• Tradycja jest rozumem całego narodu,

przesianym z jednego wieku w drugi.

R. Huch

24 czerwca 2022 r., po miesiącach wytężonej pracy, nadszedł czas na upragniony wypoczynek. O godzinie 10.00 w hali sportowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 połączone z obchodami Dnia Patrona naszej szkoły – Zygmunta Krasińskiego.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu narodowego. Pani Dyrektor Teresa Kudlak serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystości i zaprosiła na część artystyczną.

Uczniowie klas IV-VIII zaprezentowali widowisko słowno-muzyczno-taneczne inspirowane staropolską legendą Nocy Świętojańskiej. Raz w roku, w tę właśnie noc zakwita roślina o magicznych właściwościach… Jej kwiat spełnia najskrytsze marzenia. Jednak nie bez wyrzeczeń. To opowieść o szczęściu, które ma wartość tylko wtedy, kiedy możemy dzielić je z najbliższymi. Inscenizacja przypomniała o naszych wspólnych słowiańskich korzeniach i podkreśliła wartość tradycji, która jest nieodłącznym elementem polskiej kultury. Dlatego też, zgodnie ze staropolskim obyczajem, uczniowie klas ósmych na koniec zatańczyli poloneza.

Po części artystycznej najlepsi absolwenci zostali nagrodzeni stypendiami, listami pochwalnymi dla rodziców, nagrodami książkowymi oraz wpisami do Księgi Absolwenta za bardzo dobre wyniki w nauce i działalność w organizacjach uczniowskich.

Wśród najlepszych absolwentów, ze średnią 5.00 i wyżej znaleźli się:

Piotr Szwejkowski – kl. VIII b

Gabriela Brzozowska – kl. VIII a,

Julia Nałęcz – kl. VIII a,

Mateusz Lesiński – kl. VIII b.

Uczniwoe Ci wspisali się do Złotej Księgi.

Nagrodę Primus Inter Pares 2022 otrzymał: Piotr Szwejkowski – kl. VIII b.

Nagrodzono również uczniów pracujących na rzecz Samorządu Uczniowskiego i Wolontariatu.

Po pożegnaniu absolwentów, zgodnie z harmonogramem, uczniowie pozostałych klas otrzymali świadectwa oraz nagrody książkowe za wysokie wyniki w nauce. Pani Dyrektor podziękowała również nauczycielom za owocną pracę i zaangażowanie a także rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Tego dnia ósmoklasiści otrzymali również statuetki Mikserów.

Oto lista tegorocznych laureatów:

MISTRZ SŁOWA – Bartosz Kamiński

SUPER UCZEŃ – Mateusz Lesiński

FILANTROP – Julia Lubińska

MISS – Żaneta Zmuda

MISTER – Piotr Szwejkowski

SPORTSMENKA – Julia Nałęcz

SPORTSMEN – Bartosz Gryczan

ARTYSTYCZNA DUSZA – Patryk Mosakowski

WESOŁEK – Bartosz Lesiński

KSYWKA – Mateusz Popo Popielarski

Serdecznie gratulujemy.

Na koniec Pani Dyrektor życzyła uczniom udanych i bezpiecznych  wakacji, pełnych wrażeń i słonecznej pogody, aby w trakcie ich trwania nabrali siły i energii na nadchodzące od września wyzwania.

Po spotkaniu ogólnym uczniowie poszczególnych klas udali się wraz z wychowawcami do sal lekcyjnych, by we własnym gronie dokonać refleksji nad minionymi  miesiącami oraz podzielić się wakacyjnymi planami.

Do zobaczenia we wrześniu!

Beata Kolakowska