- Plan pracy
- Wojewódzki Certyfikat
- Sposób na lekturę
- Mleko, owoce i warzywa - kl. III
- Dobre wychowanie
- Bezpieczeństwo na terenie szkoły
- ''Popołudnie z bajką i baśnią"
- Gazetka ścienna o udzielaniu pomocy
- Czytający gość
- Bezpieczeństwo w sieci
- Dopalacze niszczą życie
- Plakaty promujące soki
- Popołudnie z rosyjską bajeczką
- Jak być asertywnym?
- Dopalacze wśród młodzieży
- Zajęcia z doradcami
- Czytanie ze smakiem
- Tanecznym krokiem w stronę baśni rosyjskich
- Popołudnie z bajką
- Promocja naturalnych soków owocowo-warzywnych
- Warsztaty poświęcone przeciwdziałaniu agresji w klasach I-III
- Skutki zażywania suplementów diety budującej masę mięśniową
- „Narkotyki: nie chcę, nie lubię, nie toleruję”
- Soki naturalne
- Zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży – współczesne zagrożenia
- Zajęcia z kuratorem sądowym
- Wiesz, co jesz
- Dbanie o estetykę i otoczenie szkoły Klasa III SP
- Mikołajkowe czytanie
- Zawsze bezpieczni
- Zdrowo i kolorowo
- Co nas truje? Skutki jedzenia Fast Foodów
- Dopalacze
- Anaboliki
- Bezpieczeństwo na terenie szkoły
- Kultura słowa
- Soki naturalne
- Bezpieczni w szkole
- Dbanie o kulturę języka ojczystego
- Szkodliwe działanie diet odchudzających
- Wiesz co jesz
- Szkodliwe działanie diet odchudzających na młode organizmy
- Wiem, co jem
- Warzywne bukiety
- Wiesz, co jesz – właściwe nawyki żywieniowe
- Spotkanie z ratownikami
- Agresja wśród młodzieży, wykluczenie z grupy rówieśniczej
- PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA
- Spotkanie uczniów ze studentami
- Pierwsza pomoc przedmedyczna – przypomnienie i utrwalenie
- UPADEK TO NIE PRZYPADEK
- BEZPIECZNE WAKACJE
- Artykuły w gazetkach szkolnych
- Spotkanie z pielęgniarką
- Sprawozdanie z działań szkoły z Wojewódzkim Certyfikatem "Szkoła Promująca Zdrowie"
Czytający gość
Kolejny miły gość
13.XI 2018 r. w ramach akcji czytelniczej i prozdrowotnej „Popołudnie z bajką i baśnią” gościliśmy panią Barbarę Leszczyńską. Mama Kacpra, ucznia kl. IV a przeczytała dzieciom „Legendę o toruńskich piernikach”. Zaciekawione dzieci słuchały bardzo uważnie i poprawnie odpowiedziały na wszystkie pytania dotyczące legendy. Pod koniec zajęć świetlicowych wszystkie dzieci spróbowały cudownych pierniczków, przygotowanych przez rodzica czwartoklasisty. Dzieci były bardzo zadowolone, legenda była ciekawa, a pierniczki bardzo smaczne.
Systematyczne czytanie uczniom także przez zaproszonych rodziców jednoczy szkołę z domem rodzinnym. Głośne czytanie dzieciom oraz radykalne ograniczanie telewizji i komputera to najlepsza inwestycja w ich przyszłość. Czytanie dzieciom książek wpływa na nie wszechstronnie, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć, pobudza do kreatywności, uczy myślenia, wartości moralnych i pomaga w wychowaniu. Dobra literatura dla dzieci daje dobre wzorce zachowania.
Cieszymy się, że rodzice chętnie włączają się do naszej akcji i dziękujemy za poświęcony czas.
Aldona Grzankowska
Szlakiem Brzechwy
Kolejny raz urządziliśmy wspólne głośne czytanie z nietypową osobą. Tym razem w akcję czytelniczą zaangażował a się mama jednego z dzieci świetlicowych pani Justyna Laskowska. Odbyła się ona 5 listopada. Tym razem do ręki naszego gościa trafiły najpopularniejsze wiersze Jana Brzechwy. Pani Justyna Laskowska bardzo zachęcająco prowadziła zajęcia, dzieci były zainteresowane czytaniem i uważnie słuchały. Nie obeszło się też bez pytań, które mama Karola kierowała do dzieci. Na niektóre z nich dzieci odpowiadały bez problemu, a na te trudniejsze potrzebowały odrobinkę czasu na zastanowienie.
Wierszowane historyjki poety są lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Wiersze Jana Brzechwy to świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta, ale również owoce i warzywa. Poza humorem, utwory zawierają ciekawe zakończenia, czasem z pouczeniem.
Olga Chrabąszcz z klasy VII a
Dnia 6.XI 2018 r. pedagog szkolny p. Elżbieta Bońkowska w ramach akcji czytelniczej i promocji zdrowia czytała dzieciom podczas pobytu na świetlicy pełne humoru wiersze. Wszystkie dzieci słuchały wierszy znanego poety Jana Brzechwy z zainteresowaniem. Dzieci uczyły się odpowiednich zachowań w różnych sytuacjach życia codziennego, uczyły się myślenia i wartości moralnych, ćwiczyły koncentrację i umiejętność słuchania.
Warto wiedzieć, że zaledwie kilkanaście minut czytania dziennie, zmniejsza poziom hormonów stresu nawet do 70%. Podczas czytania, wspólnie z bohaterami przeżywa się emocjonujące przygody i wszelkie błahostki dnia powszedniego odchodzą w niepamięć. Dzięki temu poprawia się samopoczucie, pamięć i koncentaracja.
Aldona Grzankowska
29 października 2018 r. podczas zajęć świetlicowych uczennice z klasy VII a razem z panią Urszulą Chrabąszcz, która była gościem specjalnym w ramach akcji Popołudnie z baśnią i bajką postanowiły przybliżyć dzieciom bajkę „Skrzaty, elfy, krasnoludki oraz inne małe ludki” tłumaczenia Natalii Gruszczyńskiej. Przygotowałyśmy odpowiednio salę, a dzieci słuchały uważnie.
Razem z p. U. Chrabąszcz, mamą naszej koleżanki wybrałyśmy kilka krótkich bajeczek, które przeczytałyśmy dzieciom. Dzieci z zainteresowaniem słuchały naszych opowieści, a szczególnie podobało im się, kiedy czytała p. Chrabąszcz, wtedy wszystkie dzieci z jeszcze większą uwagą słuchały.
Przybliżymy wam jedną z bajek. „Gałązka” jest to opowieść o dwóch rodzinach. Jednej wesołej, która miała syna i drugiej gburowatej, która miała córeczkę. Pewnego dnia skrzat podarował im gałązkę. Jedna z rodzin postanowiła ją zatrzymać, druga zaś gburowata wyrzuciła ją. Po latach, kiedy ich dzieci dorosły, rodzice chłopca podarowali mu ją. Wtem pojawił się skrzat i powiedział, że zawsze będzie mu pomagał oraz dał gałązce moc, że wszystko, czego dotknie tą gałązką zamieni się w złoto. Przez przypadek dotknęli nią rodzinę dziewczynki i zamieniła się w złoto. Ponieważ chłopak kochał dziewczynę oddał moc gałązki w zamian za przywrócenie ich do wcześniejszego życia. To tylko jedna z pięknych opowieści. Dzieci nauczyły się, że ważniejsze od bogactwa jest dobro...
Aleksandra Łuczkowska kl. VII a