• Grupa 3-latków, 4-latków oraz dwie grupy 6-latków przystąpiły do V edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego Kreatywny Przedszkolak – Kreatywne Dziecko. Projekt realizowany jest w dniach 1.10.2022 – 30.05.2023 roku. Uczestnicząc w projekcie nauczyciel zobowiązany jest realizować zajęcia tematyczne – minimum jedne w miesiącu według poniższego harmonogramu:

Październik – SENSORYCZNE JESIENNE DRZEWO
          Listopad – JESIENNY PARK - MAKIETA, KTÓRĄ DZIECI BĘDĄ MOGŁY SIĘ BAWIĆ ORAZ EKSPLOROWAĆ
          Grudzień – ZIMĄ PAMIĘTAMY O ZWIERZĘTACH - KARMNIK DLA PTAKÓW
          Styczeń –POMPONOWY ZAWRÓT GŁOWY - PREZENT DLA BABCI I DZIADKA
          Luty – MALOWANIE PO LODZIE
          Marzec – WIOSENNA SYMETRIA - EKSPERYMENTOWANIE Z LUSTREM, UKŁADANIE, MANIPULOWANIE, DOŚWIADCZANIE - NIE TYLKO UZUPEŁNIANIE KART WYDRUKOWANYCH PRZEZ NAUCZYCIELA
          Kwiecień – DBAM O ZIEMIĘ - TWORZENIE ŁĄK KWIATOWYCH, SADZENIE DRZEW LUB INNYCH ROŚLIN
          Maj – DLA MAMY I TATY - SŁOIK PEŁEN MIŁOŚCI

Głównym celem  projektu to kreatywne i twórcze działania nauczycieli z przedszkolakami oraz uruchamianie twórczości dzieci, by potrafiły zrobić „coś z niczego”. Istotne jest aby nauczyciel prowadzący zajęcia w ramach projektu, pokazywał dzieciom, iż można tworzyć piękne dzieła niekoniecznie kupując gotowe produkty. Doskonalenie umiejętności: planowania pracy, logicznego myślenia, doskonalenia motoryki małej, obowiązkowości(gdyż część materiałów dzieci zapewne będą przynosiły z domu), koncentracji i skupienia, współpracy, porządkowania swojego miejsca pracy traktuję jako efekt uboczny kreatywnych i twórczych działań w ramach projektu . Integracja grona nauczycieli oraz wspólna inspiracja.

PAŹDZIERNIK - SENSORYCZNE JESIENNE DRZEWO

LISTOPAD - JESIENNY PARK - MAKIETA