• Klasa 2b

        •  

          Żegnamy się z drugą klasą

          25 czerwca uczniowie klasy II b w odświętnych strojach z radosnymi buźkami uroczyście pożegnali  klasę drugą. Wszyscy otrzymali promocję do klasy trzeciej. Ponownie spotkamy się za dwa miesiące. Do zobaczenia we wrześniu.

          A. Ozdarska

           

           

           

          Święto Tatusiów

           

                  Uczniowie klasy II b uczcili święto swoich kochanych tatusiów przygotowując program w klasie, ale zaprezentowali go indywidualnie w domu, każde dziecko swojemu tacie. Recytowali wierszyki, zaśpiewali piosenkę, oraz złożyli życzenia i wręczyli samodzielnie wykonane obrazki samochodu. Myślę, że każdy tata był dumny ze swojego dziecka.

          A. Ozdarska

           

           

           

          Powiatowe drogowskazy – konkurs

           

          Uczniowie klasy II b w ramach konkursu „Powiatowe drogowskazy 2021” nagrali spot filmowy o przepisach ruchu drogowego. Recytowali i śpiewali zwracając uwagę na konieczność znajomości przepisów Prawa o ruchu drogowym  przez wszystkich użytkowników dróg. 

           

          A. Ozdarska

           

           

           

           

          Projekt – Zwierzę egzotyczne

           

                  Uczniowie klasy II b po cyklu zajęć przystąpili do realizacji projektu „Zwierzę egzotyczne”. Zostali podzieleni na czteroosobowe zespoły i zgodnie z planem rozpoczęli pracę. Wybrali zwierzę, ustalili źródła, z których będą korzystać i zaczęli działać. Przygotowane materiały  wykorzystali do przygotowania albumu o wybranym zwierzęciu. Na zajęciach liderzy grup przedstawili efekty wspólnej pracy. Prace w postaci albumów były zróżnicowane, zarówno w treści jak i szacie graficznej. Prawie wszyscy wywiązali się z zadania celująco.

          A. Ozdarska

           

           

          Dzień  Dziecka

           

                  1 czerwca w Dzień Dziecka uczniowie klasy II b przynieśli ze sobą do szkoły dobry nastrój, energię i oczywiście chęci do działania. W dniu swojego święta uczyli się tańca połamańca, malowali dłońmi fantastyczne drzewo, rozwiązywali zagadki, słuchali i śpiewali piosenki
          o tematyce dziecięcej. Wybrały się także na spacer do parku i na plac zabaw. Świętowaniu towarzyszyły oczywiście prezenty, które dzieci otrzymały od rodziców i słodkości, które z apetytem pałaszowały. Dzieci były uśmiechnięte i radosne. Dzień Dziecka był bardzo udany.

          Dziękujemy Rodzicom i Radzie Rodziców za wkład włożony w organizację święta.

           

          A. Ozdarska

           

           

           

          Święto Mam

           

                    Uczniowie klasy II b uczcili święto swoich kochanych mam przygotowując program razem w klasie, ale zaprezentowali go indywidualnie w domu, każde dziecko swojej mamie. Recytowali wierszyki, zaśpiewali piosenkę oraz złożyli życzenia i wręczyli samodzielnie wykonane wazoniki
          z kwiatami. Myślę, że każda mama była dumna ze swojej pociechy.

          A. Ozdarska

           

           

          Poznajemy tajniki florystyki

           

                    Uczniowie klasy II b w związku ze zbliżającym się Świętem Mam zapoznali się z pracą florysty. Czytali teksty o bukieciarstwie, florystyce i ikebanie. Obejrzeli także galerię zdjęć ilustrującą w/w tematykę. Następnie w oparciu o zdobyte wiadomości i własne doświadczenie wywiązała się dyskusja. Na koniec dzieci obejrzały film edukacyjny pt. „Florysta zawód ciekawy”. Zwieńczeniem wszystkich działań było wykonanie przez dzieci na zajęciach plastycznych bukietu kwiatów w wazonie techniką origami.

