5 listopada uczniowie klas IV-V wraz z opiekunami pojechali do Powiatowego Centrum Kultury i Sztuki w Ciechanowie na spektakl pt. „Nasz Mikołajek, czyli rzecz o dobrym wychowaniu” w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Spektakl zabrał uczniów w pełną przygód podróż do świata popularnej lektury. Zabawne perypetie Mikołajka i jego przyjaciół zapewne zachęciły do poznania innych przygód bohaterów.

Po spektaklu uczniowie udali się na spacer śladami zabytków Ciechanowa. Idąc ulicą Warszawską, zobaczyli pomnik patrona miasta św. Piotra Apostoła, który został wykonany przez ciechanowianina, rzeźbiarza Marka Zalewskiego. Rzeźba powstała z okazji jubileuszu 2000. rocznicy narodzin Jezusa Chrystusa.

Uczniowie zobaczyli też pomnik poświęcony żołnierzom Wojska Polskiego i Armii Krajowej z Ziemi Ciechanowskiej, którzy oddali swoje życie za ojczyznę w latach 1939-1956.

Ostatnim punktem wyprawy był posiłek w restauracji McDonald, po którym uczniowie wrócili do szkoły. To był udany i pełen wrażeń wyjazd.

Beata Kołakowska-Nowacka