• Innowacja pedagogiczna dla klas I i II

"Całkiem nowy Czerwony Kapturek" - przedstawienie z okazji Święta Rodziców w klasie II

12 czerwca 2018 roku uczniowie z klasy II w ramach innowacji pedagogicznej "Zaczarowany Teatr Malucha" w Święto  Swoich Rodziców wystawili przedstawienie pt. "Całkiem nowy Czerwony Kapturek". Mali aktorzy świetnie się spisali dostarczając rodzicom wielu wzruszeń.  Natomiast rodzice przygotowali dla swoich pociech wspaniałe słodkości.

Bardzo dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspaniałą współpracę.

Innowacja Pedagogiczna Klasa II

Uczniowie klasy II na zajęciach teatralnych ćwiczą role do przedstawienia pt. "Całkiem nowy Czerwony Kapturek". Wykonali kukiełki i odgrywali sceny w teatrzyku.  12 czerwca 2018 roku z okazji Święta Rodziców wystawią to przedstawienie w wydaniu aktorskim.

A. Ozdarska

Wycieczka do Płocka

17 kwietnia 2018 roku uczniowie klas I -III w ramach innowacji pedagogicznej "Zaczarowany teatr Malucha" uczestniczyli w wycieczce do Płocka. Obejrzeli przedstawienie pt. "Królewna Śnieżka"
          w Tatrze Dramatycznym. Zwiedzili kulisy teatru i wzięli udział w lekcji teatralnej. Podziwiali kunszt gry aktorskiej, efekty świetlne i dźwiękowe. Po spektaklu zrelaksowali się zabawą, grą i twórczością origami w Centrum Zabaw Happy Park. Wycieczka była bardzo udana.

Interpretujemy Jana Brzechwę

Na zajęciach teatralnych uczniowie klasy II przygotowali własną interpretację wierszy
          J. Brzechwy z cyklu ZOO. Wykonali wspólną ilustrację, którą wykorzystywali w trakcie zajęć. Zapoznali się także z wykonaniem tych wierszy przez aktorów z teatru muzycznego "Roma". Furorę wśród dzieci zrobił wiersz "Dzik" w wykonaniu Roberta Rozmusa. Z zachwytem słuchali utworu "Meluzyna" w wykonaniu Malwiny Kusior. Dzieci stwierdziły, że wykonanie wierszy J. Brzechwy w musicalu "Akademia Pana Kleksa" jest wyjątkowe.

Anna Ozdarska

Dwudziestego grudnia 2017roku w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Zaczarowany teatr Malucha" wystawiono przedstawienie pt. "Nasi milusińscy" połączone z treściami  bożonarodzeniowymi, które wprowadziły wszystkich w radosny, świąteczny nastrój. Dzieci pod opieką wychowawczyń przygotowywały się do tego wydarzenia od wielu tygodni. Uczyły się ról i tekstów piosenek. Uczyły się ruchu scenicznego i interpretacji twórczej swoich  ról. Pomagały w przygotowaniu scenografii i projektowaniu kostiumów. W przygotowania włączyli się także rodzice, którym bardzo dziękujemy za owocną współpracę. Efekt podejmowanych działań każdy mógł
          ocenić sam.

A. Ozdarska M. Materska

Innowacja pedagogiczna klasa II

Uczniowie klasy II w ramach zajęć teatralnych ćwiczą role do przedstawienia
          pt. "Nasi milusińscy". Mimo przeciwności w postaci chorób małych aktorów, starają się sprostać zadaniu. Są zaangażowani i chętni do podejmowania wyzwań. Bardzo dziękujemy rodzicom
          za współpracę i pomoc w przygotowaniu kostiumów.

Wycieczka do Warszawy

16 listopada 2017 roku w ramach innowacji pedagogicznej pt. "Zaczarowany teatr Malucha" uczniowie klasy I b, II i III wzięły udział w wycieczce do Warszawy. Obejrzały w Teatrze Capitol  przedstawienie pt. "Cudowna lampa Aladyna", uczestniczyły w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez Annę Modrzejewską, zwiedziły gmach TVP oraz spotkały się z aktorką Anną Dymną.

1. Ozdarska

Spotkanie z aktorami

2 października 2017 roku w ramach zajęć kółka teatralnego klasy I i II miało miejsce spotkanie młodych adeptów teatru z aktorami - amatorami z ciechanowskiego teatru "Rozmyty Kontrast". Kamil Szczyglak i Aleksandra Ostrowska udzielili wywiadu, opowiedzieli o swojej pasji oraz przeprowadzili warsztaty twórcze. Dzieci mimo tak młodego wieku były bardzo zainteresowane. Słuchały uważnie i zadawały pytania. Wiele emocji przyniosły gry i zabawy aktorskie, które dostarczyły wielu wrażeń i nowych doświadczeń zarówno dzieciom jak i aktorom.

Anna Ozdarska

W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole jest realizowana innowacja pedagogiczna dla klasy I i II pt. "Zaczarowany teatr Malucha". Została oparta na programach edukacyjnych i programie kółka teatralnego. Jej celem jest nie tylko uatrakcyjnienie nauki na etapie edukacji wczesnoszkolnej, ale także rozwijanie predyspozycji i zdolności oraz ciekawości i zainteresowań twórczych dzieci. Kontakt z poszczególnymi sferami sztuki oraz różnorodność stosowanych ćwiczeń i zabaw wpłynie pozytywnie na ogólny rozwój dziecka.

A. Ozdarska