WAKACJE!
24 czerwca 2022r uczniowie klasy II uroczyście zakończyli rok szkolny 2021/2022 kończąc klasę drugą. Na zakończenie uczniowie obejrzeli piękny występ starszych koleżanek i kolegów ze szkoły. Odebrali swoje świadectwa i już wakacje. Życzymy bezpiecznych, udanych i zasłużonych wakacji.
A.Wiśniewska
DZIEŃ RODZICÓW
Z okazji Dnia Rodziców uczniowie klasy II przygotowali piękną akademię. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec złożyli Mamusiom i Tatusiom najserdeczniejsze życzenia, wręczyli kwiatek ze słodką niespodzianką. Klasowa uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem.
DZIEŃ DZIECKA
Dzień Dziecka to radosny dzień dla uczniów naszej klasy. Tego dnia przyszli do szkoły bez książek, było mnóstwo zabaw, tańce, słodki poczęstunek. Wszyscy radośnie w miłej atmosferze spędzili ten czas.
SUKCESY
Uczeń klasy II Alan Szymankiewicz otrzymał I miejsce w konkursie plastycznym na najciekawszą ilustrację do wiersza „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej. Organizatorem konkursu było Powiatowe Centrum Kultury im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie.
Gratulujemy! Życzymy dalszych sukcesów.
A. Wiśniewska
Nasze osiągnięcia...
26 kwietnia 2022 r. odbył się Gminny Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewana nutka” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Opinogórze Górnej.
III nagrodę w kategorii klas I – III otrzymała Katarzyna Zbrzezna.
Serdecznie gratulujemy! Życzymy dalszych muzycznych sukcesów!
SUKCES W KONKURSIE „WYDAJEMY WŁASNĄ KSIĄŻKĘ”
Dawid Olszewski uczeń kl. II zajął III miejsce w kategorii literackiej zorganizowanej i przeprowadzonej przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ciechanowie. Napisał i wydał własną książkę. Szkolnym koordynatorem konkursu była Pani Joanna Jabłońska - nauczyciel bibliotekarz.
Dziękujemy gorąco za zaangażowanie w projekt, gratulujemy sukcesów i zdobycia nagrody, a także zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursach.
A.Wiśniewska
Dbamy o naszą Planetę Ziemię
Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że należy o nią dbać. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko.
Przez cały tydzień realizowaliśmy tematykę dotycząca Dnia Ziemi. Podczas zajęć uczniowie pogłębili swoją wiedzę na temat ekologii i sposobami dbania o naszą Planetę. Pisali list do Ziemi, który odczytali na uroczystym apelu szkolnym.
Ziemia jest naszym wspólnym domem, dlatego chrońmy ją przed zanieczyszczeniami.
Kochana Ziemio
Kochana Ziemio dziękujemy Ci za kwiaty, krzewy, drzewa. My uczniowie drugiej klasy dziękujemy Ci za ptaszki śpiewające rano i za piękne parki, lasy. Jest nam smutno, że tyle ludzi na świecie nie dba o Ciebie, zaśmieca Cię i marnuje dużo wody. Musimy zmienić swoje postępowanie póki czas. Obiecujemy, że będziemy segregować śmieci i zakręcać wodę podczas mycia zębów, oszczędzać prąd. Razem z rodzicami zamontujemy na działce beczkę na deszczówkę. Dzięki temu wykorzystamy wodę deszczową do podlewania kwiatów i trawy. Drogie koleżanki i koledzy mieszkańcy Ziemi dbajmy o naszą żywicielkę Ziemię, bo bez niej nie będziemy istnieć. Pomyślcie jak miło jest, gdy w naszym otoczeniu jest porządek i świeże powietrze. Namawiajcie również swoich bliskich tych starszych i młodszych, aby z Wami dbali o środowisko, w którym żyjemy czyli o naszą planetę Ziemię.
Droga Ziemio bądź zawsze taka piękna jak jesteś!
Uczniowie klasy II.
WIOSNA W POEZJI DZIECIĘCEJ
W ramach planu rozwoju czytelnictwa zadaniem uczniów klasy II było „Wiosna w poezji dziecięcej”. Uczniowie chętnie spróbowali swoich talentów w tym zakresie. Oto wyniki ich działań.
