• ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Dzień 27 września 2019r to ważna data w życiu naszej szkoły. Tego dnia uczniowie klasy Ia i klasy Ib  zdali swój pierwszy szkolny egzamin i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Z. Krasińskiego w Opinogórze Górnej.

Uroczystość ślubowania odbyła się w sali nr 70, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Uczniowie klas pierwszych przybyli do szkoły w strojach galowych w towarzystwie rodziców i bliskich.  W uroczystości brali również udział uczniowie z oddziałów przedszkolnych „sześciolatków”, klas drugich i trzecich z wychowawcami.

Na początek Dyrektor Szkoły – Pani Teresa Kudlak powitała wszystkich zebranych. Szczególnie miłe i ciepłe słowa skierowała do pierwszaków, witając ich wśród braci uczniowskiej. Następnie uczniowie klas pierwszych zaprezentowali swój program artystyczny. Z uśmiechami na twarzach dzieci popisały się swoimi umiejętnościami recytatorskimi i talentem muzycznym. Kulminacyjnym punktem było uroczyste złożenie ślubowania przez uczniów oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała Pani Dyrektor Teresa Kudlak. Przy pomocy symbolicznego ołówka pasowała każdego ucznia na pełnoprawnego członka naszej szkolnej społeczności. Po tym doniosłym akcie wszyscy uczniowie klas pierwszych otrzymali pamiątkowe dyplomy z rąk Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor – Grażyny Bajgier. Przedstawiciele Małego Samorządu Uczniowskiego klas I-III obdarowali młodszych kolegów i koleżanki drobnymi upominkami. Obecna na uroczystości przedstawicielka WORD w Ciechanowie –  wręczyła pierwszakom zestawy odblaskowe jako niezbędne wyposażenie każdego ucznia i wyjaśniał potrzebę ich używania.

Na koniec uroczystości były pamiątkowe zdjęcia a następnie uczniowie wraz z rodzicami i wychowawcami udali się na słodki poczęstunek.

A. Tomkalska