Biblioteka
- Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0
- Godziny otwarcia biblioteki
- Regulamin biblioteki
- Plan pracy biblioteki szkolnej
- Plan rozwoju czytelnictwa
- Realizacja planu rozwoju czytelnictwa 2024/2025
- Realizacja planu rozwoju czytelnictwa 2023/2024
- Realizacja planu rozwoju czytelnictwa 2017-2023
- Jak znaleźć książkę w naszej bibliotece.
- Czytelnictwo
- Dlaczego warto czytać książki?
- ZŁOTA LISTA
- Wpływ czytania na rozwój dziecka
- Czytajcie dzieciom - ulotka
- Jak rozwijać w dziecku pasję do czytania?
- Historia szkoły
- Wywiady
Realizacja planu rozwoju czytelnictwa 2024/2025
Narodowe Czytanie
W sobotę, 7 września 2024 r., Oficyna Muzeum Romantyzmu w Opinogórze Górnej zamieniła się w literacką przestrzeń pełną romantycznych emocji. To tutaj odbyła się 13. edycja Narodowego Czytania, która w tym roku poświęcona była "Kordianowi" Juliusza Słowackiego – jednemu z najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu. W spotkaniu zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Opinogórze Górnej oraz Muzeum Romantyzmu naszą szkołę reprezentowali: Kacper Czarnecki, Dawid Olszewski z kl. 5a i Kamil Leszczyński z klasy 7b. Dziękuję za piękny występ i zaangażowanie uczestnikom i ich rodzicom.
J. Jabłońska
Cała Polska czyta dzieciom 5 latki C
W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” we wrześniu odwiedziła nas mama Mateusza i Dawida. Dzieci uważnie i z wielkim zainteresowaniem wysłuchały przygotowanych opowieści i chętnie wypowiadały się na temat wysłuchanego tekstu. Serdecznie dziękujemy mamom za wspólnie spędzony czas.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
Czytanie na głos stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. W naszej szkole już od 24 września celebrowaliśmy to święto głośno czytając fragmenty ciekawych książek.
J. Jabłońska
Cała Polska Czyta Dzieciom – 3-latki
W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w październiku odwiedzili nas: Antoś z klasy Ic oraz tata Ali. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały czytanych przez gości bajek i oglądały kolorowe ilustracje. Serdecznie dziękujemy!
4Cała Polska czyta dzieciom - Mama Szymka i mama Kingi czytają w zerówce.
11Jak wyobrażam sobie bibliotekę
Na taki temat uczniowie z klasy Ia wykonali prace plastyczne. Przedstawili w nich bibliotekę z mnóstwem kolorowych książek, regały, biurko, czytelników i bibliotekarkę. Powstały ciekawe, kolorowe prace.
J. Jabłońska
Cała Polska czyta dzieciom
- wizyta grupy popołudniowej w bibliotece szkolnej
W czwartek, 31 października, dzieci 5-6-letnie z grupy popołudniowej wybrały się do biblioteki szkolnej. Z uwagą wysłuchały wybranych wierszy o ptakach Juliana Tuwima oraz poruszały się w rytmie ptasich odgłosów. Z zaciekawieniem obejrzały również książki o ptakach.
Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.8Grupa 4-latków miała wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu z pracownikiem gminnej biblioteki Panią Magdaleną Wardzińską oraz z Panią Anną Kłos z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Dzieci z entuzjazmem poznawały świat książek i dowiadywały się, jak ważne jest czytanie w codziennym życiu. Podczas spotkania maluchy miały szansę nie tylko usłyszeć ciekawe opowieści, ale także zadać pytania dotyczące książek oraz ich bohaterów. Panie zachęciły dzieci do odwiedzenia biblioteki i do udziału w projekcie "Mała książka- wielki człowiek"!
Moja ulubiona książka – nauczyciele i pracownicy szkoły
Moja ulubiona książka, akcja promująca czytelnictwo polegająca na pokazaniu uczniom, że nauczyciele i pracownicy szkoły mają swoje ulubione książki i je czytają. Efekty akcji zostały zaprezentowane na gazetce ściennej.
