• „Raz, dwa, trzy! Klikasz Ty!

W dniu 11maja w Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie uczniowie klas I – III brali udział w multimedialnej lekcji: „Raz, dwa, trzy! Klikasz Ty! By dzieci uważały w Sieci”. Motywem przewodnim zajęć było bezpieczeństwo użytkowników w wirtualnym świecie Internetu. Prowadzący w ciekawy i przystępny sposób przedstawił uczniom zasady bezpiecznego i kulturalnego zachowania się w gronie internautów. Przedstawił również zagrożenia, na jakie narażeni są młodzi użytkownicy sieci zarówno ze strony innych jak również z powodu nierozważnego korzystania z Internetu przez nich samych. W czasie zajęć uczniom wpajano, że podczas poruszania się po wirtualnych zakamarkach sieci należy zachować godność, umiar, powściągliwość, życzliwość a ponad wszystko być odpowiedzialnym za zamieszczane w niej treści. Aspektem, na który zwracano szczególną uwagę była ochrona danych osobowych, które w rękach niepożądanych osób mogą nastręczyć nam wielu kłopotów.  Na koniec zajęć, uczniowie obejrzeli film: „Munio Strażnik Księżyca”, który był podsumowaniem tematów poruszanych podczas tego pouczającego spotkania.

Internet to nie tylko ogromna skarbnica wiedzy i niejako okno na świat, to także niezwykle niebezpieczne narzędzie w rękach niepowołanych osób. Należy o tym pamiętać otwierając drzwi do wirtualnego świata. Dzięki odbytym zajęciom multimedialnym nasi uczniowie mogli się o tym przekonać i wpoić sobie zasady, których muszą bezwarunkowo przestrzegać korzystając z Internetu.

Wych. kl. IIIb K.Walczak