2025/2026
- 1. Plan pracy – Szkoła promująca zdrowie
- 2. Wzmacnianie wartości i postaw traktujących zdrowie jako istotną wartość na różnych etapach życia.
- 3. Kształtowanie postaw i umiejętności w zakresie dbania o zdrowie – profilaktyka zdrowotna.
- 4. Promowanie aktywności fizycznej.
- 5. Kształtowanie i utrwalanie zdrowych, prawidłowych nawyków żywieniowych.
- 6. Wzmacnianie zdrowia psychicznego wszystkich członków społeczności szkolnej – tworzenie przyjaznego klimatu sprzyjającego poczuciu bezpieczeństwa i dobrej komunikacji.
- 7. Wzmacnianie relacji społecznych.
- 8. Kształtowanie postaw proekologicznych – zdrowie środowiskowe.
- 9. Kształtowanie i utrwalanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Profilaktyka uzależnień.
Spotkanie z Pielęgniarką
Uczniowie klasy IIIb przypomnieli sobie zasady dbania o higienę osobistą oraz zapoznali się z profilaktyką szczepień, o których opowiedziała im Pani Martyna Lubińska, mama Zosi, która jest pielęgniarką. Jeszcze raz Serdecznie Dziękujemy za poświęcony czas i przekazaną wiedzę.
Wioleta Grabowska
Zdrowie to wybór. Jak żyć dobrze i skąd czerpać wiedzę?
Uczniowie klasy szóstej na zajęciach edukacji zdrowotnej rozmawiali o tym czym jest zdrowie w jego różnych aspektach. Mówiliśmy o zdrowiu fizycznym, psychicznym i społecznym. W burzy mózgów ustaliliśmy co to znaczy być zdrowym? Przypomnieliśmy sobie i poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat tego co to znaczy zdrowy styl życia. Jaką rolę odgrywają w nim ruch, sen, odżywianie, odpoczynek, relacje? Wyposażeni w kartki z napisem- tak , nie, odpowiadaliśmy na pojawiające się obrazy, zdania czy sytuacje, oceniając, czy sprzyjają zdrowemu stylowi życia czy nie. Kolejnym krokiem było ustalenie gdzie należy szukać wiarygodnych informacji o zdrowiu. Porównując informacje na temat wybranych chorób w różnych źródłach wiedzy wspólnie doszliśmy do wniosku, że najbardziej wiarygodnymi źródłami są np. lekarze, książki, portale medyczne, instytucje zdrowia, edukacyjne aplikacje. Nie należy natomiast ślepo wierzyć wszystkiemu, co pojawia się w internecie, jeśli nie jest to fachowy portal medyczny.
Klasa szósta z wychowawcą
1Spotkanie z pielęgniarką
W klasach II odbyło się wyjątkowe spotkanie z pielęgniarką. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak ważna jest codzienna higiena oraz dbanie o zdrowie.
Pani pielęgniarka przypomniała uczniom o prawidłowym myciu rąk, regularnym szczotkowaniu zębów oraz o tym, jak dbać o siebie każdego dnia, aby unikać chorób i czuć się dobrze.
Spotkanie miało formę rozmowy i praktycznych wskazówek, dzięki czemu dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, zadawały pytania i dzieliły się swoimi doświadczeniami.
1Spotkanie z higienistką stomatologiczną.
Nasze najmłodsze przedszkolaki odwiedziła Pani Małgorzata Kamińska – higienistka stomatologiczna i mama Antosi, która w ciekawy sposób opowiedziała o dbaniu o zdrowe zęby. Dzieci dowiedziały się, jak prawidłowo szczotkować zęby, dlaczego codzienna higiena jest ważna oraz co warto jeść dla zdrowego uśmiechu. Podczas zajęć mogły zobaczyć model zębów i szczoteczkę oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie. Na zakończenie otrzymały drobne upominki. Dziękujemy Pani Małgorzacie za wartościowe i pełne uśmiechu spotkanie!
3