J. Jabłońska
Zajęcia czytelnicze - grupa 3-latki
28 października w grupie 3-latków odbyły się zajęcia czytelnicze. Pani Magdalena opowiedziała dzieciom o bibliotece. Następnie przedszkolaki wysłuchały bajki pt. „Bajkołapek na dobranoc”. Dzieci wspólnie oglądały książki i rozmawiały na temat ich ilustracji. Serdecznie dziękujemy pani Magdalenie Wiercińskiej i pani Annie Kłos za ciekawe zajęcia.
34-latki "f"
W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w październiku gościliśmy mamę Michałka, a w listopadzie mamę Majeczki. Dzieci z dużym zainteresowaniem i uwagą wysłuchały przygotowanych opowieści, chętnie dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat przeczytanych tekstów. Serdecznie dziękujemy mamom za wspólnie spędzony czas i zaangażowanie w rozwój naszych małych czytelników.
Andrzejkowe czytanie
Realizując plan rozwoju czytelnictwa uczniowie klasy IV b na godzinie wychowawczej uczestniczyli w „Andrzejkowym czytaniu”. Uczniowie przebrani za czarodziei i wróżki przedstawili swoim kolegom historię „Andrzejek i Katarzynek”. Dzieci poznały wróżby z dawnych czasów.
Dorota Franckiewicz
Bajkowe puzzle
Uczniowie klasy 1a wykonali własnoręcznie puzzle. To nie tylko świetna zabawa, ale także doskonała metoda na rozwijanie wyobraźni i zainteresowań czytelniczych.
J. Jabłońska
W grudniowy poranek odwiedziła nas mama Krzysia, aby przeczytać nam kilka ciekawych bajek,. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanych bajek,
W grudniu grupę 5 latków odwiedziła Pani Magdalena Wiercińska z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Pani Anna Kolos z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opinogórze Górnej. Panie zapoznały dzieci z nowym przyjacielem biblioteki - Bajkołapkiem. Przeczytały książkę o jego przygodach, a także zaprezentowały teatrzyk Kamishibai o przygodach Świętego Mikołaja. Dzieci chętnie słuchały czytanych opowieści.
6Mikołajkowe czytanie bajek przedszkolakom
W ramach realizacji planu rozwoju czytelnictwa klasa 7a dnia 6 grudnia 2024 roku udała się do oddziałów przedszkolnych aby zrealizować przydzielone im zadanie, którym było Czytanie bajek dzieciom z oddziałów przedszkolnych. Uczniowie klasy 7a przebrani w mikołajkowe stroje, nie tylko czytali przedszkolakom bajki świąteczne, ale także przeprowadzili mikołajkowe zabawy i śpiewali wspólnie kolędy.
Anna Szymańska
2Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika to uroczysta ceremonia, podczas której najmłodsi uczniowie zostają przyjęci do grona czytelników biblioteki szkolnej, rozpoczynając tym samym swoją niesamowitą przygodę czytelniczą. W tym roku szkolnym uroczystość odbyła się 16 stycznia.
Ceremonię poprowadziły uczennice z klasy 7b, które sprawdziły, czy dzieci rozpoznają bohaterów bajkowych, opowiedziały o zasadach obchodzenia się z książkami oraz zachowaniu w bibliotece. Następnie, pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor Grażyna Bajgier, przy użyciu książki, pasowała ich na czytelników biblioteki szkolnej. Pani Dyrektor zwróciła się także do dzieci, podkreślając, jak ważne są spotkania z książką i czytanie. Każde dziecko mogło od razu wypożyczyć swoją pierwszą książkę.
J. Jabłońska
Cała Polska czyta dzieciom 4- latki F
Wizyta Mamy Kai – Kicia Kocia u dentysty!
14 stycznia mieliśmy wyjątkową okazję gościć Mamę Kai, która odwiedziła naszą grupę i przeczytała dzieciom jedno z ulubionych opowiadań z serii „Kicia Kocia”. Tym razem bohaterka książki musiała zmierzyć się z wizytą u dentysty – tematem, który jest bliski wielu maluchom.
