• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

•             To był trudny rok dla nas wszystkich – uczniów, rodziców i nauczycieli, w którym wielokrotnie musieliśmy sobie poradzić z trudnościami podczas nauki zdalnej.

Jednak w tym dniu cieszyliśmy się, że możemy się spotkać i osobiście pogratulować uczniom wyników ich całorocznej pracy, rodzicom podziękować za współpracę, za wszelkie działania wspierające naszą szkołę, za zrozumienie i zaangażowanie w naukę  zdalną, gronu pedagogicznemu za trud, za życzliwość,  za opiekę.   Uczniowie podziękowali  swoim, wychowawcom, nauczycielom i Dyrekcji Szkoły.

Akademia dla społeczności szkolnej odbyła się w trzech grupach. Były to chwile wyjątkowe i  podniosłe.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem wszystkich zebranych oraz wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego.  Pani Dyrektor Teresa Kudlak serdecznie  powitała grono pedagogiczne, rodziców, uczniów i wszystkich pracowników szkoły. Następnie odbyło się uroczyste pożegnanie Pani Bożenki Groszek, która po kilkudziesięciu latach pracy w szkole przeszła na zasłużoną emeryturę. Pani Dyrektor podziękowała koleżance za wieloletnią pracę,  życzyła, aby  dobrze wykorzystała swój czas, na wypoczynek, spełnianie marzeń, podróże, realizowanie swoich zainteresowań i pasji, a przede wszystkim cieszyła się życiem w otoczeniu najbliższych i przyjaciół. Koleżanki i Koledzy nauczyciele dołączyli się do tych wspaniałych życzeń.

W dalszej części spotkania pani dyrektor Teresa Kudlak pogratulowała dzieciom wspaniałych wyników w nauce, podziękowała nauczycielom za owocną pracę i wielkie zaangażowanie a także rodzicom za współpracę.

Grażyna Bajgier

Kl. I – III

Wicedyrektor – Grażyna Bajgier,  podsumowała pracę klas I – III, rozdała nagrody i wymieniła sukcesy uczniów  w wielu konkursach.   Głos ponownie przekazano dzieciom z klas II i III, które przedstawiły przygotowany program artystyczny.  Nie zabrakło w nim wspomnień, podziękowań dla nauczycieli i radości związanej z latem i wakacjami. Uczennica klasy I – Katarzyna Zbrzezna pięknie zaśpiewała piosenkę „Nie bój się chcieć” przepełnioną optymizmem, natomiast drugoklasiści przekazali wszystkim wakacyjne rady. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę „Lato, lato”. Wszystkim uczniom życzymy udanego wypoczynku i wspaniałych, bezpiecznych  wakacji.

Jolanta Górska

Kl. IV – VI

O godzinie 10.00 miało miejsce zakończenie dla klas IV-VI. Po odśpiewaniu hymnu państwowego nastąpiło wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród książkowych. Następnie uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny przygotowany przez panią Mariolę Chojnowska i panią Beatę Kołakowską – Nowacką, który wprowadził zgromadzonych w beztroski nastrój wakacji. Na koniec Pani Dyrektor życzyła wszystkim niezapomnianych wspomnień oraz udanego i bezpiecznego wypoczynku.

Beata Kołakowska - Nowacka

Kl. VII – VIII

„Szczęśliwej drogi już czas...

W tym roku szkolnym ostanie spotkanie klas ósmych i siódmych, mimo że w pandemii, odbyło się w hali sportowej. Pani dyrektor rozdała świadectwa i nagrody książkowe uczniom wyróżniającym się w nauce.              Najlepsi absolwenci zostali nagrodzeni za naukę i pracę wpisami do Księgi Absolwenta, listami pochwalnymi dla  rodziców, stypendiami, oraz nagrodami książkowymi za bardzo dobre wyniki w nauce i działalność w organizacjach uczniowskich oraz gazecie szkolnej. Nagrodę Primus Inter Pares 2021 otrzymała Oliwia Jaroszewska.

Następnie odbyła się część artystyczna, którą przygotowali wychowawcy – pani Beta Chwaszczewska, pan Robert Miklaszewski i pan Grzegorz Pszczółkowski. Siódmoklasiści pożegnali swoich starszych kolegów, wręczając im upominki. Ósmoklasiści otrzymali też statuetki Mikserów. Pięknym śpiewem popisały się dziewczęta z klasy ósmej – Oliwia Niegowska i Weronika Maluchnik. Zmęczeni i wzruszeni wszyscy udali się do klas a później na zasłużone wakacje.

Beata Chwaszczewska

Życzymy wszystkim wspaniałych, radosnych i bezpiecznych wakacji.

Do zobaczenia w Nowym Roku Szkolnym!