszenia czekamy do środy 09 czerwca 2020! Głosują uczniowie klas IV – VII.
Swoje głosy wysyłacie na maile:
Redakcja Miksera
Drodzy Ósmoklasiści proszę, pobierzcie sobie grafikę i umieście w widocznym dla Was miejscu. Kiedy zacznie się rekrutacja jestem dla Was dostępna i pomogę we wszystkim. Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta Bońkowska- pedagog szkolny
Drodzy uczniowie klas VIII oraz Drodzy Rodzice, poniżej zamieszczam harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021
MEN ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.
Ustalony przez Ministra Edukacji Narodowej harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany został do zmienionego terminu przeprowadzanych egzaminów ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne.
Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:
Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach ponadpodstawowych.
Terminy uzupełnienia wniosków
Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:
Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych
Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty wniosek o przyjęcie do szkoły, w tym wymagane załączniki mogą być przesyłane za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
W okresie ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty zapoznanie się rodziców i uczniów z wynikami postępowania rekrutacyjnego w formie list kandydatów (zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych oraz przyjętych i nieprzyjętych) może odbywać się za pomocą stron internetowych tych jednostek.
Potwierdzenie woli przyjęcia do szkoły ponadpodstawowej
Od 13 do 18 sierpnia br. w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany należy potwierdzić wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe chodzi również o zaświadczenie lekarskie zawierające orzeczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
W przypadku braku możliwości przedłożenia takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub pełnoletni kandydat informują o tym dyrektora szkoły w terminie do 18 sierpnia 2020 r. do godz. 15.00. Należy wtedy wskazać przyczynę niedotrzymania terminu. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 25 września 2020 r.
Nieprzedłożenie do 25 września 2020 r. zaświadczenia lub orzeczenia będzie równoznaczne z rezygnacją z kontunuowania nauki w szkole, do której uczeń został przyjęty. W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe – w oddziale realizującym kształcenie w zawodzie, do którego został przyjęty.
Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych ogłoszone będą 19 sierpnia 2020 r.
Dodatkowe rozwiązania ujęte w harmonogramie
Harmonogram uwzględnia również terminy przewidziane na czynności sprawdzające, o których mowa w art. 150 ust. 7 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe oraz czynności przewidziane w postępowaniu odwoławczym, o których mowa w art. 158 ust. 6-9 ustawy – Prawo oświatowe.
W postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odstąpiono od przeprowadzania postępowania uzupełniającego z uwagi na brak możliwości przeprowadzenia tego postępowania z zachowaniem terminu przewidzianego w prawie (w art. 161 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe), tj. do końca sierpnia roku poprzedzającego rok szkolny, na który jest przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.
W przypadku kandydatów do szkół ponadpodstawowych, którzy nie zostaną przyjęci do szkół dla młodzieży w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2020/2021, o przyjęciu do tych szkół będzie decydował dyrektor szkoły, podobnie jak to było w poprzednich latach (na podstawie art. 130 ust. 2 ustawy – Prawo oświatowe).
Za zapewnienie miejsca w szkole ponadpodstawowej wszystkim realizującym obowiązek nauki dzieciom i młodzieży zamieszkującym na obszarze powiatu odpowiada rada powiatu (zgodnie z art. 39 ust. 7 ustawy – Prawo oświatowe).
Elżbieta Bońkowska
Drodzy Ósmoklasiści, Szanowni Rodzice!
W związku z obecną sytuacją w naszym kraju Ministerstwo Edukacji Narodowej w rozporządzeniu z dnia 25 marca 2020 roku wprowadziło możliwość przyjmowania wniosków rekrutacyjnych i innych dokumentów od przyszłych kandydatów i ich rodziców drogą elektroniczną.
Aby zostać uczniem naszej szkoły, należy wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły i następnie przesłać na adres rekrutacja@bratne.pl lub dostarczyć osobiście do sekretariatu szkoły w godz. 7.30 – 15.30, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Wniosek dostępny będzie od 11 maja 2020r na stronie internetowej szkoły: www.bratne.pl
Oferta edukacyjna do szkół średnich
Drodzy uczniowie klas VIII zamieszczam ofertę do szkół średnich na 2020/2021.
