• Podróży w krainę wiedzy ciąg dalszy

Zainspirowani i wciągnięci przez  Ignacego w świat nauki , Archeolodzy wiedzy, ciągle poszukują ciekawych informacji, interesujących zjawisk. Jednym słowem nie ustają w podróży Bohaterów nauki.

Chcąc swoją pasję zaszczepić jak największej liczbie kolegów i koleżanek postanowili zacząć od najmłodszych. Zaprosili do szkoły chemika naukowca, pasjonata, który wprowadził młodszych kolegów w świat nauk ścisłych. Zajęcia miały charakter laboratoryjny. W zabawny, magiczny i baaardzo ciekawy sposób prowadziły uczniów przez świat fizyki i chemii. Dzieciaki mogły zapoznać się np. z pojęciem gęstości substancji przygotowując urodzinową słodką piramidę. Doświadczeń była cała masa np. chemiczny kameleon, produkcja tlenu, samoistne pompowanie balonu dwutlenkiem węgla, reakcje odwracalne- czysta-brudna woda, zielony płomień, kolorowy gaz- produkcja jodu, mały wulkan. Wszystko odbywało się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, które na początku poznali uczestnicy.

Zajęcia okazały się na tyle ciekawe, że już za kilka dni klasa IIa przeprowadziła na swoich lekcjach zajęcia na temat roztworów i zawiesin opierając je oczywiście na doświadczeniach i eksperymentach. Dużą radość sprawiła im możliwość skorzystania ze sprzętu laboratoryjnego J.

Obiecujemy, że to nie koniec. Będziemy starali się nie ustawać w naukowej podróży i zabierać w nią kolejnych zainteresowanych.

Do zobaczenia J!!!!

Elżbieta Grzejda