Opowiadanie „Kicia Kocia u dentysty” to doskonała lektura, która w przystępny sposób wprowadza dzieci w temat zdrowia jamy ustnej, pomagając im zrozumieć, jak ważna jest troska o zęby. Dzięki historii o Kici Koci dzieci mogły poczuć się pewniej i mniej zestresowane w kontekście wizyt u stomatologa.
Po lekturze dzieci z radością dzieliły się swoimi doświadczeniami i emocjami związanymi z wizytami u dentysty.
Serdecznie dziękujemy Mamie Kai za tę wspaniałą inicjatywę i zaangażowanie w rozwój literacki naszych maluchów. Tego typu spotkania z gośćmi to doskonała okazja, by rozbudzać w dzieciach miłość do książek i wzmacniać ich poczucie bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach.
Wizyta dzieci z grupy popołudniowej w bibliotece szkolnej
W styczniu dzieci 5,6-letnie z grupy popołudniowej wybrały się do biblioteki szkolnej, aby wysłuchać baśni H. Ch. Andersena Brzydkie Kaczątko. Celem tej wizyty było przybliżenie dzieciom zawodu ilustratora. Pani bibliotekarka pokazała nam książki, w których mogliśmy porównywać ilustracje. Wiemy już, że są książki bogate w ilustracje oraz takie, które mają ich mniej, a także takie, w których wcale nie ma ilustracji. Dzieci mogły również wysłuchać i obejrzeć ilustracje Kota w butach wg Ch. Perrault’a. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że każdy ilustrator ma bogatą wyobraźnię. Na koniec dzieci spróbowały swoich sił i same stworzyły ilustracje do baśni Brzydkie Kaczątko. Kto wie, może któraś z tych prac to ilustracja przyszłego ilustratora?
2Lekcja biblioteczna - 4 latki E
21 lutego 4-latki miały okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji bibliotecznej, podczas której dzieci mogły poznać tajniki pracy bibliotekarki i zasady panujące w bibliotece. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z Panią Bibliotekarką, która opowiedziała maluchom o swojej pracy, o książkach, które można znaleźć w bibliotece, oraz o tym, jak ważne jest dbanie o książki i ich szanowanie. Dzieci z ciekawością słuchały o zasadach wypożyczania książek, jak również o tym, jak należy zachować się w bibliotece, aby była to przestrzeń przyjazna i dla wszystkich. Po części edukacyjnej, maluchy miały przyjemność wysłuchać kilku bajek. Spotkanie zakończyło się z uśmiechami na twarzach i nową wiedzą na temat świata książek oraz zasad obowiązujących w bibliotece. Z pewnością to nie była ostatnia wizyta naszych przedszkolaków w tym magicznym miejscu!Cała Polska Czyta Dzieciom – 5 latki ,,d”
W ramach tej akcji nadal zapraszamy bliskich na spotkania czytelnicze. Tym razem skorzystaliśmy z zaproszenia pani Asi i w dniu 25 lutego udaliśmy się do naszej szkolnej biblioteki. Jak zwykle było bardzo ciekawie. Dzieci słuchały ciekawych przygód książkowych bohaterów oraz odbyły spacerek wśród regałów z książkami. Przypomnieliśmy sobie również , jak należy obchodzić się z książkami. Ponadto w naszej sali gościliśmy panią Iwonę i panią Sylwię. Dzieci uważnie słuchały i wspólnie omawiały treści książeczek. Utwierdziły się w przekonaniu, że zawsze mogą znaleźć przyjaciela….. wystarczy tylko otworzyć książkę.
3Rodzice czytają przedszkolakom –
wyjątkowe spotkanie w grupie 4 - latki E
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" naszą grupę odwiedzili wyjątkowi goście – Pani Aleksandra Pawłowska i Pan Kacper Godlewski, rodzice naszych przedszkolaków. Podczas spotkania dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały pięknie przeczytanych bajek. Wspólne czytanie nie tylko rozwija wyobraźnię i wzbogaca słownictwo, ale także buduje nawyk sięgania po książki już od najmłodszych lat. Przedszkolaki były zachwycone, a na ich twarzach malowała się radość i zainteresowanie. Serdecznie dziękujemy Pani Aleksandrze i Panu Kacprowi za poświęcony czas i wspaniałą inicjatywę! Zachęcamy wszystkich rodziców do włączenia się w naszą czytelniczą akcję – wspólne czytanie to doskonała okazja do budowania więzi i rozwijania dziecięcej ciekawości świata.