Jest wiele kierunków. Dla każdego coś fajnego, w zależności od Waszych zainteresowań i predyspozycji. Proszę przemyślcie sprawę, porozmawiajcie z rodzicami, rodzeństwem i starszymi kolegami i koleżankami na temat wybranej przez Was szkoły. W razie pytań Kochani zachęcam do kontaktu J Jeszcze nie ma informacji o terminie rekrutacji. Jak już będzie ustalony to poinformuję Was.
Elżbieta Bońkowska
Drodzy uczniowie,
to słów kilka o koronawirusie i zasadach, których powinniśmy obecnie przestrzegać na co dzień.
Elżbieta Bońkowska
6 marca 2020 r. odbyły się dla uczniów klasy VI b warsztaty na temat: „Budowanie relacji –sposoby rozwiązywania konfliktów w grupie rówieśniczej.”
Konflikty są nieuniknione w grupie, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Pragniemy, by nasi uczniowie potrafili sobie z nimi radzić bez agresji i przemocy.
Warsztaty prowadziły Panie z PP- P w Ciechanowie Marta Matuszewska i Irena Mydlarz. Zajęcia bardzo podobały się szóstoklasistom, były dla nich atrakcyjne i pouczające. Dzieci mogły metodą warsztatową wypracować różne sytuacje. Bardzo dziękujemy Paniom za wsparcie szkoły w jej misji wychowawczej.
Pedagog-Elżbieta Bońkowska
Mazowiecka Policja Apeluje!
Szanowni Rodzice i Opiekunowie!
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby do 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki dorosłego opiekuna.
Tylko obecność rodzica, opiekuna prawnego lub kogoś dorosłego, usprawiedliwia obecność dzieci i młodzieży na ulicach i innych miejscach publicznych.
Wprowadzony został obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi, który dotyczy także rodzin i bliskich.
Wyłączeni z tego obowiązku będą:
- rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13. roku życia),
- a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie.
Ponadto został wprowadzony zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich, a także terenów zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych czy ogródków jordanowskich.
Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do przebywania, przemieszczania i gromadzenia się ludzi, w tym młodzieży i rodziców z dziećmi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.
Prosimy o respektowanie nowych zasad bezpieczeństwa! Uczulmy także dzieci i młodzież na przestrzeganie tych zasad!
Brak respektowania obowiązków wynikających z władzy rodzicielskiej może skutkować pociągnięciem Państwa do odpowiedzialności prawnej.
Pozwoli to nam wszystkim uniknąć bądź zminimalizować ryzyko zarażenia.
Drodzy uczniowie!
Mazowiecka Policja apeluje:
W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce rząd wprowadził nowe, ostrzejsze zasady bezpieczeństwa publicznego, w tym kolejne ograniczenia w przemieszczaniu się!
Od 1 kwietnia do odwołania, osoby które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki osób dorosłych.
Dlatego na ulicach i innych miejscach publicznych możecie przebywać tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub jakiegoś innego dorosłego.
Zaniechajcie wychodzenia z domu jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne!
Unikajcie miejsc publicznych!
Respektujcie wszelkie zasady bezpieczeństwa pamiętając, że za nieprzestrzeganie przepisów możecie być pociągnięci do odpowiedzialności prawnej!
NOWY_Apel_Koronawirus.pptx
Drodzy uczniowie Panie z Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej Wiesława Machul i Anna Sacherska przygotowały plan dnia, który pomoże Wam zaplanować sobie racjonalnie czas na naukę i wypoczynek.
Elżbieta Bońkowska
Zdalne nauczanie od 25 marca 2020r.
