Dnia 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. To coroczne święto, którego celem jest promowanie postaw proekologicznych i uwrażliwianie ludzi na sprawy związane ze środowiskiem przyrodniczym. Głównym przesłaniem tego Dnia jest rozpowszechnianie wiedzy i organizowanie różnorodnych działań prowadzących do przeciwdziałania zanieczyszczeniu środowiska oraz dbaniu o Ziemię i jej zasoby.

Historia Dnia Ziemi, zwanego również Światowym lub Międzynarodowym Dniem Ziemi, sięga 1970 roku. Wówczas, 22 kwietnia, 20 milionów Amerykanów wyszło na ulice w proteście przeciwko degradacji środowiska. Rok później ONZ przyjęło proklamację, gdzie zapisano, że równonoc wiosenna to moment, w którym Narody Zjednoczone obchodzą Dzień Ziemi. Następnie, w 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło tę datę jako Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole miały mieć w tym roku rozśpiewany charakter. W tym dniu zaplanowaliśmy finał Międzyszkolnego Konkursu Piosenki „ Bitwa na głosy o Złotą Nutę”. Uczestnicy mieli prezentować piosenki o treściach ekologicznych. Pandemia pokrzyżowała plany, zresztą nie tylko nam. Świat się zatrzymał, a jak pokazują dane naukowe, Ziemia odetchnęła na chwilkę. Koronawirus nie przeszkadza jednak w byciu eko, segregowaniu odpadów i ograniczaniu ich ilości. Co więcej, może to być dobry czas na zrewidowanie naszych postaw.

Nie chcemy, żeby ten wirus zapanował całkowicie nad nami więc wprawdzie nie konkursowo, ale będzie muzycznie. Zapraszamy do wysłuchania pięknej piosenki o Ziemi Anny Jantar

Niech ziemia tonie w kwiatach

Teraz wysłuchajcie  a przede wszystkim obejrzyjcie niezwykle wyrazisty teledysk do piosenki Michaela Jacksona

Earth Song