• BEZPIECZNE WAKACJE

• 7 czerwca 2021 roku odbyło się spotkanie  dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów z edukacji wczesnoszkolnej z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji: mł. asp. Arturem Karwowskim, st. sierz. Mariuszem Lewandowskim, mł. asp. Małgorzatą Listkowską oraz  Kamilą Nosarzewską  z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Ciechanowie na temat bezpieczeństwa podczas wakacji. Spotkania odbywały się w grupach wiekowych i były dostosowane do dzieci przedszkolnych i uczniów klas I-III.

Podczas spotkania policjanci w ciekawy i atrakcyjny sposób przekazali dzieciom i uczniom zasady bezpiecznego korzystania z kąpielisk, zabaw na świeżym powietrzu oraz zasad korzystania z Internetu. Omówili także kwestie odpowiedzialnego zachowania w domu kiedy dzieci są same. Przypomnieli  gdzie  i na jaki numer należy zadzwonić w przypadku zagrożenia.

Poruszono również kwestię bezpieczeństwa w gospodarstwie. Co roku przecież słyszymy o groźnych w skutkach wypadkach z udziałem dzieci podczas prac polowych.

Dużo czasu  policjanci omawiali i ćwiczyli praktycznie z najmłodszymi  jak bezpiecznie poruszać się po drodze i jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.  Dzieci obejrzały  i omówiły konkretne sytuacje na drodze  oraz otrzymały wskazówki na ulotce, których powinny przestrzegać podczas wypoczynku letniego. Na koniec każde dziecko mogło wejść do policyjnego auta. Pan Dzielnicowy włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, by spotkanie zapadło dzieciom w pamięć. Na koniec wykonano kilkanaście  wspólnych  i pamiątkowych zdjęć.   Dzieci otrzymały opaski „zgubki” i kolorowanki.

Spotkanie było interesujące ale przede wszystkim pouczające. Mamy nadzieję, że każde dziecko  będzie po wakacjach miało wspaniałe wspomnienia i zdrowe i wypoczęte wróci do przedszkola i szkoły we wrześniu.

Dziękujemy za wspieranie szkoły w  zapewnieniu uczniom bezpieczeństwa.

Elżbieta Bońkowska