Wiosna
Przyszła wreszcie wiosna,
piękna i radosna.
Z bukietem kwiatów,
z wianuszkiem kwiatów.
Słońce mocno przygrzewa
i zielenią się drzewa.
Bociany powracają
i żabek szukają.
Dzieci bawią się na łące
i wąchają kwiaty na łące.
Kasia Zbrzezna
Wiosna
Nadeszła wiosna, wielką radość nam przyniosła.
Zaświeciło jasno słonko, trawa pięknie zielenieje.
Przyleciały boćki do nas, żabki, pszczółki i motyle.
W końcu wiosna!
Hubert Kowalski
Wiosna
Piękna jest wiosna,
gdy jest radosna.
Wszystko robi się zielone i kolorowe.
Kwiaty w ogrodzie i na łące są śliczne i pachnące.
Słoneczko mocniej grzeje i lód topnieje.
Radosne są dzieci, gdy wiosna nadchodzi,
Bo wszystko do życia się budzi.
Dawid Olszewski
Wiosna
Wiosna! Taka piękna i radosna.
Ona wszystko zmieniła, lód na rzece roztopiła.
Zasiała kwiatki na łące, piękne i pachnące.
Zazieleniła się trawa, piękna ta murawa!
Cieplejszy wieje wiatr, od morza aż do Tatr!
Jan Lubiński
Wiosna
Wiosna jest ciepła i radosna.
Zawiał ciepły wietrzyk, potem zaświeciło jasne słonko.
A na łące przywitały nas piękne kwiaty.
Wszystko pachnie, błyszczy, świeci.
Patrzcie dzieci, bocian leci!
I owady są tuż, tuż, wszystko budzi się ze snu!
Fabian Romanowski
Wiosna
Już nas wiosna wita, słońce jasno świeci.
Wkoło zielenią się drzewa,
Ptaszek pięknie śpiewa.
A wiosna idzie pieszo,
Kwiaty za nią śpieszą.
Trawy przed nią rosną i szumią – Witaj wiosno!
Weronika Snachowska
Wiosna
Ciepła wiosno, czy to ty?
Już błękitne niebo lśni.
Bocian dostojny na zielonej trawie żabki łapie.
Na drzewach rosną listki młode, a na nich pąki kolorowe.
Mama w ogródku sadzi różne kwiatki, a ja pomagam jak mogę.
Wiosno, to chyba już ty, bo każdy o tym marzy i śni.
Kacper Czarnecki
WAGARY W MUZEUM
Wiosna to piękną pora roku przynosi radość i zachęca do zabaw na świeżym powietrzu. Z okazji jej nadejścia klasa IIa pod opieką wychowawczyni udała się do Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, gdzie wzięła udział w grze terenowej bogatej w zagadki, tajemnice, zwiedziły muzeum w zamku oraz uczestniczyły w warsztatach plastycznych, gdzie wspólnie wykonały „szal poety”. Brały także udział w zajęciach ekologicznych o oszczędzaniu wody, a także w warsztatach muzycznych. Na koniec zjadły pyszny obiad w Oranżerii i pełne wrażeń, zadowolone wróciły do szkoły.
„Wagary w Muzeum” były dla uczniów miłą, ciekawą i pożyteczną formą spędzenia czasu.
A.Wiśniewska
WIOSNA, WIOSNA ACH TO TY…
21 marca 2022 r. uczniowie klasy II witali wiosnę. Uczestniczyli także w konkursie Małego Samorządu Uczniowskiego, którego tematem było wiosenne przebranie. Komisja konkursowa wybrała uczestników najpiękniejszych wiosennych strojów. Dwa I miejsce zajęły: Katarzyna Zbrzezna i Aleksandra Żbikowska. Gratulujemy!!!
Walentynki
Święto, którego patronem jest Św. Walenty i obchodzone jest 14 lutego – to Walentynki. Stały się one nieodłącznym elementem naszej rzeczywistości. Tego dnia ludzie obdarowują się drobnymi upominkami, kartkami, wierszykami a nawet słodkościami.
Ten radosny i magiczny dzień zagościł w klasie IIa. Na tą okoliczność otrzymali słodki upominek i wzajemnie obdarowywali się drobnymi upominkami.
