2025/2026
Łódź oczami klas 4 i 5
Dzień pełen emocji, nauki i... kontrolowanego ostrzału!
Naszą wycieczkę do Łodzi rozpoczęliśmy od wizyty w ZOO i Orientarium. Zwierzęta prezentowały się znakomicie, choć niektóre małpy patrzyły na nas z takim podziwem, jakby to one kupiły bilety, żeby oglądać ludzi...
Egzotyczne zwierzęta, podwodny tunel i mnóstwo ciekawostek sprawiły, że na chwilę przenieśliśmy się do różnych zakątków świata.
Potem przyszedł czas na paintball. Niektórzy zbierali trafienia, inni wymówki, ale wszyscy bawili się świetnie! Byli tacy co pokazali, że mają talent do kamuflażu, inni do uciekania, a jeszcze inni do trafiania... własnej drużyny. Tu szybko okazało się, kto jest strategiem wojennym, kto komandosem, a kto potrafi ukryć się tak dobrze, że do dziś nie wiemy, czy wrócił do autokaru.
Na zakończenie odwiedziliśmy Eksperymentarium, gdzie nauka pokazała swoje najbardziej szalone oblicze. Było testowanie, eksperymentowanie i odkrywanie, że fizyka potrafi zaskakiwać bardziej niż kartkówka bez zapowiedzi!
Bilans wycieczki:
- już na pierwszym etapie straciliśmy część treści żołądkowych zabranych z domu,
- niektórzy prawie zostawili cały zasób swojego portfela w orientarium (chyba po to, żeby wrócić? ale przecież wystarczyłby 1 grosz...),
- wszyscy wrócili,
- nikt nie został w klatce z lwami,
- paintballowe siniaki liczymy jako pamiątki,
- mózgi po Eksperymentarium nadal działają (przynajmniej u większości).
Dziękujemy za fantastyczny dzień, ogrom śmiechu i wspólnej przygody! Już czekamy na kolejną wycieczkę — oby równie szaloną!
13