• Maj 2023

• Poszerzamy zakres naszych umiejętności w modelowaniu i drukowaniu 3D. Zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy podświetlane modele opinogórskiego zameczku i naszej szkoły, a także upamiętniający heroizm rodziny Ulmów.

Agnieszka Młodzianowska

Nasz pierwszy ruchomy wydruk 3D.

Agnieszka Młodzianowska

Uczniowie klasy 7 zaprojektowali i wydrukowali pomoce dydaktyczne na mtematykę: wyrażenia algebraiczne.

Agnieszka Młodzianowska

Uczniowie klasy 8 wydrukowali z gotowego projektu model formy ukształtowania terenu.

Agnieszka Młodzianowska

Odkryliśmy nowe możliwości programu Tinkercad. Można tworzyć symulacje dobierając z jakiego materiału (plastik, beton, żelazo, itd.) zbudowane są użyte elementy. Poniżej przykład upuszczania kulki.

Agnieszka Młodzianowska

Rzucamy się na głęboką wodę.

Postanowiliśmy wydrukować makietę szkoły. Na początek projektujemy plany pięter, mierzymy, skalujemy. Zajmują się tym ucznowie klas 6.

Agnieszka Młodzianowska

Uczniowie klas 8b rozpoczęli prace nad własnymi filmami zrobionymi metodą animacji poklatkowej. Na razie jesteśmy w fazie planowania i projektowania. Wykorzystujemy do tego aparat fotograficzny i gimbal zakupione w ramach Laboratoriów Przyszłości.

Agnieszka Młodzianowska

Praca nad przygotowaniem filmów intensywnie trwają.