•              Uczniowie klasy 5b wykorzystując zestaw do budowania figur zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości, układali różne rodzaje trójkątów i badali ich własności.

Dorota Franckiewicz

Na zajęciach wyrównawczych uczniowie klasy 4b korzystali z pomocy zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie budując różne figury geometryczne badali ich własności.

Dorota Franckiewicz

Uczniowie zaprojektowali i wydrukowali kostki do ćwiczenia tabliczki mnożenia oraz 10 przykazań bożych.

Agnieszka Młodzianowska

Na lekcji matematyki uczniowie klasy 5a wykorzystali pomoce zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości do sprawdzenia, czy z każdych trzech odcinków można zbudować trójkąt, a co za tym idzie, jakie warunki muszą spełniać długości odcinków, aby można było z nich zbudować trójkąt.

Uczniowie klasy 4a przy wykorzystaniu tych samych pomocy poznawali rodzaje kątów.

Agnieszka Młodzianowska

Kolejny raz na lekcjach biologii uczniowie mogli poszerzać swoją wiedzę korzystając z pomocy, jakie szkoła otrzymała w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

Tym razem klasy szóste podczas lekcji dotyczących kręgowców korzystały ze szkieletów ryb, gadów odnajdując różnice i podobieństwa w ich budowie.

Elżbieta Grzejda

W lutym klasy 4b i 5b zapoznały się z zastosowaniem i działaniem drukarki 3D.

Klasa 4b

Klasa 5b

Starsze klasy nadal projektowały modele oraz je drukowały. Klasa 7 zawieszki do kluczyków (mamy duuużo sal lekcyjnych), natomiast klasy ósme gry dydaktyczne. Przykładowe wydruki znajdują się poniżej.

Klasa 8b

wydruki

Agnieszka Młodzianowska

Klasa 5a na lekcji matematyki wykorzystała pomoc dydaktyczną, którą szkoła nabyła w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, poznając rodzaje kątów.

Na zajęciach dodatkowych z matematyki uczniowie klasy 5a kontynuowali naukę o kątach z wykorzystaniem pomocy z LP, budując figury płaskie, które posiadają podane kąty.

Agnieszka Młodzianowska

Na zajęciach dodatkowych z matematyki uczniowie klasy 4a wykorzystali pomoce dydaktyczne z LP do rozwiązywania łamigłówek logicznych.