• Na lekcji matematyki uczniowie klasy 5b omawiali zagadnienia dotyczące kątów. Zarówno rodzaje kątów jak i ich własności mogli zobrazować wykorzystując zestaw do budowania  kątów – Geolegs, zakupiony w ramach projektu Laboratorium Przyszłości.

          Dorota Franckiewicz

           

           

           

          Styczniowe spotkanie z nauką i wiedzą z wykorzystaniem pomocy z Laboratorium Przyszłości.

                         Klasa siódma na styczniowych lekcjach biologii omawiała układ krążenia. Kilka lekcji poświęconych było układowi krwionośnemu. Jeśli układ krwionośny, to musi być serce- pompa, która tłoczy krew do naczyń. Szczegółową budowę serca uczniowie poznawali, a potem utrwalali, na rozkładanym modelu tego narządu, który zawierał wszystkie niezbędne szczegóły. Praktyczne ćwiczenia zawsze na dłużej pozostają w pamięci więc i tym razem z pewnością tak będzie.

                         Z modelu skorzystali także czwartoklasiści podczas omawiania układu krwionośnego. Jak widać po minach na zdjęciach, przysporzyło im to wiele radości a i ułatwiło zapamiętanie wiadomości.

                                                                                                         Elżbieta Grzejda

           

          Uczniowie klas ósmych na lekcjach z fizyki wykonali doświadczenie pokazujące wpływ długości wahadła na okres drgań. W tym celu skorzystali z pomocy naukowej „Zrozumiała fizyka- Siła i ruch”. Ze słoików i różnej długości sznurków wykonali wahadła matematyczne, a następnie sprawdzali, jak długość sznurka wpływa na czas wahania słoika.

          Joanna Zbrzezna

           

           

           

          Na zajęciach dodatkowych z matematyki uczniowie poznali zasady łamigłówki matematycznej PIRAMIDA. Aby lepiej je zrozumieć najpierw zwizualizowali sobie wykorzystując do tego zestawy klocków sześciennych zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

          Klasa 4a

          Klasa 5a

          A. Młodzianowska

           

          Uczniowie drukują na drukarce 3D zaprojektowane przez siebie w programie Tinkercad modele.

          Maciej - uczeń klasy 6

          Wiktor - uczeń klasy 6

           

          Uczniowie klasy 7

           

          Zuzia - uczennica klasy 6a

             

          A. Młodzianowska

          Uczniowie klasy 4a poznali działanie drukarki podczas wydruku wieży do gry w kości.

           

          A. Młodzianowska

           

          Kolejne klasy rozpoczęły swoją przygodę z projektowaniem 3D. Uczniowie poznali obsługę i działanie programu Tinkercad oraz projektowali swoje pierwsze modele. Natomiast Ci, którzy już zasmakowali przyjemności projektowania, szlifowali umiejętności. 

          Uczniowie klasy 8a

           

          Uczniowie klas 6

          I ponownie klasa 8a

           

          Kolejne zajęcia projektowania 3D w klasie 8a

           

          Uczniowie klasy 8b

          Klasa 7

          Klasa 8b

          A. Młodzianowska

          Przygoda z Arduino

           

          Wiemy jak duże znaczenie we współczesnym świecie odgrywają komputery. W ramach Laboratoriów Przyszłości nasza szkoła wyposażona została w mikrokontroler Arduino z czujnikami i akcesoriami.

          Klasy IV na pierwszych zajęciach zapoznały się z podstawowymi elementami zestawu mikrokontrolera Arduino, który będzie wykorzystywany do programowania.

           

           

          Pierwszymi próbami w programowaniu były zajęcia z grą „ Scotti Go”.

          Scottie Go! to innowacyjna gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jest połączeniem realnych, kartonowych klocków służących do pisania przez graczy programów oraz aplikacji, która pozwala zeskanować te programy i przekształcić je na ruch i zachowanie Scottiego oraz poznanych w grze innych bohaterów.

           

          Uczniom bardzo spodobały się takiego typu zajęcia i aktywnie uczestniczyli w nich.

           

                    Aparat fotograficzny z programu Laboratoria Przyszłości został wykorzystany do fotorelacji z zabawy choinkowej. Uwiecznione zostały zabawy w grupach przedszkolnych i klasach IV-VIII.

           

          Ewelina Zamielska, Wioleta Grabowska