• WITAJ SZKOŁO!

2 września uczniowie uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2024/2025. Był to wyjątkowy dzień dla pierwszoklasistów, którzy rozpoczynają naukę w szkole. To moment przełomowy, który wiąże się z nowymi doświadczeniami i obowiązkami.                                               Wszystkim naszym uczniom życzymy energii i zapału do pogłębiania wiedzy. Niech nauka będzie dla Was przyjemnością, a szkoła nie tylko miejscem zdobywania wiedzy, ale również nawiązywania przyjaźni i ciekawych spotkań.

JESIENNE JEŻYKI

Jesień i jej dary są inspiracją dla wielu twórców. Ci najmłodsi - uczniowie klasy I a przygotowali jesienne jeżyki. Wykonane na powitanie jesieni prace znajdą swoje miejsce w klasowym kąciku przyrody.

ŚWIĘTO CHŁOPCÓW

30 września z okazji Dnia Chłopaka dziewczynki z klasy I a  złożyły chłopcom piękne życzenia i wręczyły prezenty. Nie zabrakło specjalnych zadań dla świętujących. Każdy z nich mógł zaprezentować swoje zainteresowania. Mały Samorząd Uczniowski przygotował dla chłopców zdrapki oraz fotobudkę. Dziewczynki wybrały najsympatyczniejszego chłopca – „Chłopaka na medal”. Został nim Adrian Kaliszewski. Gratulujemy Adrianowi i jeszcze raz życzymy chłopcom wszystkiego najlepszego.

ZABAWY MATEMATYCZNE

Wykorzystanie patyczków w ćwiczeniach matematycznych dla uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej to świetny sposób na rozwijanie umiejętności liczenia, dodawania, odejmowania i logicznego myślenia. Proste, kolorowe patyczki są łatwe do manipulowania przez małe rączki i angażują dzieci w naukę matematyki poprzez zabawę. Na wyświetlaczach niektórych urządzeń elektronicznych, np. zegarów lub kalkulatorów liczby mają nieco inny kształt. Uczniowie klasy I a do ich układania używali patyczków, następnie liczyli te potrzebne do ułożenia liczb. Zabawy matematyczne z patyczkami bardzo podobały się wszystkim dzieciom.

ROZPOZNAJEMY I OKAZUJEMY EMOCJE

W ostatnim tygodniu uczniowie klasy I a spotkali się z panią psycholog w związku z obchodami Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego. Spotkanie miało na celu nie tylko zapoznanie dzieci z różnorodnością emocji, ale również nauczenie ich, jak radzić sobie z trudnymi uczuciami i dbać o własne zdrowie psychiczne. Na początku spotkania pani psycholog, używając prostych przykładów z codziennego życia, wyjaśniła dzieciom, czym są emocje. Wspólnie rozmawiali o tym, że czasami czują się smutni, radośni, zdenerwowani czy zmartwieni. Następnie odbyła się zabawa polegająca na rozpoznawaniu emocji na podstawie mimiki twarzy i gestów, co pozwoliło dzieciom lepiej zrozumieć, jak wyrażamy nasze uczucia.