•             We wtorek 10 maja klasy I b, III a, III b pod opieką pań: Grażyny Bajgier, Anny Ozdrskiej i Aliny Tomkalskiej udały się na wycieczkę do Warszawy.

Na początku wycieczki uczniowie udali się do TEATRU KAMIENICA na spektakl „Czerwony Kapturek w wielkim mieście”. Zapoznali się z fascynującą, współczesną wersją „Czerwonego Kapturka” z Babcią, Mamą, Wilkiem i Internetem w tle. Bohaterowie bajki zapraszali widzów do wspólnych działań interaktywnych: muzycznych, aktorskich i ruchowych. Wybrani asystenci otrzymywali zadania specjalne na scenie a wszyscy widzowie tuż po spektaklu wzięli udział w Warsztatach powiązanych tematycznie z bajką (zasady bezpieczeństwa dzieci w mieście i sieci). Następnie uczniowie udali się do COLORADO gdzie mogli rozładować swoją energię. Kolejnym punktem programu były  odwiedziny w MANUFAKTURZE CUKIERKÓW. Tam uczniowie wzięli udział w pokazie wytwarzania cukierków. Karmelarze dokładnie opowiadali i pokazywali wszystkie etapy powstawania słodyczy: od gotowania karmelu, jego barwienia aż po tworzenie wzorów. Za uwagę i cierpliwość wszyscy uczestnicy wzięli udział w konkursie i zostali nagrodzeni ciepłymi karmelkami.

Program wycieczki był bardzo ciekawy i dostarczył uczestnikom wielu wrażeń. Wszyscy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia wrócili do domów.

A. Tomkalska