2025/2026
- 1. Plan pracy – Szkoła promująca zdrowie
- 2. Wzmacnianie wartości i postaw traktujących zdrowie jako istotną wartość na różnych etapach życia.
- 3. Kształtowanie postaw i umiejętności w zakresie dbania o zdrowie – profilaktyka zdrowotna.
- 4. Promowanie aktywności fizycznej.
- 5. Kształtowanie i utrwalanie zdrowych, prawidłowych nawyków żywieniowych.
- 6. Wzmacnianie zdrowia psychicznego wszystkich członków społeczności szkolnej – tworzenie przyjaznego klimatu sprzyjającego poczuciu bezpieczeństwa i dobrej komunikacji.
- 7. Wzmacnianie relacji społecznych.
- 8. Kształtowanie postaw proekologicznych – zdrowie środowiskowe.
- 9. Kształtowanie i utrwalanie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Profilaktyka uzależnień.
Dzień Bezpiecznego Internetu
10 lutego w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Celem tego dnia było zapoznanie dzieci z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu i urządzeń elektronicznych. Przedszkolaki dowiedziały się, że Internet może być ciekawym miejscem do nauki i zabawy, ale trzeba korzystać z niego ostrożnie i odpowiedzialnie. Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady bezpieczeństwa w sieci. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego nie należy podawać swoich danych osobowych, kontaktować się z nieznajomymi oraz jak ważne jest mówienie dorosłym o sytuacjach, które budzą niepokój. Nauka odbywała się poprzez rozmowy, bajki edukacyjne i zabawy. Nie zabrakło także prac plastycznych, zabaw ruchowych i quizów, dzięki którym dzieci mogły uczyć się przez zabawę oraz rozwijać wiedzę o bezpiecznym korzystaniu z Internetu.