• Dzień Ziemi w naszej szkole

Ponieważ Dzień Ziemi przypadł w tym roku w niedzielę, w naszej szkole obchodziliśmy go 23 kwietnia. Miał on formę międzyklasowego ekologiczno – przyrodniczego konkursu. Jego celem było:

- kształtowanie świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej,

- pobudzenie zainteresowania problemami ekologicznymi,

-kształtowanie właściwych postaw wobec środowiska naturalnego,

- uwrażliwienie młodzieży na problematykę związaną z segregacją śmieci,

- wpojenie młodym ludziom, że wiele niepotrzebnych surowców można w kreatywny sposób przetworzyć,

- wdrożenie do twórczego myślenia,

- kształtowanie umiejętności pracy w grupie.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z klas IV – III gimnazjum. Uczestnicy oceniani byli grupowo. Turniej składał się z 5 konkurencji:

• Quiz ekologiczny
          • Krzyżówka ekologiczna
          • Ekologiczne zmagania, w skład których wchodziły następujące konkurencje:
          • rzut papierkami do kosza
          • kalambury (klasy VII – III gimnazjum)
          • puzzle (klasy IV – VI)
          • rozpoznawanie ssaków, ptaków i roślin na podstawie zdjęcia

Konkurencje oceniane były przez jury, w skład którego wchodziły: p. Elżbieta Bońkowska,  p. Joanna Jabłońska i p. Grażyna Bajgier.

Spośród klas IV – VI najwyższą liczbę punktów otrzymała grupa reprezentująca klasę VI b, następnie uczniowie z klasy VI a, a trzecie miejsce drużyna z klasy V.

W klasach starszych I miejsce zajęła klasa III c, następnie klasa III b i II b.

Wszystkim uczniom, którzy brali udział w turnieju gratulujemy.

Organizatorzy konkursu:

Grażyna Bajgier, Dorota Franckiewicz i Joanna Zbrzezna