2025/2026

        •   Spotkanie z Pielęgniarką

           

                   Uczniowie klasy IIIb przypomnieli sobie zasady dbania o higienę osobistą oraz zapoznali się z profilaktyką szczepień, o których opowiedziała im Pani Martyna Lubińska, mama Zosi, która jest pielęgniarką. Jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.

           

                                                                                                                                     Wioleta Grabowska

           

           

           

          Zdrowie to wybór. Jak żyć dobrze i skąd czerpać wiedzę?

          Uczniowie klasy szóstej na zajęciach edukacji zdrowotnej rozmawiali o tym czym jest zdrowie w jego różnych aspektach. Mówiliśmy o zdrowiu fizycznym, psychicznym i społecznym. W burzy mózgów ustaliliśmy co to znaczy być zdrowym? Przypomnieliśmy sobie i poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat tego co to znaczy zdrowy styl życia. Jaką rolę odgrywają w nim ruch, sen, odżywianie, odpoczynek, relacje? Wyposażeni w kartki z napisem- tak , nie, odpowiadaliśmy na pojawiające się obrazy, zdania czy sytuacje, oceniając, czy sprzyjają zdrowemu stylowi życia czy nie. Kolejnym krokiem było ustalenie gdzie należy szukać wiarygodnych informacji o zdrowiu. Porównując informacje na temat wybranych chorób w różnych źródłach wiedzy wspólnie doszliśmy do wniosku, że najbardziej wiarygodnymi źródłami są np. lekarze, książki, portale medyczne, instytucje zdrowia, edukacyjne aplikacje. Nie należy natomiast ślepo wierzyć wszystkiemu, co pojawia się w internecie, jeśli nie jest to fachowy portal medyczny.

                                                                                             Klasa szósta z wychowawcą

           

           

           

          Spotkanie z pielęgniarką

           

                      W klasach II odbyło się wyjątkowe spotkanie z pielęgniarką. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważna jest codzienna higiena oraz dbanie o zdrowie.

          Pani pielęgniarka przypomniała uczniom o prawidłowym myciu rąk, regularnym szczotkowaniu zębów oraz o tym, jak dbać o siebie każdego dnia, aby unikać chorób i czuć się dobrze.

                      Spotkanie miało formę rozmowy i praktycznych wskazówek, dzięki czemu dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami.

           

           

           

          Spotkanie z higienistką stomatologiczną.

          Nasze najmłodsze przedszkolaki odwiedziła Pani Małgorzata Kamińska – higienistka stomatologiczna i mama Antosi, która w ciekawy sposób opowiedziała o dbaniu o zdrowe zęby. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby, dlaczego codzienna higiena jest ważna oraz co warto jeść dla zdrowego uśmiechu. Podczas zajęć mogły zobaczyć model zębów i szczoteczkę oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Na zakończenie otrzymały drobne upominki. Dziękujemy Pani Małgorzacie za wartościowe i pełne uśmiechu spotkanie!