• Już trzecia klasa

Tegoroczny rok szkolny rozpoczął się 2 września dla nas w wyjątkowy sposób. To my przygotowaliśmy uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2024/2025. Wraz z klasą IIIa zaprezentowaliśmy montaż słowno – muzyczny, w którym nawiązaliśmy zarówno  do tematyki szkolnej jak i jesiennej czy wojennej. Powitaliśmy pierwszaki i złożyliśmy wszystkim życzenia. Nie tylko recytowaliśmy i śpiewaliśmy. Wysłuchaliśmy także przemówienia pani dyrektor. Po występie otrzymaliśmy gromkie brawa od zebranych na hali nauczycieli, dzieci i rodziców  oraz podziękowanie od pani dyrektor.

Obecny rok szkolny będzie dla nas bardzo ważny, gdyż w klasie trzeciej kończymy naukę na poziomie edukacji wczesnoszkolnej. Musimy zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności, aby rozpocząć naukę w klasie czwartej z przekonaniem, że jesteśmy dobrze przygotowani do dalszej edukacji.

Wszystkim życzymy wytrwałości w dążeniu do celu i osiągnięć w różnych sferach uczniowskiej rzeczywistości.

A. Ozdrska

Nasze pasje i osiągnięcia

Nasza koleżanka Lena Chilarzewska biorąc udział w pokazie wschodnich sztuk walki
          w Ciechanowie zdobyła I i III miejsce.

Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

Nasza koleżanka Julia Snachowska rozwijając swoją pasję wraz z koleżankami
          z drużyny piłki nożnej w XIV Regionalnym  Turnieju Piłki Nożnej GLS Region Wschód zdobyła
          I miejsce i otrzymała złoty  medal.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego klas I – III

Nasze koleżanki Zuzanna Leszczyńska, Weronika Lipińska i Agata Kulicka przygotowały  plakaty wyborcze i zaprezentowały  swój program jako kandydatki do zarządu Samorządu Uczniowskiego klas I – III.

Agata Kulicka została wybrana na przewodniczącą, a Zuzanna Leszczyńska otrzymała funkcję członka zarządu. Gratulujemy!

Weronice Lipińskiej dziękujemy za reprezentowanie naszej klasy.

Międzynarodowy Dzień Pokoju i Światowy Dzień Orderu Uśmiechu w naszej klasie

Obchody tych świąt przypadają na 21 września, ale ze względu na to, że w tym roku był to sobota, my świętowaliśmy w poniedziałek 23 września.

Dzieciaki wysłuchały prelekcji dotyczącej pokoju na świecie połączonej z oglądaniem filmu. Poznały myśl przewodnią przyznawania i historię Orderu Uśmiechu, a także niektóre postacie, które ten order otrzymały. Największe emocje wywołał oczywiście Robert Lewandowski, tegoroczny laureat. Wykonały sylwetkę białego gołąbka, którą zawiesiły na dużym sercu na znak pokoju. Wycisnęły sok z cytryny i wypiły, aby osobiście poczuć jakie wyzwanie muszą podjąć kawalerowie tego odznaczenia. Na koniec zaśpiewały piosenkę
          M. Jeżowskiej „Dłonie”. Podjęte przez nas działania były szczególnie ważne, gdyż do naszej klasy dołączył ukraiński kolega Nikita, w którego kraju toczy się wojna. Nikita z własnej inicjatywy wyciął serduszko, napisał na nim „pokój” i powiesił na tablicy obok serduszka
          z gołąbkami. To zachowanie było bardzo wymowne.

Na koniec wszyscy wspólnie stwierdzili, że pokój na świecie jest największą wartością i najważniejszą rzeczą na świecie, zwłaszcza dla dzieci.

1. Ozdarska

Nasze talenty i zainteresowania

27 dzień września poświęciliśmy na omówienie i poznanie naszych talentów
          i zainteresowań. Po długiej rozmowie doszliśmy do wniosku, że pomimo wielu podobieństw to i tak każdy z nas jest inny. Różnimy się nie tylko pod względem wyglądu czy upodobań, ale także nawet tego czym się interesujemy i do czego mamy predyspozycje. Niektóre elementy możemy mieć takie same, albo podobne, ale suma sumarum i tak wychodzi na to, że każdy jest inny czy tego chce, czy nie. Niektóre dzieciaki znały swoje talenty, opowiadały na czym polegają ich umiejętność i w jaki sposób je rozwijają. Tym, które nie bardzo były zorientowane w temacie pomogliśmy ustalić co powinni rozwijać. Niektóre z dzieci przyniosły rekwizyty i zaprezentowały nam swój talent. Zresztą zobaczcie sami.

Giełda talentów w naszej klasie ujawniła wiele różnych predyspozycji dzieci.

A. Ozdarska

Dzień grzyba w naszej klasie

24 września to Dzień grzyba, więc postanowiliśmy szerzej zająć się tą tematyką. Dzieciaki najpierw poznały zasady bezpiecznego poruszania się po lesie i zbierania grzybów. Obejrzały film dydaktyczny zwracając szczególną uwagę na to, że mogą zbierać grzyby tylko pod opieką osób dorosłych. Poznały najczęściej spotykane grzyby jadalne i trujące. Zapoznały się z pozycjami książkowymi dotyczącymi tego zagadnienia w naszej bibliotece. Wysłuchały piosenki „Na grzyby” i  zapoznały się z kilkoma przepisami potraw z grzybami. Na koniec wykonały abstrakcję grzyba Gwidona i Franka. Dalsza część zajęć nastąpi, gdy będziemy na zajęciach dydaktycznych omawiać i przypominać sobie warstwy lasu i budowę grzyba.

Dzieciaki wykazały się znajomością zasad poruszania się po lesie. Chętnie i z zaangażowaniem pracowały w grupach nad abstrakcją grzybów.

Zajęcia z emocjami

7 października pani psycholog przeprowadziła w naszej klasie zajęcia o emocjach
          i z emocjami. W związku ze Światowym Dniem Zdrowia Psychicznego dzieciaki rozmawiały
          o uczuciach i emocjach jakie towarzyszą ludziom w różnych sytuacjach i jak sobie z nimi radzić, gdy są niepożądane.

Nasi superrr… Meni

30 września oczywiście świętowaliśmy. Mamy tylko czterech, ale za to jakich fajnych chłopców. Możemy zawsze liczyć na ich pomoc i zainteresowanie, a niewielkie utarczki puszczamy w niepamięć.

Dziewczynki przygotowały dekorację klasy. Wybrały chłopca na medal, którym okazał się nasz Adrianek i śpiewając klasyczne sto lat wręczyły w prezencie poduszki, oczywiście
          z Supermenem. Samorząd klas I – III przygotował fotobudkę, w której chłopcy używając różnych rekwizytów zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia. Na koniec dzieciaki spałaszowały pyszną pizzę i wspólnie się bawiły. Było bardzo przyjemnie patrzeć jak zadowolone
          i rozbawione dzieci wspólnie się integrują.

Rodzicom natomiast bardzo dziękujemy za wkład włożony w organizację tego święta.