• W dnich od 13 czerwca do 16 czerwca 2022 roku uczniowie klasy 4a i 8a uczestniczyli w obozie sportowym, który miał miejsce w Kątach Rybackich. Wyruszyliśmy w drogę dnia 13 czerwca o godzinie dziewiątej rano. Po przybyciu na miejsce zakwaterowania, zjedliśmy obiad i udaliśmy się do zamku w Malborku – stolicy państwa krzyżackiego. Podczas zwiedzania mieliśmy okazję zobaczyć m.in. średniowieczny piec grzewczy, Salę Kapitulną, kaplicę grzebalną Wielkich Mistrzów, ogród, cmentarz, a nawet fosę. Po powrocie uczniowie mieli zajęcia sportowe. Kolejnego dnia wycieczki uczestniczyliśmy w wyjeździe do Gdańska, gdzie mieliśmy okazję płynąć statkiem o nazwie Czarna Perła po rzece Motławie, którym dopłynęliśmy do Westerplatte. Na pokładzie statku przewodnik opowiedział nam o historii i zabytkach Gdańska, Porcie, Stoczni i Westerplatte w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim. Po zwiedzaniu i powrocie na Gdańską Starówkę, udaliśmy się na posiłek i w drogę powrotną do naszego miejsca noclegowego. Po powrocie udaliśmy się na plażę, aby przywitać się z Morzem Bałtyckim. W środę – 15 czerwca pojechaliśmy do Aquaparku Reda - niezwykłego kompleksu basenów, który jest połączeniem ogromnego parku wodnego i oceanarium. Mogliśmy tutaj pływać, zjeżdżać z całej masy zjeżdżalni, oglądać ryby i rekiny, skakać po falach i relaksować się w jacuzzi. Po powrocie, udaliśmy się ponownie na plażę. Wieczorem zorganizowano nam pożegnalne ognisko, na którym obchodziliśmy urodziny jednej z uczennic. W czwartek – 16 czerwca pojechaliśmy do pobliskiej Krynicy Morskiej i po dwugodzinnym spacerze udaliśmy się w drogę powrotną do Opinogóry. Wyjazd był bardzo udany, uczniowie uczestnicząc w nim mogli zarówno ćwiczyć dyscypliny sportowe, takie jak piłka nożna i pływanie, ale także poznać ciekawe miejsca i zakątki Polski. Organizatorem wyjazdu był pan Paweł Cejmer, a opiekunami – wychowawcy klas sportowych: pani Anna Szymańska i pan Robert Miklaszewski.

Anna Szymańska