          A. Ozdarska

             

           

           

          Świętujemy

           

                   4 maja uczniowie klasy II b świętowali w klasie uroczystość z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Ubrani w stroje galowe z przypiętymi  biało – czerwonymi wykonanymi własnoręcznie kotylionami odśpiewali hymn państwowy. Następnie wzięli udział w zajęciach poświęconych historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wysłuchali okazjonalnych piosenek
          i obejrzeli film dydaktyczny pt.”Konstytucja 3 maja – historia prosto z zamku”. Na koniec wykonali flagi państwowe, którymi udekorowali klasę i utrwalili symbole narodowe.

          A. Ozdarska

           

           

           

          Dzień Ziemi

           

          W ramach obchodów Dnia Ziemi uczniowie naszej klasy  uczestniczyli w cyklu zajęć proekologicznych poświęconych problemom zanieczyszczenia naszej planety. Na koniec wykonali plakaty promujące dbałość o czystość Ziemi, a niektórzy z nas jak np. Piotruś Gryczan i Karolek Nałęcz wzięli udział w szkolnej akcji „Przywróć naszą Ziemię”.

          A. Ozdarska

           

           

           

          Konkurs  Matematyczny Kangur

           

          22 kwietnia 2021 r. w naszej szkole odbył się konkurs Matematyczny Kangur.  Naszą klasę reprezentowali: Blanka Butryn, Sebastian Jackiewicz, Karol Nałęcz i Jan Kowalewski.
          Życzymy wysokich wyników.

          A. Ozdarska


           

           

          Hodowla rośli  cebulkowych – projekt

           

                    Uczniowie klasy II b wzięli udział w wiosennym projekcie.  Samodzielnie założyli hodowlę wygranej przez siebie roślinki cebulowej. Po wykonaniu zadania pielęgnowali i obserwowali roślinkę. Sprawdzali jak się rozwija i w praktyce doświadczyli jak należy dbać o rośliny.

          Oto rezultaty.

          A. Ozdarska

           

           

           

           

          Nasze osiągnięcia

           

           

                      Uczniowie kl II b wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Kolorowa Wielkanoc” zorganizowanym przez GOK w Opinogórze Górnej. W kategorii „Pisanka” III nagrodę otrzymał nasz kolega Karol Nałęcz.

           

                      Serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za reprezentowanie naszej klasy i życzymy dalszych sukcesów.

          Na zdjęciu Karol wraz ze swoją pracą.

          A. Ozdarska

           

           

           

           Witamy wiosnę

          Wiosna to piękna pora roku. Wraz z nią wszystko się budzi do życia. Wkoło robi się kolorowo i radośnie. Wszyscy czekają na nią z utęsknieniem. My także. 22 marca uczniowie naszej klasy powitali wiosnę, oczywiście online. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o tematyce wiosennej. Słuchały „wiosennych „ piosenek i utworów muzycznych. Wykonały kolorowe kwiaty

          i pracę plastyczną – swoje wyobrażenie wiosny jako kobiety.

          A. Ozdarska

           

           

          Eksperymentujemy...

          Dla dziecka świat staje się bardziej zrozumiały, gdy może go poznawać poprzez doświadczanie czy eksperymentowanie. Uczniowie naszej klasy na podstawie eksperymentów kuchennych wyciągali wnioski i zapisywali je w karcie. Samodzielnie wykonali eksperyment z powstawaniem kryształów. A oto efekty.

          A. Ozdarska

           

           

          Święto kobiet

           

          8 marca to Święto kobiet zarówno tych małych jak i tych dużych. Panowie w tym dniu obdarowują nas uśmiechem, słodkościami i oczywiście ponadczasowymi kwiatami. Chłopcy z naszej klasy również pamiętali o swoich koleżankach i paniach. Były wiersze, piosenki życzenia, upominki i kwiaty. Bardzo dziękujemy za pamięć.

