- SKŁAD RADY SU
- Dzień Chłopaka
- Światowy Dzień Uśmiechu
- DZIĘKUJEMY WAM DRODZY NAUCZYCIELE
- Dynia - królowa jesieni
- DZISIAJ WIELKA JEST ROCZNICA…
- 20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
- Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
- Andrzejki
- Mikołajki
- DZIECKO W SIECI
- Dzień Pozytywnego Myślenia
- WALENTYNKI
- 17 lutego - Światowy Dzień Kota
- DZIEŃ KOBIET
- Każda z nas jest Księżniczką
- Światowy Tydzień Mózgu
- PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
- ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA
- ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA
- Światowy Dzień Kostki Rubika
- DZIEŃ DOBRYCH UCZYNKÓW
- DZIEŃ PRZYJACIELA
- Światowy Dzień Bez Tytoniu
- Międzynarodowy Dzień Krwiodawstwa
DZIECKO W SIECI
Młodym ludziom trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez Internetu. Około 30% nastolatków pozostaje online cały czas niezależnie od miejsca pobytu, a 93,4% codziennie korzysta z Internetu w domu.
Komputer z dostępem do Internetu jest jednym z najważniejszych narzędzi służących do pracy, nauki i rozrywki. Jak każde narzędzie może być wykorzystywane do celów "właściwych" jak i szkodliwych, złośliwych, a nawet przestępczych. Należy pamiętać, że w największym niebezpieczeństwie są dzieci, jako najbardziej podatne na wszelkie wpływy szkodliwe i niepożądane.
Szkodliwe treści mogą mieć negatywny wpływ na rozwój i psychikę dzieci i młodzieży. Mogą oni na nie trafiać celowo lub przypadkowo, np. poprzez mylne wyniki wyszukiwania, spam czy reklamę. Do szkodliwych treści zazwyczaj zalicza się: treści pornograficzne, treści prezentujące przemoc i okrucieństwo, np. w filmach bądź brutalnych grach komputerowych; treści promujące zachowania autodestrukcyjne – samookaleczenia lub samobójstwa, bądź zachowania szkodliwe dla zdrowia, np. wyniszczające diety, zażywanie narkotyków lub dopalaczy; treści dyskryminacyjne, nawołujące do wrogości lub nienawiści wobec różnych grup społecznych, narodowościowych, religijnych.
Kontakt ze szkodliwymi treściami powoduje wystąpienie wysokiego poziomu negatywnych emocji oraz zaburza prawidłowy rozwój i obniża poczucie bezpieczeństwa dziecka.
Klikając w poniższy link dowiecie się co powinniście wiedzieć podczas korzystanie ze smartfona i komputera.
https://www.youtube.com/watch?v=1UuGPuNF87k
Oliwia Jaroszewska