- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
- Godziny otwarcia biblioteki
- Regulamin biblioteki
- Plan pracy biblioteki szkolnej
- Plan rozwoju czytelnictwa
- Realizacja planu rozwoju czytelnictwa 2024/2025
- Realizacja planu rozwoju czytelnictwa 2023/2024
- Realizacja planu rozwoju czytelnictwa 2017-2023
- Jak znaleźć książkę w naszej bibliotece.
- Czytelnictwo
- Dlaczego warto czytać książki?
- ZŁOTA LISTA
- Wpływ czytania na rozwój dziecka
- Czytajcie dzieciom - ulotka
- Jak rozwijać w dziecku pasję do czytania?
- Historia szkoły
- Wywiady
Realizacja planu rozwoju czytelnictwa 2024/2025
Narodowe Czytanie
W sobotę, 7 września 2024 r., Oficyna Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej zamieniła się w literacką przestrzeń pełną romantycznych emocji. To tutaj odbyła się 13. edycja Narodowego Czytania, która w tym roku poświęcona była "Kordianowi" Juliusza Słowackiego – jednemu z najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu. W spotkaniu zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Opinogórze Górnej oraz Muzeum Romantyzmu naszą szkołę reprezentowali: Kacper Czarnecki, Dawid Olszewski z kl. 5a i Kamil Leszczyński z klasy 7b. Dziękuję za piękny występ i zaangażowanie uczestnikom i ich rodzicom.
J. Jabłońska
Cała Polska czyta dzieciom 5 latki C
W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” we wrześniu odwiedziła nas mama Mateusza i Dawida. Dzieci uważnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały przygotowanych opowieści i chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego tekstu. Serdecznie dziękujemy mamom za wspólnie spędzony czas.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole już od 24 września celebrowaliśmy to święto głośno czytając fragmenty ciekawych książek.
J. Jabłońska
Cała Polska Czyta Dzieciom – 3-latki
W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w październiku odwiedzili nas: Antoś z klasy Ic oraz tata Ali. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych przez gości bajek i oglądały kolorowe ilustracje. Serdecznie dziękujemy!
4Cała Polska czyta dzieciom - Mama Szymka i mama Kingi czytają w zerówce.
11Jak wyobrażam sobie bibliotekę
Na taki temat uczniowie z klasy Ia wykonali prace plastyczne. Przedstawili w nich bibliotekę z mnóstwem kolorowych książek, regały, biurko, czytelników i bibliotekarkę. Powstały ciekawe, kolorowe prace.
J. Jabłońska
Cała Polska czyta dzieciom
- wizyta grupy popołudniowej w bibliotece szkolnej
W czwartek, 31 października, dzieci 5-6-letnie z grupy popołudniowej wybrały się do biblioteki szkolnej. Z uwagą wysłuchały wybranych wierszy o ptakach Juliana Tuwima oraz poruszały się w rytmie ptasich odgłosów. Z zaciekawieniem obejrzały również książki o ptakach.
Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.8Grupa 4-latków miała wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracownikiem gminnej biblioteki Panią Magdaleną Wardzińską oraz z Panią Anną Kłos z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieci z entuzjazmem poznawały świat książek i dowiadywały się, jak ważne jest czytanie w codziennym życiu. Podczas spotkania maluchy miały szansę nie tylko usłyszeć ciekawe opowieści, ale także zadać pytania dotyczące książek oraz ich bohaterów. Panie zachęciły dzieci do odwiedzenia biblioteki i do udziału w projekcie "Mała książka- wielki człowiek"!
Moja ulubiona książka – nauczyciele i pracownicy szkoły
Moja ulubiona książka, akcja promująca czytelnictwo polegająca na pokazaniu uczniom, że nauczyciele i pracownicy szkoły mają swoje ulubione książki i je czytają. Efekty akcji zostały zaprezentowane na gazetce ściennej.
J. Jabłońska
Zajęcia czytelnicze - grupa 3-latki
28 października w grupie 3-latków odbyły się zajęcia czytelnicze. Pani Magdalena opowiedziała dzieciom o bibliotece. Następnie przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Bajkołapek na dobranoc”. Dzieci wspólnie oglądały książki i rozmawiały na temat ich ilustracji. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Wiercińskiej i pani Annie Kłos za ciekawe zajęcia.
34-latki "f"
W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w październiku gościliśmy mamę Michałka, a w listopadzie mamę Majeczki. Dzieci z dużym zainteresowaniem i uwagą wysłuchały przygotowanych opowieści, chętnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat przeczytanych tekstów. Serdecznie dziękujemy mamom za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie w rozwój naszych małych czytelników.
Andrzejkowe czytanie
Realizując plan rozwoju czytelnictwa uczniowie klasy IV b na godzinie wychowawczej uczestniczyli w „Andrzejkowym czytaniu”. Uczniowie przebrani za czarodziei i wróżki przedstawili swoim kolegom historię „Andrzejek i Katarzynek”. Dzieci poznały wróżby z dawnych czasów.
Dorota Franckiewicz
Bajkowe puzzle
Uczniowie klasy 1a wykonali własnoręcznie puzzle. To nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała metoda na rozwijanie wyobraźni i zainteresowań czytelniczych.
J. Jabłońska
W grudniowy poranek odwiedziła nas mama Krzysia, aby przeczytać nam kilka ciekawych bajek,. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych bajek,
W grudniu grupę 5 latków odwiedziła Pani Magdalena Wiercińska z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Pani Anna Kolos z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opinogórze Górnej. Panie zapoznały dzieci z nowym przyjacielem biblioteki - Bajkołapkiem. Przeczytały książkę o jego przygodach, a także zaprezentowały teatrzyk Kamishibai o przygodach Świętego Mikołaja. Dzieci chętnie słuchały czytanych opowieści.
6