          A. Ozdarska

           

           

           

           

           

          Z wizytą u weterynarza

           

                 Weterynarz to lekarz weterynarii. Jest specjalistą w leczeniu zwierząt, zarówno domowych jak i hodowlanych. Głównym zadaniem jego pracy jest rozpoznawanie oraz zwalczanie chorób występujących u zwierząt. Dodatkowo do jego obowiązków zaliczyć można także profilaktykę i ocenę stanu zdrowia zwierząt. Żeby zostać dobrym weterynarzem trzeba przede wszystkim kochać zwierzęta, ale nie należy też zapominać o długo i ciężko zdobywanym wykształceniu w tej dziedzinie i nabywaniu doświadczenia. Dzieci z naszej klasy uczestniczyły w cyklu zajęć poświęconych zwierzętom w służbie człowieka. Dowiedziały się jakich zwierząt dotyczy i na czym polega. Obejrzały film o zawodzie weterynarza oraz wysłuchały wywiadu z lekarzem weterynarii. Poznały zalety i wady tego zawodu. Na koniec stwierdziły, iż najpiękniejsze w tym zawodzie jest niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom. Jako podsumowanie na zajęciach plastyki wykonały swoich pupili. A oto i one zobaczcie sami.

          A. Ozdarska

           

           

          Konkurs - „ Karmnik”

           

                  Dwoje uczniów z naszej klasy  Oliwia Marciniak i Karol Nałęcz wzięło udział w konkursie „Karmnik” zorganizowanym przez GOK w Opinogórze Górnej. Tym razem nie udało się zdobyć nagrody, ale dzieci otrzymały upominki pocieszenia za wysiłek włożony w wykonanie pracy. Życzymy sukcesów w  innych konkursach i dziękujemy za reprezentowanie naszej klasy na terenie gminy.

          A. Ozdarska

           

          Ach, te Walentynki

           

                       Św. Walenty jest patronem święta przepełnionego radością, miłością i szacunkiem do innych. Mowa oczywiście o Walentynkach obchodzonych 14 lutego, a wywodzących się już ze starożytnej tradycji chrześcijańskiej. To wyjątkowy dzień, w którym obdarowujemy osoby, na których nam zależy „walentynkami”, czyli ozdobnymi kartkami, słodkościami, a nawet drobnymi upominkami. Ten radosny dzień świętowali także uczniowie naszej klasy. Obejrzeli legendę „O świętym Walentym” i własnoręcznie wykonali „walentynki”, które wręczyli lubianym lub kochanym osobom. Efekty pracy można zobaczyć na załączonych zdjęciach.

          A. Ozdarska

           

           

          Internetowy bon ton

           

           

                      Uczniowie naszej klasy wzięli udział w cyklu zajęć poświęconych internetowi, netykiecie i bezpieczeństwie internautów. Poznali zasady kulturalnego korzystania z sieci, język internetu oraz przestrogi dotyczące bezpiecznego korzystania z osiągnięć naszej cywilizacji. 11 lutego w dniu Bezpiecznego Internetu obchodzonego w ponad stu krajach na świecie, wykonali plakaty pt.”Bezpieczni  w sieci”. Celem tego przedsięwzięcia była nauka bezpiecznego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci.

           

          A. Ozdarska

           

           

           

           

          Mali ratownicy

           

                Człowiek nigdy nie wie co spotka go w drodze do pracy, szkoły, na spacerze czy nawet we własnym domu. Dlatego też należy uczyć udzielania pierwszej pomocy już od najmłodszych lat.

          Należy kształtować właściwe postawy wobec cudzego nieszczęścia. Pierwsza pomoc to zespół czynności wykonywanych w razie wypadku, urazu, czy nagłego ataku choroby w celu ochrony życia lub zdrowia poszkodowanego człowieka, zanim możliwe będzie udzielenie specjalistycznej pomocy medycznej. Uczniowie klasy II b w ramach działań „Szkoły promującej zdrowie” zdobywali w tym zakresie wiedzę teoretyczną i ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantomów. Obejrzeli filmy instruktarzowe i wykonywali ćwiczenia praktyczne. Byli skupieni i zaangażowani zdając sobie sprawę jak ważna jest umiejętność ratowania życia innym.

