• Dzień Dziecka

•

Dzień dziecka - jeden z najważniejszych dni roku szkolnego dla większości uczniów naszej szkoły. Dlatego też przygotowania do tego dnia trwały już od samego rana po to, aby wszyscy uczniowie czuli się w tym dniu zadowoleni, szczęśliwi oraz wyjątkowi. O tę wyjątkowość zadbała Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej wraz z Urzędem Gminy, organizując wyjątkowy program zajęć. Już od rana trwały zajęcia dla poszczególnych grup dzieci. Klasy nauczania początkowego oraz klasy I –III zaczęły dzień od zajęć sportowo – rekreacyjnych prowadzonych przez wychowawców. Na koniec zmagań sportowo - rekreacyjnych wszyscy uczniowie udali się na pompowane zjeżdżalnie, na których harce i zabawy sprawiły naszym dzieciom dużo przyjemności.  Grupa dziewcząt z klas IV – VII zaczęła dzień od rozgrywek klasowych w Piłkę Siatkową, które odbyły się na hali sportowej. Chłopcy z klas IV – VII uczestniczyli w rozgrywkach piłki nożnej, które zostały przeprowadzone na boisku sportowym Orlik.

Uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w rozgrywkach e-sportowych w piłkę nożną FIFA, które zostały rozegrane na holu szkolnym. W rozgrywkach sportowych wzięło udział dziewięć zespołów. Każda drużyna składała się z dziewcząt i chłopców z poszczególnych klas. Najwięcej emocji dostarczył finał tych rozgrywek, gdyż tutaj poziom gry stał na dość wysokim poziomie.

Gdy już wszystkie rozgrywki szkolne zastały zakończone przyszedł czas na długo wyczekiwany mecz, który został rozegrany między samorządowcami a rodzicami. Po rozgrzewce i powitaniu zawodników rozbrzmiał pierwszy gwizdek oznajmiający początek spotkania. Od pierwszych minut było widać, iż zawodnicy dadzą z siebie wszystko, aby wynik był korzystny dla ich drużyny. Pierwsi na prowadzenie wyszli rodzice po strzale Mariusza Jaroszewskiego, lecz chwilę późnej dla samorządowców zdobył bramkę Robert Goździewski.  Pierwsza połowa skończyła się prowadzeniem dla rodziców 4-1. W drugiej połowie w grze samorządowców było widać znaczną zmianę, która spowodowała, iż zdobyli dwie bramki. Na listę strzelców wpisał się Jerzy Klimkowski. U rodziców na tę listę wpisał się jeszcze Adam Samkowski, Mariusz Kijewski, Radosław Myc oraz Andrzej Szwejkowski. Spotkanie zakończyło się wygraną rodziców 8-4.  Wszystkim zawodnikom dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy za rok.