Baza Dobrych Praktyk
- Plotka - scenariusz g. wychowawczej
 - Lekcja wychowawcza
 - Techniki TOC
 - „Gala Mikserów”
 - Scenariusz projektu pt. ,,Japonia- jej kultura i symbole”.
 - „Co by było, gdyby Mickiewicz żył wśród nas?”
 - „Dziady Adama Mickiewicza na wesoło”
 - Wzór karty projektu
 - Metoda Walta Disney’a
 - „Wielka gra”
 - Biologia - zapamiętywanie terminów
 - Best wishes
 - Mini -food book
 - Lekcja angielskiego
 - WIELKI POLAK – JAN PAWEŁ II
 - ZANIM POWSTAŁA POLSKA…
 - Lekcja otwarta z matematyki w klasie VI.
 - OTWARTA LEKCJA HISTORII W KLASIE IV
 - OTWARTA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE V a
 - Poezja liczby pi
 - OTWARTA LEKCJA CHEMII W KLASIE VII a
 - ,,Japonia – symbol nowoczesnej gospodarki”
 - Aktywna tablica
 - ZASADY ZACHOWANIA NA TEAMS
 - Krystalizacja soli kuchennej – doświadczenie
 - Rozpuszczanie substancji w wodzie – doświadczenie
 - Ekosystem w słoiku
 - Gra terenowa Deszyfranci
 - Zrób coś z niczego…
 - LEKTUROWE PUZZLE
 
Scenariusz projektu pt. ,,Japonia- jej kultura i symbole”.
Geografia klasa VIII
1.Cel projektu:
Rozwijanie wyobraźni, kreatywności i ekspresji twórczej dzieci.
2.Cele szczegółowe projektu:
> kreowanie postawy tolerancji i otwartości na świat i ludzi,
> zapoznanie uczniów z kulturą i zwyczajami Japonii,> rozbudzenie zainteresowania życiem rówieśników zamieszkujących Japonię,
> poznanie elementarnych podstaw sztuki pisma kenji (Kendżi),
> nauka posługiwaniem się pałeczkami,
> poznawanie sztuki kulinarnej-kosztowanie sushi
> omawianie stroju narodowego – wykonanie kimona, pokaz ubrań
> rozbudzanie ciekawości poznawczej,
> rozwijanie wyobraźni twórczej,
3.Metody:
< słowne: rozmowa, objaśnienie, instrukcja, omówienie,
< oglądowa: pokaz, obserwacja,
4.Środki dydaktyczne:
- mapa świata,
- płyta CD z nagraniami muzyki Japonii,- pokaz sztuki jedzenia pałeczkami,
- samodzielne uszycie kimona,
- film i pokaz przedstawiający kulturę japońską,- pokaz, prezentacja i omówienie elementów stroju japońskiego,
- pokaz, prezentacja i omówienie tradycyjnego picia herbaty,
- pałeczki i sushi,
- obrazki przedstawiające pismo japońskie - kenji;
5.Tok zajęć:
1.Odszukanie Japonii na mapie świata.
2. Wysłuchanie tradycyjnej muzyki japońskiej.
3.Powitanie w języku japońskim.
4.Pokaz tradycyjnego ubioru kobiety – kimona,
5.Pokaz i kultura picia herbaty.6. Nauka pałeczkami jedzenia sushi.
7.Oglądanie prezentacji i filmu przedstawiających charakterystyczne elementy kultury i sztuki japońskiej:
•walki sumo
•bonsai – miniaturki drzew
•charakterystyczne budowle japońskie
•kolorowe wachlarze japońskie
•pokemony – bajkowe stwory z kreskówek japońskich
•pismo – kenji,
6.Prezentacja oryginalnego stroju japońskiego - omówienie jego elementów, kenji,.
7.Pismo japońskie:
-prezentacja wzorów wybranych wyrazów w jęz. japońskim,
-próba samodzielnego odwzorowanie przez dzieci wybranych wyrazów.
8.Omówienie sposobu uprawy ryżu, stanowiącego podstawą kuchni japońskiej.
- omówienie techniki posługiwania się pałeczkami podczas jedzenia,
- próba samodzielnego jedzenia pałeczkami sushi.
12.Zakończenie zajęć: podziękowanie za wspólną pracę - japoński ukłon.Podziękowanie za realizację projektu.
Ocena prac uczniów. J