          A. Ozdarska

           

           

           

          Nasze osiągnięcia

           

          Uczennica naszej klasy koleżanka Oliwia Marciniak otrzymała nagrodę w szkolnym konkursie plastycznym pt. „Kartka świąteczna”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

          A. Ozdarska

           

           

           

           

           

           

          Poznajemy kontynenty świata – Azja

           

           

           

                  Azja to największy i najbardziej różnorodny kontynent świata. W połączeniu z Europą tworzy tzw. Euroazję. W Azji mieszka ponad połowa ludności świata. Jedni żyją w nowoczesnych miastach, inni w surowych warunkach. Na tym kontynencie znajduje się zarówno najwyższy szczyt świata Mount Everest jak i położone w najniższym zagłębieniu na lądzie Morze  Martwe. W Azji można zobaczyć także bardzo różne krajobrazy. Są tu wielkie lasy, pustynie, trawiaste równiny i wysokie góry. To kontynent wielu kontrastów zarówno przyrodniczych jak i kulturowych. W styczniu na zajęciach uczniowie naszej klasy odbyli wirtualną podróż po tym kontynencie. Korzystali z wiedzy profesora Szymona, oglądali zdjęcia i ciekawe filmy oraz czytali informacje z różnych źródeł. Na koniec stworzyli prace plastyczne pt. Himalaje.

          A. Ozdarska

           

          Projekt „Fasolka”

           

           

          Uczniowie naszej klasy w ramach projektu przyrodniczego założyli hodowlę fasolki. Przez cały okres hodowli dbali o jej warunki potrzebne do wzrostu oraz obserwowali zmiany zachodzące w jej rozwoju. Wyniki działań podjętych przez dzieci przedstawiają zdjęcia.

           

          A. Ozdarska

           

           

          Wigilia klasowa

           

           

           Święta  Bożego Narodzenia w czasie, których rodzi się Jezus poprzedzone są Wigilią 24 grudnia. Na ten niezwykły czas czekamy z utęsknieniem i zgodnie ze zwyczajem wypatrujemy pierwszej gwiazdki, aby zasiąść do wieczerzy wigilijnej.

                      18 grudnia uczniowie i wychowawczyni naszej klasy wzięli w nietypowej w tym roku wigilii online. Jako wprowadzenie w nastrój świąteczny wysłuchali tekstu Ernesta Hoffmana pt.”Wieczór wigilijny”. Następnie rozmawiali nie tylko o zwyczajach wigilijnych panujących w ich domach, ale także o estetyce nakrycia stołu, tradycyjnych wigilijnych potrawach oraz zachowaniu przy stole. Czytali także przygotowane przez siebie wiersze o tematyce świątecznej, słuchali
          i śpiewali kolędy oraz rysowali wspaniałą choinkę. Na koniec obejrzeli film pt.”Cicha noc, opowieść o Bożym Narodzeniu”. Nie zabrakło również symbolicznego podzielenia się opłatkiem
          i złożenia sobie życzeń.

          A. Ozdarska

           

           

          Konkurs na kartę świąteczną

           

                      Uczniowie klasy II b wzięli udział w konkursie plastycznym pt,”Karta świąteczna” zorganizowanym przez Samorząd klas I – III naszej szkoły. Dzieci wykonały oryginalne, ciekawe i estetyczne prace. Zastosowały różne techniki i materiały. Z niecierpliwością czekamy
          na rozstrzygnięcie konkursu.

