• Przedszkole – drukarka 3D

Przedszkolaki miały okazję zobaczyć jak działa drukarka 3d. W ramach preorientacji zawodowej zapoznały się z zawodem mechanika. Korzystając z drukarki 3d wspólnie wydrukowaliśmy klucz.

Kolejne klasy rozpoczęły swoją przygodę z projektowaniem 3D. Uczniowie poznali obsługę i działanie programu Tinkercad oraz projektowali swoje pierwsze modele. Natomiast Ci, którzy już zasmakowali przyjemności projektowania, szlifowali umiejętności tworząc kostki do gry i zawieszki do kluczy otwierające szkolne sale lekcyjne. W niedługiej przyszłości przyjdzie czas na wydrukowanie własnego projektu.

A. Młodzianowska

Uczniowie klasy 5a

Uczniowie klasy 7

Uczniowie klasy 8b

Ponownie uczniowie klasy 5a

Uczennice klasy 7 drukują breloczek do sali lekcyjnej.

A. Młodzianowska

Grudniowe „Laboratoria przyszłości”

Kolejny miesiąc nauki za nami. W grudniu uczniowie klas czwartych podczas zajęć przyrody, na których poznawali zależności pokarmowe między organizmami, korzystali z Projektu naukowego STEM-EKOSYSTEMY. Wykorzystywali karty Badania oraz Powiązania pt. Sieci pokarmowe. W oparciu o te karty łączyli za pomocą sznura organizmy w łańcuch pokarmowy danego ekosystemu. Efektem utworzenia kilku łańcuchów było powstanie sieci pokarmowej. Podobne ćwiczenia uczniowie wykonywali w czasie zajęć powtórzeniowych. Wizualizacja zależności z pewnością pozwoliła na lepsze zapamiętanie treści.

Elżbieta Grzejda

Uczniowie klas ósmych poznając budowę cząsteczek  alkanów, budowali modele przestrzenne tych związków korzystając z kulkowych modeli atomów.

Joanna Zbrzezna

Podczas omawiania budowy, działa i  zastosowania elektromagnesu uczniowie korzystali z pomocy dydaktycznych „Zrozumiała fizyka- magnetyzm” oraz walizki eksperymentalnej „Elektryczność i obwody”. Wykonali elektromagnes i sprawdzali jego wpływ na metalowe kulki.

Joanna Zbrzezna