• Kwiecień 2023

• KOSTKI DO NAUKI TABLICZKI MNOŻENIA

Uczniowie klasy II a w ramach wykorzystania sprzętu „Laboratoriów przyszłości” otrzymali kostki z cyframi zaprojektowane przez starszych kolegów pod kierunkiem Pani Agnieszki Młodzianowskiej. Kostki wydrukowane na drukarce 3D doskonale pomagają drugoklasistom w nauce tabliczki mnożenia. Jest to z pewnością przyjemny i atrakcyjny sposób nauki. Bardzo dziękujemy.

Jolanta Górska

Uczniowie klasy 6a na lekcji matematyki wykorzystali wydrukowane na drukarce 3D kostki z liczbami i działaniami do ćwiczenia umiejętności dodawania i odejmowania liczb całkowitych.

A. Młodzianowska

Uczniowie klasy 4a kontynują naukę projektowania 3D w Tinkercad. Zaprojektowali wieżę dla księżniczki...

Kostki do nauki języka polskiego

Ćwiczymy ortografię i gramatykę w inny sposób.

Na lekcji języka polskiego uczniowie klasy 5 b korzystając z  kostek z częściami mowy i  kostek ortograficznych, na których ścianach zostały zapisane głoski: ,,rz”, ,,ż”, ,,ch”, ,,h”, ,,u”, ,,ó”-  zaprojektowanych i wydrukowanych na drukarce 3D przez starszych kolegów pod kierunkiem pani Agnieszki Młodzianowskiej,  piątoklasiści utrwalali ortografię i gramatykę języka polskiego.

Zestaw kostek umożliwił  uczniom powtórzenie, utrwalenie, ale również sprawdzenie

postępów w opanowaniu pisowni wyrazów z trudnościami ortograficznymi i częściami mowy.

Mariola Chojnowska

Historia z laboratorium przyszłości

Uczniowie klasy 5 b na lekcji historii, posługując się modelem średniowiecznej wieży, zaprojektowanej i wydrukowanej na drukarce 3D  pod kierunkiem pani Agnieszki Młodzianowskiej,  mogli  omówić charakterystyczne elementy dla budowli  średniowiecznych i w ten sposób powtórzyć, i utrwalić poznane już zagadnienia. Dzięki takim pomocom lekcje są z pewnością ciekawsze.

Mariola Chojnowska

Czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w powiatowym konkursie Liga Krasiniaka. Ich zadaniem było zaprojektowanie przedmiotu na biurko w 3D. Poniżej prezentujemy modele przygotowane przez uczniów.

Agnieszka Młodzianowska