          A. Ozdarska

           

          Ozdoby choinkowe

           

           

                      Tradycja ubierania choinek narodziła się w Alzacji, gdzie ustawiano i ubierano je ozdobami z papieru i jabłkami. Choinki szybko stały się popularne w Niemczech, z których to ponad sto lat temu zwyczaj ten przywędrował do nas. Nasze prababcie i babcie ubierały choinki w rajskie jabłuszka i suszone owoce leśne. Wieszano domowe ciasteczka o różnych kształtach, a także żołędzie, dziką różę czy jarzębinę. Obecnie ubiera się je różnego rodzaju gotowymi ozdobami, od wymyślnych łańcuchów i bombek po proste cukierki i pierniczki. Uczniowie naszej klasy sami postanowili na lekcji plastyki wykonać własnoręcznie ozdoby choinkowe. Puścili wodzę fantazji i wykonali piękne, pomysłowe i niepowtarzalne ozdoby, które prezentują na zdjęciach.

          A. Ozdarska

           

           

          Mikołajki

           

                We współczesnej tradycji św. Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, ich opiekun i dobrodziej, który co roku obdarowuje najmłodszych wspaniałymi prezentami. Zwyczaj wręczania prezentów w dzień św. Mikołaja najprawdopodobniej narodził się w Niemczech. W Polsce mikołajki obchodzi się od XIX wieku. Dzieci z naszej klasy tak jak wszyscy uwielbiają prezenty, ale nie tylko te od
          św. Mikołaja, ale także zrobione samodzielnie i dane od serca. Wszyscy czekamy zarówno na Święta Bożego Narodzenia jak i wizytę św. Mikołaja 6 grudnia. Aby przybliżyć ten moment dzieci na zajęciach online obejrzały film o świętym Mikołaju poznając jego historię. Słuchały i śpiewały o nim piosenki. Czytały „mikołajkowe„ wierszyki. Natomiast na koniec namalowały postać Mikołaja w pięknym czerwonym stroju.

          A. Ozdarska

           

           

           

           

           

          Z wizytą u zegarmistrza

           

                      Ludzie od dawna mierzyli upływający czas. Czy to za pomocą obserwacji Słońca wędrującego po niebie, zegara słonecznego, czy też klepsydry. Nie były to dokładne pomiary, dlatego ludzie dążyli do wynalezienia urządzenia, które precyzyjnie określi czas. Pierwszy zegar mechaniczny skonstruowano w 724 roku w Chinach. W 1504 roku norymberski zegarmistrz skonstruował pierwszy zegarek działający na sprężynę. Obecnie zawód zegarmistrza stał
          się zawodem zanikającym, gdyż nie ma młodych ludzi chętnych do wykonywania zawodu, który wymaga od człowieka precyzji i dokładności oraz szczególnych umiejętności manualnych.

          Uczniowie naszej klasy poznali pracę zegarmistrza na lekcji poświęconej temu zawodowi. Dowiedzieli się o dawnych sposobach mierzenia czasu i różnych współczesnych modelach zegarów. Słuchali opowieści zegarmistrza o specyfice jego pracy oraz obejrzeli film, który pokazał na czym ten zawód polega i kto może go wykonywać.

          A. Ozdarska

           

          Andrzejki

           

           

                   Andrzejki, jędrzejówki, jędrzejki. Obchodzone w Polsce w noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św. Andrzeja stały się czasem zabaw tanecznych i wróżenia. Tradycja andrzejkowych wieczorów sięga bardzo dawnych czasów. Pierwsze wzmianki o tym święcie pochodzą
          z XVI wieku. Aczkolwiek badacze twierdzą, że mogą wywodzić się już z czasów starożytnej Grecji. Jednak jakikolwiek nie byłby początek tego święta, wiadomo, że w Polsce był jedną z ważniejszych dat w kalendarzu, a wróżby były traktowane z powagą. Obecnie jest to czas wróżb traktowanych na wesoło. Uczniowie naszej klasy także na lekcji online omawiali zarówno różne wróżby, bardziej
          i mniej znane jak i zabawy andrzejkowe. Wieczorem kto tylko chciał mógł wesoło się bawić i miło spędzić czas z rodziną.

