• English is easy!

• W roku szkolnym 2013/2014 na terenie Szkoły Podstawowej w Opinogórze Górnej prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów uzdolnionych z języka angielskiego. Zajęcia  odbywają się w ramach projektu: „Mam szansę!” realizowanego przez gminę Opinogóra Górna/GZEAS. W zajęciach, które odbywają się raz w tygodniu uczestniczy ośmioro uczniów klasy III-ej (cztery dziewczynki i czterech chłopców). Głównym celem kursu jest kształcenie i rozwijanie umiejętności  językowych, wzbudzenie zainteresowania samym językiem, przygotowanie dzieci do spotkania z inną kulturą oraz rozwijanie kreatywności uczniów. Dzięki naturalnej w tym wieku potrzebie komunikacji, zabawy, zdolności uczenia się w działaniu, łatwości zapamiętywania dzieci poznają najbliższe otoczenie oraz uczą się współdziałania w grupie rówieśniczej. Na zajęciach wykorzystywane są techniki zabawowe typu: gry i zabawy językowe, ruchowe, zgadywanki oraz zabawy konstrukcyjne. Oprócz technik zabawowych uczniowie pracują także z tekstem ucząc się nowych piosenek, rymowanek, przedstawiają dialogi i scenki narracyjne. Podczas zajęć uczniowie korzystają z licznych pomocy dydaktycznych współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki dużej ilości gier planszowych, słowników, książeczek anglojęzycznych, programów interaktywnych nauka przebiega w sposób naturalny i przyjemny. Dzieci uwielbiają grać w memory, układać puzzle, słuchać płyt z angielskimi piosenkami dla dzieci oraz wykonywać prace plastyczne z elementami języka angielskiego.

Nauczyciel języka angielskiego:

Sylwia Zmysłowska