Czytajmy dzieciom – każdego dnia!Przedszkolaki poznają świat książek 📖✨
Nasze 4-latki regularnie uczestniczą w działaniach wspierających rozwój czytelnictwa. W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mieliśmy przyjemność gościć wyjątkowych gości – 25 lutego odwiedziła nas mama Kubusia, a 14 marca mama Liwii. Natomiast 26 lutego przedszkolaki odwiedziły panią Asię w szkolnej bibliotece. Dzieci miały okazję poznać magiczny świat książek, wysłuchać ciekawej opowieści oraz dowiedzieć się, jak funkcjonuje biblioteka.
Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe chwile z książką! Wspólne czytanie to nie tylko rozwijanie wyobraźni i słownictwa, ale także cudowny sposób na budowanie więzi i miłości do literatury. 📚💙
Zapraszamy kolejnych rodziców do udziału w tej pięknej inicjatywie! 😊
Głośne czytanie bajek dzieciom z oddziałów przedszkolnych.
Realizując plan rozwoju czytelnictwa uczniowie klasy VII b na godzinie wychowawczej dnia 28 marca 2025 r. udali się do oddziałów przedszkolnych, aby głośno czytać bajki przedszkolakom. Następnie zadawali im pytania na temat przeczytanej bajki i zaprosili ich do konkursów.
Joanna Zbrzezna
2Spotkanie czytelnicze 5c
Pod koniec lutego grupa pięciolatków z oddziału przedszkolnego wybrała się do Biblioteki szkolnej na spotkanie czytelnicze. Pani Asiu oprowadziła nas po swoim królestwie oraz pokazała zbiory książek. Na samym początku wprowadziła nas w świat dinozaurów. Pokazała nam figurki dinozaurów oraz przeczytała o nich wierszyk. Odpoczywaliśmy na wygodnych poduszkach słuchając słuchowiska o przygodach dinozaurów.
Spotkanie mamy Oli z przedszkolakami z grupy 4-latków F w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom"
W dniu dzisiejszym, tj. 02.04.2025r. w ramach ogólnopolskiej akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", mieliśmy przyjemność gościć wyjątkowego gościa – mamę Oli, która z ogromnym zaangażowaniem i serdecznością przeczytała przedszkolakom opowieści o kotkach.
Spotkanie to miało na celu nie tylko promocję czytelnictwa wśród najmłodszych, ale również budowanie więzi między dziećmi a ich rodzicami.
Dziękujemy mamie Oli za poświęcony czas i zaangażowanie . Mamy nadzieję, że to spotkanie zainspiruje naszych przedszkolaków do sięgania po książki i regularnego czytania!
W trakcie słuchania muzyki w wyobraźni każdego z nas pojawiają się różne obrazy i skojarzenia. Muzyka wywołuje też różne emocje.
Są jednak utwory, które większość odbiorców określa podobnie. jako radosne, melancholijne, uroczyste, lub budzące grozę. Dzieje się tak dlatego, że nastrój muzyki często udziela się słuchaczom.
Klasa piąta na zajęciach muzyki omawiała temat dotyczący nastroju w muzyce. Uczniowie słuchali różnorodnych utworów muzycznych. Podsumowaniem było wysłuchanie bajki muzycznej Stanisława Moniuszki pt. „Opowieść zimowa”. Dzieci miały za zadanie zilustrować dowolną techniką to co czują, widzą oczyma wyobraźni słuchając tego utworu. Efekty pracy były bardzo różnorodne. Scenki z zimowego dnia, krajobraz zimowy aż po abstrakcyjne kolorowe plamy. Każda praca była niepowtarzalna i pełna osobistych odczuć.