A. Wiśniewska
Dzień Babci i Dziadka
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Uczniowie klasy IIa nauczyli się wiersza i piosenki, a na zajęciach plastycznych w szkole przygotowali własnoręcznie, piękne laurki z życzeniami, którymi obdarowali po powrocie do domu swoich ukochanych dziadków i babcie.
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!!!
A. Wiśniewska
Spotkanie przedświąteczne
Święta Bożego Narodzenia to dla wielu najpiękniejsze, oczekiwane, rodzinne, pełne radości chwile. Z początkiem grudnia w naszej klasie widoczne były świąteczne przygotowania, dekorowaliśmy salę, wykonywaliśmy świąteczne ozdoby, ubieraliśmy choinkę.
W środę 15 grudnia miało miejsce ciekawe wydarzenie. Wybraliśmy się do muzeum w Opinogórze na spotkanie Bożonarodzeniowe, tam czekało na nas wiele atrakcji.
- cicha noc u Krasińskich - opowieść o dawnych zwyczajach bożonarodzeniowych
- warsztaty kreatywne -zameczek z piernika
- poczęstunek w Gościńcu Ogrodnika
- wspólne kolędowanie
- wizyta gości z Laponii
Wszyscy radośnie w świątecznym nastroju spędzili ten dzień.
A. Wiśniewska
Mikołajki
6 grudnia obchodziliśmy Mikołajki. Tego dnia Św. Mikołaj odwiedza najmłodszych, by obdarować ich drobnymi upominkami. Drugoklasistów w tym roku także odwiedził. Otrzymali Kalendarze adwentowe – słodki upominek, dzięki któremu będą mogli odliczać dni, które dzielą ich od Świąt Bożego Narodzenia i kolejnej wizyty Św. Mikołaja.
To był radosny dzień.
Agnieszka Wiśniewska
ANDRZEJKI
Andrzejki to wieczór wróżb przypadający na noc z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Andrzejki kojarzone były z magią i tajemniczymi obrzędami. 30 listopada uczniowie klasy IIa mieli okazją do dobrej zabawy i wróżb na wesoło. Atmosfera była magiczna. Wszyscy radośnie spędzili ten czas.
A. Wiśniewska
Can I have a lollipop, please?
„Czy mogę kupić lizaka? Pewnie!” - taki był temat ostatnich zajęć przed feriami z języka angielskiego. Realizując tematykę zakupów, uczniowie przygotowali mini sklepiki w parach lub małych grupkach. Następnie na forum klasy zaprezentowali swoje prace w formie dialogów. W ten sposób praktykowali robienie zakupów za granicą. Dzieci najchętniej kupowały słodycze i zabawki, używały zwrotów „Can I have…?” co oznacza „Czy mogę prosić…?”, „Yes, here you are!” - „Oczywiście, proszę bardzo!” oraz „How much is it?” - ,,Ile to kosztuje?” i odpowiedź „It’s 50 pence!” „50 pensów!”. Taka forma nauki bardzo spodobała się uczniom klasy II.
Ewelina Zamielska
11listopada – Narodowe Święto Niepodległości
Uczniowie na zajęciach lekcyjnych zapoznali się z historią Narodowego Święta Niepodległości. Poznały postać Józefa Piłsudskiego zasłużonego dla Polski.
Dzień 11 listopada obchodzony jest co roku bardzo uroczyście w naszej szkole i całej Polsce. Dlatego też uczniowie klasy II w przededniu Narodowego Święta Niepodległości wykonali biało – czerwone kotyliony z kolorowego papieru oraz udekorowali drzwi klasowe. Uczestniczyli w apelu oraz odśpiewali hymn. Była to wspaniała lekcja historii dla drugoklasistów.
A. Wiśniewska
Pamiętamy o Tych, którzy odeszli….
W związku ze zbliżającą się uroczystością Wszystkich Świętych i Zaduszkami uczniowie klasy II a wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”.
W tym czasie wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – ogólnonarodowej i lokalnej. Na zajęciach poznaliśmy cząstkę historii związanej z miejscowością, w której mieści się nasza szkoła oraz patronem naszej szkoły – Zygmuntem Krasińskim. Odwiedziliśmy groby na opinogórskim cmentarzu, gdzie porządkowaliśmy i zapaliliśmy lampki na zapomnianych grobach. Rozmawialiśmy o tym, w jaki sposób czcimy pamięć naszych bliskich, którzy odeszli oraz właściwym zachowaniu na cmentarzu.
