• Mini ekosystemy z projektem STEM.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Uczniowie klas ósmych w oparciu o instrukcję z projektu naukowego STEM tworzyli zamknięte w szkłach ekosystemy. W oparciu o karty obserwacji, zapisywali spostrzeżenia i wyciągali wnioski. Efekty ich pracy, na razie tylko wybrane, prezentujemy na zdjęciach.

Elżbieta Grzejda

biologia_projekt-_Adrian_Jablonski.pdf

Ekosystem.pdf

ekosystem_opis_Bartek_Urbanski.pdf

Zdjecia_do_ekosystemu_Bartek_Urbanski.pdf

Klasa 5a projektuje w 3D:

A oto efekty projektowania i drukowania przez uczniów w 3D:

- kostki na język polski - odmnienne i nieodmienne części mowy, ortografia, odmiana przez przypadki

- matematyka - kostki z działaniami, tangram, kostki dwunastościenne, kostki z cyframi rzymskimi, zegar

- chemia - kostki z symbolami pierwiastków

- gry logiczne

- kotylion na święta narodowe

Śnieżynki - oddział przedszkolny

Drukarka 3d tym razem była wykorzystana do wydrukowania śnieżynek.

Następna gra zaprojektowana przez uczniów i wydrukowana na drukarce 3D.

Agnieszka Młodzianowska

Na lekcji matematyki uczniowie klasy 4a budowali różne prostokąty z określonej ilości odcinków. Wykorzystali do tego pomoc dydaktyczną zakupiną w ramach LP.

Natomiast uczniowie klasy 5a, wykorzystując tę samą pomoc poznali nowy czworokąt - równoległobok, i jego podstawowe własności.

W krainie druku 3D - 0a

Przedszkolaki drukują

Kolejny już raz dzieci z Oddziału przedszkolnego miały możliwość skorzystania z drukarki 3d. Tym razem drukowana była foremka w kształcie serca, którą można wykorzystać podczas zabawy ciastoliną lub masą solną.

Gra ,,10 Przykazań Bożych”

Katechetka pani Edyta Losz-Rutkowska na zajęciach religii wykorzystała zaprojektowane przez uczniów i wydrukowane na drukarce 3D kostki z liczbami rzymskimi, które oznaczają numer przykazania. Zajęcia odbyły się w 5 klasach na poziomie 6, 7 i 8 klasy.

ZASADY GRY

Liczba graczy: 2 (opcjonalnie 1)

Liczba rzutów kostką: 5 rzutów

Liczba kostek: 2

Dodatkowe przedmioty: kartka i długopis

Miejsce gry: klasa – ławka

Cel: zgadnąć jak najwięcej Przykazań Bożych

Czas Trwania: około 20 min

Przebieg gry: Gracze (w parach) rzucają kostki, wyrzucona cyfra rzymska odpowiada właściwemu Przykazaniu, którą gracz próbuje zgadnąć i zapisuje odpowiedz na kartce. Jeśli cyfra się powtórzy, rzucamy kostką jeszcze raz. Znak na kostce  „?” pozwala podać dowolne przykazanie. Wygrywa para (5 rzutów), która podała jak najwięcej  poprawnych odpowiedzi.

Gra przypomina i utrwala nam 10 Przykazań Bożych – tak ważnych w życiu każdego chrześcijanina. Lekcja religii staje się  ciekawa i nowatorska.

Uczniowie klasy 5a korzystali z pomocy zakupionych w ramach LP na lekcji matematyki. Poznawali romb i jego własności.

Agnieszka Młodzianowska

Na kolejnej lekcji matematyki uczniowie klasy 5a ćwiczyli umiejętność rozpoznawania i wskazywania własności różnych czworokątów.

Agnieszka Młodzianowska

Uczniowie klasy siódmej na lekcji fizyki wykonali doświadczenie pokazujące wpływ rodzaju podłoża na siłę tarcia. W tym celu skorzystali z pomocy naukowej „Zrozumiała fizyka- Siła i ruch”.

Joanna Zbrzezna

Zajęcia dodatkowe z języka polskiego – klasy V

Uczniowie klas V na dodatkowych zajęciach z języka polskiego utrwalili wiadomości o odmiennych i nieodmiennych częściach mowy oraz zasady ortograficzne. Do gier wykorzystali kostki wydrukowane na drukarce 3d.

Beata Kołakowska-Nowacka