          A. Ozdarska

           

           

          POZNAJEMY  ANTARKTYDĘ

                   Ten kontynent znajduję się na biegunie południowym pokrytym lodowcami i śniegiem,  otoczonym lodowatym Oceanem Południowym. Jest on zamieszkały tylko przez zwierzęta, gdyż człowiek pojawia się tam w postaci polarnika badającego to piękne i niezbadane do końca miejsce. Dlatego też uczniowie naszej klasy w listopadzie odbyli wirtualną podróż do tego miejsca podczas cyklu zajęć poświęconych Antarktydzie.  Zdobywali informacje, oglądali zdjęcia i filmy, słuchali odgłosów arktycznych zwierząt, a na koniec wykonali wydzieranką pingwina cesarskiego.

          A. Ozdarska

           

           

          Konkurs plastyczny

          pt. „Ilustracja strony tytułowej mojej ulubionej książki”


           

                12 11 2020 roku uczniowie klasy II B na zajęciach z plastyki w ramach realizacji Programu Czytelniczego wykonali prace pt. „Ilustracja strony tytułowej mojej ulubionej książki”. Format i technika wykonania prac była dowolna. Uczniowie wykazali się pomysłowością i wykonali różnorodne, ciekawe i estetyczne prace.

          Anna Ozdarska

           

          Święto Niepodległości

                 Uczniowie klasy IIb uczestniczyli w cyklu zajęć poświęconych tematyce niepodległości Polski. Wyjaśniali słowa: patriotyzm, godność i szacunek. Ustalali wartości patriotyzmu. Poznali postać Józefa Piłsudskiego i J. Henryka Dąbrowskiego. Analizowali także treść hymnu polskiego. W dniu 10 listopada 2020 roku na zakończenie tematyki jako uczczenie Święta Niepodległości dzieci odśpiewały hymn narodowy, wysłuchały wierszy patriotycznych oraz pieśni legionistów. Na koniec wykonały flagi i kotyliony. Była to doskonała lekcja historii dla drugoklasistów.

          Anna Ozdarska

           

           

          Konkurs plastyczny

          Cztery uczennice z naszej klasy: Gabrysia, Tosia, Agatka i Blanka przygotowały samodzielnie piękne prace na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Odbicie duszy, zwierciadło serca- baśniowy portret w ramie zamknięty”. Dziękujemy za reprezentowanie naszej klasy i życzymy sukcesów.

          Anna Ozdarska


           

           

           

           

          ŚWIĘTO NAUCZYCIELI

                13 października 2020 roku obchodziliśmy Święto Nauczycieli. Ze względu na reżim sanitarny uroczystość odbyła się w klasie. Był galowy strój, życzenia, kwiaty i słodkości oraz wiersze i piosenki. Nie zapomniano także o dzieciach, które miały słodką chwilę. Było bardzo miło i radośnie.

          Dziękujemy

          Anna Ozdarska


           

           

           

          KANDYDATKI DO SAMORZĄDU KLAS I – III

                  Dwie uczennice z naszej klasy Tosia i Zuzia wzięły udział w wyborach do Samorządu Uczniowskiego Klas I – III. Dziewczynki przygotowały swoją autoprezentację w postaci plakatów. Tym samym zachęciły wyborców do głosowania właśnie na nie. Plakaty są ciekawe, gdyż zawarte w nich informacje przedstawiają każdą kandydatkę indywidualnie. Informują o tym kim są i co lubią. Życzymy powodzenia.

          Anna Ozdarska


           

          Plakaty o mojej miejscowości w języku angielskim

          Uczniowie samodzielnie oraz w parach wykonali plakaty o swojej miejscowości (bądź okolicy). Projektowali ciekawe miejsca, kolorowali budynki i opisywali w języku angielskim.

          Prace zostały wywieszone w klasie.