A. Wiśniewska
SPOTKANIE Z POLICJANTEM
27 października 2021 r. uczniowie klasy II a uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa dzieci podczas drogi do i ze szkoły. Mł. aspirant Artur Karwowski oraz p. Kamila Nosarzewska z KP Policji w Ciechanowie , w bardzo ciekawy sposób przedstawili zasady właściwego zachowania się na drodze oraz bezpiecznego zachowania się w różnych sytuacjach. Uczniowie z uwagą słuchali prelekcji, obejrzeli film, a na koniec chętnie odpowiadali na zadawane pytania.
A. Wiśniewska
Wycieczka do Parku Nauki Torus.
Uczniowie klasy II 26 października 2021 wybrali się na wycieczkę do Parku Nauki Torus. Przewodnik w ciekawy sposób zapoznał dzieci z niektórymi zwierzętami zamieszkującymi różne regiony oraz ich tropy. Następnie dzieci wykonały w glinie odciski tropów zwierząt. W dalszej części poznały różne urządzenia i ich działanie i same mogły eksperymentować na nich. To były ciekawe zajęcia. Na zakończenie był wspólny posiłek w kawiarence w tym obiekcie. Wycieczka była udana.
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty. Dnia 13 października 2021 r. we wzmożonym reżimie sanitarnym odbyło się przedstawienie z okazji tego święta.
Przedstawienie przygotowali uczniowie klasy II i IIIa. Młodzi artyści zabrali wszystkich zebranych do baśniowej krainy Smerfów, aby w zabawny sposób przekazać wiele ciepłych i miłych słów swoim nauczycielom i pracownikom szkoły. Dzieci przebrane za Smerfy doceniły i podkreśliły swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków. Każdy z nauczycieli otrzymał także zdrowy, soczysty upominek, a było to czerwone jabłuszko z cytatem „Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku – jest wykształcenie ”.
Wszystkim przedstawienie się podobało, a przedszkolaki robiły zdjęcia z artystami Smerfami.
Klasowy Dzień Chłopca
30 września obchodzimy święto wszystkich chłopców. Także w klasie II a uczniowie świętowali ten dzień. Tego dnia wybraliśmy się na wspólną wycieczkę do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki na film „ Mała Wielka Stopa II”. Następnie wybraliśmy się na wspólny posiłek, była to wspaniała okazja, by razem świętować.
Wszyscy doskonale się bawili, a uśmiechy na twarzach mówiły same za siebie.
Szukamy oznak jesieni.
Uczniowie klasy II wykorzystując piękną pogodę wybrali się do pobliskiego parku w poszukiwaniu oznak jesieni. Spacerowali, obserwowali otaczającą ich przyrodę oraz zmiany zachodzące w niej jesienią. W parku znajduje się wiele gatunków drzew, dlatego dzieci miały okazję przyjrzeć się im dokładnie, poznać, jak wyglądają ich liście i owoce. Podczas obserwacji drzew porównywały liście pod względem kształtu, wielkości oraz koloru. Zbierały kolorowe liście, kasztany oraz żołędzie. W klasie wykonały z nich wystawkę „Jesienne dary”. W parku koniecznie musiały odwiedzić papugi, pawie i inne ptaki.
Nie zabrakło też swobodnej zabawy w parku. To był udany spacer!
A. Wiśniewska
Witamy w drugiej klasie!
1 września spotkaliśmy się, aby w uroczysty sposób pożegnać okres wakacji i rozpocząć naukę w nowym roku szkolnym 2021/2022.
Nowy rok szkolny uczniowie klasy IIa powitali w innych okolicznościach niż zwykle. Ze względu na obostrzenia sanitarne, związane z nadal utrzymującą się pandemią, uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w sali lekcyjnej. Uczniowie wypoczęci, radośni spotkali się z wychowawcą, koleżankami i kolegami.
W nowym roku szkolnym życzymy sobie i wszystkim uczniom, aby nauka była przyjemnością i zabawą, a wtedy rok szkolny na pewno będzie dla nas udany. Pierwszy dzień w szkole rozpoczęliśmy hasłem „Razem damy radę!”
A. Wiśniewska