• Konstytucja 3 Maja

7 maja 2018 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas II i III gimnazjum przedstawili nam w spektakularny  sposób najważniejsze wydarzenia związane z obradami Sejmu Wielkiego i Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęto od hymnu, więc  wszyscy z powagą odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego ". Wiersze recytowane o tematyce poważnej jak i radosnej wspaniale obrazowały czasy w latach 1782-1795. W trakcie prezentacji nie zabrakło utworów, które  ożywiały cały przebieg i poruszyły serce nie jednej osoby z widzów. Na koniec Kinga Miklaszewska w towarzystwie akompaniatora Huberta Podlasiaka, zaśpiewała pieśń ,,Uwierz Polsko". Tym miłym akcentem zakończyliśmy naszą uroczystość.
                      Jestem pewna, że nasi uczniowie po obejrzeniu krótkiej lekcji historii odświeżyli sobie pamięć i nie zapomną ile trudu zadali sobie nasi przodkowie byśmy mogli żyć w spokojnym i demokratycznym państwie, bez spisków i wojen.

Kinga Miklaszewska
          uczennica klasy III A