• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

• Młodości! Ty nad poziomy wylatuj…

Adam Mickiewicz

W piątek 23 czerwca 2023 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 połączone z obchodami Dnia Patrona naszej szkoły – Zygmunta Krasińskiego. Wydarzenie poprzedziła msza święta odprawiona w kościele parafialnym, podczas której pożegnaliśmy księdza Jarosława Arbata.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie Pani Dyrektor przywitała zaproszonych gości: Pana Wójta – Piotra Czyżyka oraz Przewodniczącą Rady Gminy – Panią Jolantę Grochowską, a także uczniów, przybyłych rodziców, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

W części artystycznej uczniowie klas V-VIII zaprezentowali widowisko słowno-muzyczno-taneczne inspirowane balladą Adama Mickiewicza „Świtezianka”. Było to wyjątkowe widowisko, pełne magii, wspaniałej muzyki, tańca i efektów scenicznych. Aktorzy zabrali widzów w podróż do puszczy litewskiej, nad brzeg Świtezi, zamieszkałej przez piękne, ale niebezpieczne rusałki.

Spektakl stanowi obraz wierzeń i obyczajowości staropolskiej, przedstawionych w  twórczości Adama Mickiewicza. Ilustruje odwieczny związek między światem realnym a nadprzyrodzonym, światem zwykłym, codziennym, a sferą działania duchów i niezwykłych istot. Świat romantycznej fantastyki, pełen grozy, skłonił nas do  refleksji nad zawsze aktualnymi sprawami – problemem winy, kary, sumienia i odpowiedzialności za swoje czyny.

Inscenizacja podkreśliła wartość tradycji, która jest nieodłącznym elementem polskiej kultury. Dlatego też, zgodnie ze staropolskim obyczajem, uczniowie klas ósmych  zatańczyli poloneza.

Po części artystycznej absolwenci z najwyższymi średnimi zostali nagrodzeni stypendiami, nagrodami książkowymi oraz wpisami do Księgi Absolwenta. Uczniowie z dumą odbierali swoje zasłużone wyróżnienia, a radość malowała się na ich twarzach. Nagrodzono również uczniów pracujących na rzecz Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu.

Wśród najlepszych absolwentów, ze średnią 5.00 i wyżej, znaleźli się:

Klasa VIIIa:

Biernacka Julia – 5,28

Czarnecki Piotr – 5,28

Pszczółkowska Maja – 5,17

Klasa VIIIb:

Urbański Bartosz – 5,28

Jabłoński Adrian – 5,17

Łyszkowska Maja – 5,12

Maruszewski Mikołaj – 5,06

Uczniowie Ci wpisali się do Złotej Księgi.

Nagrodę Primus Inter Pares 2023 otrzymali:

Biernacka Julia – 5,28

Czarnecki Piotr – 5,28

Urbański Bartosz – 5,28

Po pożegnaniu absolwentów uczniowie pozostałych klas otrzymali świadectwa oraz nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce, stuprocentową frekwencję  i sukcesy osiągnięte w konkursach.

Tego dnia ósmoklasiści otrzymali również statuetki Mikserów.

Oto lista tegorocznych laureatów:

MISTRZ SŁOWA – Maja Łyszkowska

SUPER UCZEŃ – Maja Pszczółkowska

FILANTROP – Kacper Leszczyński

MISS – Magdalena Arciszewska

MISTER – Adam Sadowski

SPORTSMEN – Adrian Wasilewski

ARTYSTYCZNA DUSZA – Nina Murawska

ŚMIESZEK – Piotr Czarnecki

KSYWKA – Adrian Jabłońska

DAR SERCA – Kacper Budniak

POLIGLOTA – BORYS Mikłowski

Serdecznie gratulujemy.

Na koniec Pani Dyrektor życzyła uczniom udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

Po spotkaniu ogólnym uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami. Był to dzień pełen wzruszeń.

Do zobaczenia we wrześniu!