Szanowni Państwo Rodzice
Od 25 marca zaczynamy zdalną realizację podstawy programowej. Nie jest to łatwy czas dla nas wszystkich. Bardzo serdecznie proszę wszystkich Państwa o wsparcie nas- nauczycieli w realizacji działań, proszę jednocześnie nieśmiało o wyrozumiałość. Wszystkim nam zależy, aby dzieciaki posiadły należytą wiedzę, stąd prośba o dopilnowanie starszaków i zachęcanie do systematycznego realizowania zadań oraz o szczególną pomoc dzieciakom klas I-III.
Z doświadczenia wiemy, że przeciążenia serwerów powodują ich opieszałość. Wszyscy musimy uzbroić się w cierpliwość. Będziemy komunikować się na wszystkie możliwe sposoby.
Szanowni Rodzice- jestem codziennie w pracy. Proszę dla bezpieczeństwa własnego unikać wizyt w szkole. W razie pytań, wątpliwości zachęcam do kontaktu na dzienniku, mailowo dyrektor.opin@wp.pl, telefonicznie 23 671 70 16
W sytuacjach nagłych (zachorowanie na koronawirusa, potrzeba niezbędnej pomocy - jestem pod prywatnym numerem telefonu 516 665 564
Szanowni Rodzice, Kochane Dzieciaki. Zdrowia Państwu życzę, i choć to dotychczas dość mocno upowszechnione, standardowe życzenie, w obecnej chwili nabiera swej mocy. Zatem uważajcie Państwo na siebie i dużo zdróweczka.
Poniżej przedstawiam Państwu informacje na temat zdalnego nauczania.
Na podstawie ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo Oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 z późn. zm.) oraz rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczegółowych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w porozumieniu z nauczycielami ustaliłam:
Rodzice naszych Przedszkolaków
Rodzice uczniów klas I-III
Z wyrazami szacunku
Dyrektor szkoły Teresa Kudlak
Projekt „Klasa” – jest częścią Programu edukacyjnego „EkoMisja – Nie Marnuję”.
Projekt „Klasa” realizowany jest metodą projektu. Polega na opracowaniu przez zespoły uczniów tematów w czasie dłuższym niż godzina lekcyjna. Bezpośrednio w projekcie „Klasa” bierze udział minimum 100 uczniów zaangażowanych w działania edukacyjne realizowane przez edukatora z Banku Żywności metodą projektu. Uczniowie wprowadzeni zostali w zadania na pierwszym spotkaniu z edukatorem z Banku Żywności 11 marca 2020r . Następnie uczniowie opracowują wybrany przez siebie temat. Pracę uczniów wspiera nauczyciel koordynator programu .
Założenia projektu „Klasa”:
1. Dyrektor szkoły, rekomendował cztery klasy do uczestnictwa w projekcie „Klasa”. W naszej szkole są to klasy: V a, V b, VI a, VI b.
2. Edukator z Banku Żywności spotyka się z tą samą grupą uczniów 2 razy w ciągu trwania projektu „Klasa”.
3. Pierwsze spotkanie edukatora z uczniami będzie miało na celu wprowadzenie uczniów w tematykę programu, tj. ekologicznych skutków marnowania żywności.
4. W każdej klasie, która przystąpi do projektu „Klasa”, uczniowie będą pracować nad tematem wybranym spośród czterech:
Projekt I: Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę.
Projekt II: Nasza planeta za 100 lat, jeśli nic nie zmienimy.
Projekt III: Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać.
Projekt IV: Jakie działania może podjąć każdy?
11 marca 2020 roku edukatorzy p. Jolanta Felba i p. Dorota Jezierska z Banku Żywności spotkały się z uczniami klas V a, V b, VI a, VI b i omówiły cel i zadania projektu. Uczniowie w każdej klasie podzielili się na grupy i mają za zadanie opracować wybrany projekt. Swoje projekty uczniowie będą mogli zaprezentować pozostałym uczniom w szkole około 22 kwietnia.
Pomocą służy pedagog Elżbieta Bońkowska oraz bibliotekarz Joanna Jabłońska.
Pedagog - Elżbieta Bońkowska
Kuratorium Oświaty w Warszawie
Al. Jerozolimskie 32
00-024 Warszawa
MAZPWI_1(1).pdf
Powered by aSc EduPage