• Wigilia w VIa

•  ,,... Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
          przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
          ludzie gniazda wspólnego łamią chleb Biblijny,
          najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie’’.

(C.K. Norwid)
             Tradycja to piękno, które chronimy.

Jak co roku, tak i w tym, uczniowie i rodzice  klasy VIA spotkali  się przy wigilijnym stole z wychowawcą. W tym roku naszym szczególnym gościem  była Pani dyrektor Teresa Kudlak.

Oczywiście wszystko musiało być wyjątkowe, biały obrus i sianko pod  nim, na honorowym miejscu opłatek, 12 potraw, stroiki  świąteczne i  świece na stole. Wszystko to sprawiało cudowny nastrój.

Na początku wigilijnego spotkania uczniowie w inscenizacji przybliżyli nam zwyczaje i obrzędy związane z wigilią  i świętami Bożego Narodzenia, a następnie gospodarz klasy – Wiktoria Maćkowska - odczytała  fragment Ewangelii według świętego Łukasza, przełamaliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie najlepsze życzenia.

A później… przybył do nas  Święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów.

Na buziach szóstoklasistów  pojawiły się uśmiechy od ucha do ucha. Ach te prezenty… .

Szkoda, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas tylko raz w roku.

Czas upływał nam na wspólnym kolędowaniu, rozmowach i rozważaniach. Panowała bardzo miła atmosfera.

Bardzo dziękuję  rodzicom za współpracę i wielkie zaangażowanie.

Wychowawca: Mariola Chojnowska