Elżbieta Grzejda
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM – 3LATKI
13 marca grupę trzylatków odwiedziła mama Ady. Pani Kasia przeczytała dzieciom bajkę „Akademia Kici Koci. Dzień z dziadkiem", która zawierała zwroty w języku angielskim. Dzięki takim bajkom dziecko osłuchuje się z brzmieniem języka obcego, poszerza zasób swojego słownictwa, poznając nowe zwroty i wyrażenia, choć robi to zupełnie nieświadomie. Natomiast 2 kwietnia odwiedził nasze przedszkolaki tata Ignasia. Pan Kamil przyniósł ze sobą książeczkę z okienkami „Na wsi”. Kto mieszka w kurniku? Co kryje się w stodole? Co ciągnie za sobą traktor? Na wsi bez przerwy dzieje się coś ciekawego. Dla dzieci wyprawa na wieś okazała się pełna przygód i niespodzianek. Serdecznie dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas.
1Wizyta trzylatków w bibliotece szkolnej
10 kwietnia trzylatki odwiedziły bibliotekę szkolną. Przedszkolaki zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się oraz co można robić w bibliotece. Pani Asia przeczytała dzieciom wiersz J. Tuwima „Lokomotywa”. Trzylatki chętnie wzięły udział w zabawach ruchowych. Dziękujemy Pani Asi za spotkanie.
2Zakładki do książek
W ramach realizacji planu rozwoju czytelnictwa uczniowie klasy I c wykonali wyjątkowe zakładki do książek. Z pomocą różnych materiałów i technik plastycznych, uczniowie zaprojektowali kolorowe i oryginalne zakładki, które będą wspaniałym dodatkiem do ich ulubionych lektur. Te artystyczne warsztaty były nie tylko okazją do rozwijania wyobraźni, ale także do promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.
A. Pajewska
1Ubierz się w książkę
W ramach realizacji planu rozwoju czytelnictwa uczniowie klasy VIIIa zrealizowali zadanie – Ubierz się w książkę. Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała lub wkomponowanie okładki książki w otoczenie.
Beata Kołakowska-Nowacka
Cała Polska czyta dzieciom – kolejne spotkanie z książką📚 w grupie 4- latków F
W ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom odbyło się 30.05 kolejne, wyjątkowe spotkanie z literaturą. Tym razem odwiedziła nas mama Leonka, która przeczytała przedszkolakom piękne opowiadania – pełne ciepła historie o przyjaźni, życzliwości i wzajemnym wsparciu.
Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wsłuchiwały się w czytane teksty, przeżywając emocje bohaterów i ucząc się, jak ważne są relacje z innymi.
Serdecznie dziękujemy mamie Leonka za poświęcony czas, zaangażowanie i wspaniałe spotkanie z książką, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków🥰.
Książka w ciemno
Książka w ciemno to akcja rozwijająca czytelnictwo realizowana zgodnie z hasłem: „Wypożycz, rozpakuj i daj się zaskoczyć! Przeczytaj!” Zainteresowani uczniowie mogli wypożyczyć i przeczytać książkę, którą wylosowali. Książki miały różną tematykę, ilość stron, miały obrazki lub nie, ale na pewno były ciekawe. Czytelnicy lubią element zaskoczenia.