           

           

          RYMOWANKI O JESIENI

                   W tym roku szkolnym kilkoro uczniów z naszej klasy uczestniczy w zajęciach rozwijających z języka polskiego. Tego typu zajęcia wykraczają poza ramy edukacji polonistycznej klasy II. Dzieci poszerzają wiedzę i słownictwo. Uczą się kreatywnego myślenia i rozwijają wyobraźnię twórczą.
          A oto przykłady ich twórczości:

          Oto jesień w pełnej krasie,

          Idzie w bitach na obcasie.

          Niesie naręcz jarzębiny,

          A my mamy śmieszne miny.

          Grupa

          Jesieniucha chucha, dmucha

          Będzie z tego straszna plucha.

          Karol

          Jesień cały świat maluje,

          A my dostajemy same dwóje.

          Blanka.

          Jesień chodzi z jarzębinami,

          A my się chowamy za drzewami.

          Agata

          Jesień liście koloruje,

          Różnymi kolorami nas obdarowuje.

          Paweł

          Jesień farby nasze trzyma

          I maluje nam olbrzyma.

          Antonina

          Jesień chodzi na szpileczkach

          I śpi smacznie na kuleczkach.

          Gabriela

          Jesień cały świat maluje,

          Piękne listki koloruje.

          Zuzanna

          Jesień cały świat koloruje

          I wcale tego nie żałuje.

          Oliwia


           


           

           

           

           

          DOOKOŁA ŚWIATA

                   Ziemia jest niezwykła i różnorodna. W różnych jej zakątkach można zobaczyć odmienne krajobrazy, kultury, mieszkańców, a także zaobserwować niezwykłe zjawiska przyrody. W październiku na jednych z zajęć uczniowie naszej klasy wyruszyli w wirtualną podróż dookoła świata. Spotkali profesora Szymona, który zaprezentował poszczególne kontynenty. Przeglądali zbiór czasopism „Wooli zwiedza świat”, z którego dowiedzieli się wielu ciekawostek z całego świata. Podróżowali palcem po globusie tak jak Bolek i Lolek w swoim filmie. Obejrzeli także filmy edukacyjne: o kontynentach i „Najpiękniejsze miasta Europy”. Na koniec wysłuchali piosenki „Nasz świat”, która zachęca do poznawania nowego
          i nieznanego.

          Anna Ozdarska

           

          Klasowe Święto Chłopców

                      Dzień Chłopca obchodzimy 30 września. Święto to jest poniekąd odpowiedzią na Dzień Kobiet. Tego dnia dziewczynki przygotowują dla swoich kolegów upominki. Organizowane są zabawy i konkursy.
          W tym roku w związku z COVID-19 prezenty kupione dla chłopców z naszej klasy zostały poddane kwarantannie i są bezpieczne. Dziewczynki złożyły chłopcom życzenia, zaśpiewały „Jarzębinę” i wręczyły upominki. Potem dzieci wspólnie miały słodką chwilę. Pląsały do muzyki, odgadywały zagadki. Dziewczynki rysowały portrety swoich kolegów. Było mnóstwo śmiechu i radości. Wszystkiego najlepszego Panowie!

          Anna Ozdarska


           

           

           

          Wartości odżywcze owoców


                  Zbliżająca się jesień to czas przeziębień, gryp i nieopuszczającego nas koronawirusa. Dlatego też w trosce o naszą odporność dzieci z klasy IIb 15 września 2020 roku wzięły udział w lekcji poświęconej wartościom odżywczym owoców. Czytały „owocowe” wiersze. Dowiedziały się o walorach smakowych i odżywczych owoców. Zwróciły uwagę na to jaki wpływ mają witaminy zawarte w owocach na nasze zdrowie, odporność i ogólną kondycję. Wysłuchały piosenki „Witaminy” i zaprezentowały przyniesione przez siebie owoce oraz przetwory owocowe. Owoce zjadły zachwycając się ich smakiem, a z przetworów powstała kolorowa wystawa reklamująca zdrowe i naturalne żywienie.

          A.Ozdarska