• Klasa 3b

Dzień Matki

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klasy IIIb przygotowali dla swoich Mam krótki program artystyczny. Recytowali wiersze i śpiewali okolicznościowe piosenki. Chociaż mamy nie mogły być z nimi tego dnia w szkole zostało im udostępnione nagranie programu artystycznego. Uczniowie przygotowali również własnoręcznie okazjonalne upominki – laurki i kwiatki z papieru, które wręczyli w domu swoim mamom.

Konstytucja 3 maja

230 lat temu – 3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Rocznicę uchwalenia Konstytucji już po raz drugi obchodziliśmy w czasie pandemii, więc nie mogliśmy zorganizować uroczystej akademii w szkole. W związku z tym uczciliśmy tą uroczystość w gronie zespołu klasowego w trakcie zajęć lekcyjnych.

W trakcie lekcji uczniowie wzięli udział w różnych aktywnościach pozwalających na przybliżenie historii tego ważnego święta i jego upamiętnienie - czytali informacje na temat ustanowienia konstytucji w Polsce, wysłuchali pieśni tematycznie związanych z tym świętem „Witaj majowa jutrzenko” czy „Trzeci maj”. Wykonali również biało – czerwone kwiaty z papieru, którymi udekorowali klasę.

Ocean Śmieci

Uczniowie z klasy III b przygotowali i wystąpili w  krótkiej inscenizacji z okazji Dnia Ziemi. Dzieci były bardzo zadowolone  z występu, w który włożyły dużo serca.

J. Jabłońska

Aby obejrzeć film kliknij strzałkę:

Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca rozpoczęła się astronomiczna wiosna. Kilka dni wcześniej uczniowie klasy IIIb przygotowali prace plastyczne przedstawiające przychodząca Panią Wiosnę. Niestety w tym roku nie udaliśmy się na wspólne jej poszukiwania w parku czy topienie Marzanny, bo w tym dniu rozpoczęła się również nauka zdalna. Świętowaliśmy więc w domu – na lekcje online uczniowie IIIb ubrali się na zielono lub przebrali za postacie, które kojarzą się nam z przyjściem wiosny, np. Panią Wiosnę czy bociana, a pierwszych oznak wiosny wypatrywaliśmy przez okna.

Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy z klasy IIIb przygotowali upominki dla swoich koleżanek – kubki wypełnione słodkościami. Dziewczynki tego dnia przyszły do szkoły z akcesoriami i przebraniami, dzięki którym mogły zaprezentować różne zawody, które najczęściej są wykonywane przez kobiety.

Roboty humanoidalne

Uczniowie klasy IIIb w trakcie zajęć lekcyjnych zagłębili się w temat nowych technologii i robotów humanoidalnych, które przypominają człowieka. Zainspirowani tymi zajęciami w ramach zajęć z plastyki wykonali własne roboty. Roboty nie tylko ładnie wyglądały, ale niektóre nawet mogły się poruszać albo świecić. W niektóre projekty zaangażowali się również rodzice umieszczając elementy elektroniki w pracach swoich dzieci. Projektowanie i wykonywanie własnych robotów przyniosło wszystkich dużo radości!

Zima w poezji

W ramach realizacji programu czytelniczego uczniowie klasy IIIb wzięli dział w zajęciach "Zima w poezji". Zapoznali się z wierszami o zimie, a następnie przygotowali prace plastyczne obrazujące poznane utwory liryczne. Były to wiersze polskich poetów tj. Maria Konopnicka, Edward Szymański czy Joanna Papuzińska.

Z okazji Święta Niepodległości w klasie IIIb została przeprowadzona lekcja na temat odzyskania Niepodległości. Następnie uczniowie w domach wykonali kokardy w barwach narodowych. To nasz sposób na uczczenie tego święta!

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada obchodzony jest Dzień Postaci z Bajek. Z tej okazji uczniowie klasy IIIb opowiadali o swoich ulubionych bajkowych bohaterach, a następnie kolorowali obrazki przedstawiające te postaci.

B. Groszek

Jesień zatrzymana w słoiku

Podczas jesiennych spacerów można znaleźć prawdziwe cuda. Z zebranych liści, kasztanów i żołędzi uczniowie klasy IIIb wykonali piękne, jesienne sowy – ozdabiając słoiki wypełnione darami jesieni. Dzięki takim ozdobom jesień zostanie z nami na dłużej!

B. Groszek

Dzień Nauczyciela w IIIb

Z okazji dla nauczyciela uczniowie klasy IIIb przygotowali laurki, napisali i odczytali życzenia dla swoich nauczycieli.

Dzień Chłopaka w IIIb

W dniu 30 września klasa IIIb obchodziła Dzień Chłopaka. Z tej okazji chłopcy otrzymali drobne upominki.