J. Jabłońska
Cała Polska Czyta Dzieciom – 3latki
5 czerwca grupę trzylatków po raz kolejny odwiedził tata Ali. Pan Adam przeczytał dzieciom kilka książek, które przyniósł ze sobą. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały czytanych bajek. Na koniec Pan Adam opowiedział swoją historyjkę. Dziękujemy tacie Ali za zaangażowanie
i wspólnie spędzony czas.2Spotkanie czytelnicze w Gminnej Bibliotece Publicznej w Opinogórze Górnej 5c
Na początku czerwca grupa pięciolatków wybrała się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Opinogórze Górnej na spotkanie czytelnicze zatytułowane „Z walizką przez świat”. Spotkanie zaczęło się rozmową o podróżach. Dzieci z radością opowiadały o tym, gdzie chciałyby wybrać się na wakację lub gdzie już były. W sali czekał na nich ukryty plecak, a w nim mnóstwo rzeczy z różnych stron naszego kraju. Zadaniem dzieci było przyporządkowanie ich do różnych miejsc podróży - góry, morze itp. Następnie odbyło się głośne czytanie książki „Kicia Kocia w pociągu”, które przeniosło dzieci w fascynujący świat kolejowych przygód. Poznały zasady bezpiecznego podróżowania, dowiedziały się, czym jest peron oraz co warto zabrać ze sobą w podróż. Wspólnie pakowali walizkę, rozmawiali o różnych środkach transportu, a na koniec w zabawie „Prawda czy fałsz” dzieci utrwalały zdobytą wiedzę, skacząc, klaszcząc i śmiejąc się do woli! Po tym przyszedł czas na wspólną naukę korzystania z bibliotecznej wrzutni książek. Było to bardzo interesujące spotkanie.P. Kacprzak3MARATON CZYTANIA
21 maja 2025 roku uczniowie klasy 6a na godzinie wychowawczej zaprezentowali swoje ulubione lektury, a później wszyscy wymienili się nimi. Następnie każdy czytał otrzymaną od kolegi książkę. Czytanie będą kontynuować już w domu. Miłej lektury!
Wychowawca klasy 6a
Spotkanie autorskie z Martą Mrozińską
W poniedziałek 9 czerwca 2025 r. w sali konferencyjnej w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z Martą Mrozińską, autorką serii fantasy „Jeleni sztylet”.
Wzięli w nim udział uczniowie z klas siódmych. Rozmowę poprowadziła Izabela Koba-Mierzejewska – dziennikarka, moderatorka wydarzeń kulturalnych i pasjonatka literatury.
Marta Mrozińska to absolwentka filologii angielskiej, właścicielka szkoły językowej, a prywatnie miłośniczka baśni, natury i koni. Jej debiut literacki – „Jeleni sztylet” – ukazał się w 2024 roku i szybko zyskał uznanie czytelników oraz nominacje m.in. w Konkursie Pyrkonu i Nowej Fantastyki. W tym samym roku ukazał się również tom drugi – „Bursztynowy miecz”.
Podczas spotkania uczniowie poznali kulisy powstawania książek, proces twórczy autorki oraz bogaty świat fantasy inspirowany słowiańską mitologią. Nie zabrakło rozmów o pasjach, literackich inspiracjach i o tym, skąd czerpać pomysły do tworzenia własnych historii.
Spotkanie było doskonałą okazją, aby porozmawiać z autorką, zadać pytania oraz zainspirować się do własnych literackich poszukiwań. Bardzo dziękujemy organizatorowi, czyli pani Magdzie Wiercińskiej, kierownikowi Gminnej Biblioteki Publicznej w Opinogórze Górnej za organizację spotkania i zaproszenie.
J.Jabłońska
Ubierz się w książkę
W ramach realizacji planu rozwoju czytelnictwa uczniowie klasy 8 b zrealizowali zadanie – Ubierz się w książkę.
Sleeveface, czyli zdjęcie z okładką to zdjęcia przedstawiające osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące pomysłowe, zabawne połączenie fotografowanej osoby z ilustracją na okładce.
Uczniowie również zaprezentowali swoje ulubione książki, dzieląc się wrażeniami z lektury.
Mariola Chojnowska
2Nasze ulubione książki
Klasa piata na zajęciach z wychowawcą sporządziła listę książek, które najbardziej zapadły w ich pamięć. To bardzo zróżnicowane pozycje. Dominik Włodkowski przygotował prezentację, która przedstawia 10 najciekawszych zdaniem piątoklasistów pozycji. Zapraszamy do zapoznania z listą i zachęcamy do przeczytania wymienionych książek.
Uczniowie klasy piątej
Wizyta dzieci z grupy popołudniowej w bibliotece szkolnej
W piątek, 13 czerwca, dzieci 5-6-letnie z grupy popołudniowej wybrały się do biblioteki szkolnej. Z uwagą wysłuchały baśni pt. „Śpiąca królewna” oraz z zaciekawieniem obejrzały ilustracje w książce. Pani Asia pokazała nam również wrzeciono oraz wyjaśniła do czego służy.