„Nie było miejsca dla Ciebie” –

– szkolne jasełka Bożonarodzeniowe.

Ostatni przedświąteczny dzień w naszej szkole to tradycyjnie czas klasowych Wigilii, wspólnego radosnego kolędowania oraz jasełek. W tym roku przedstawienie jasełkowe pt. „Nie było miejsca dla Ciebie” zostało przygotowane przy współudziale dzieci ze Szkoły Podstawowej i młodzieży z oddziałów gimnazjalnych.

Młodzi, utalentowani aktorzy, przebrani w piękne stroje, z wielkim przejęciem przedstawili kolejno obrazy z życia Maryi, Józefa i narodzin Dzieciątka Jezus. W pięknej scenerii obok tych postaci pojawili się też aniołowie, pastuszkowie i trzej królowie. Uroku inscenizacji dodały kolędy w wykonaniu chóru szkolnego.

Uczniowie zaprezentowali spektakl skłaniający do przedświątecznej refleksji o istocie świąt Bożego Narodzenia i ich sensu w naszym życiu. Jasełka wprowadziły oglądających w  świąteczny nastrój.

Po jasełkach nastąpiło złożenie życzeń świątecznych i noworocznych przez przedstawicieli Uczniowskiego Samorządu Szkolnego oraz panie Dyrektor i W-ce Dyrektor  dla całej społeczności szkolnej.

Cud Bożego Narodzenia niech trwa … a Nowy Rok niech będzie Dobrym Czasem.

Anna Wróblewska,  Małgorzata Szlaska